پرداخت سریع وام اوتار پرادش به شرکتهای کوچک ، کوچک و متوسط ​​جدید و موجود

اوتار پرادش در حال تسریع در پرداخت وام به شرکت های کوچک ، کوچک و متوسط ​​جدید و موجود (MSME) و همچنین به دنبال اطمینان از جذب استخدام شده در پست های خالی در ادارات دولتی برای ایجاد اشتغال است.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که آرام آرام بیکاری ناشی از قفل شدن ناشی از Covid-19 در اوایل سال جاری صورت گرفت ، موضوعی که در انتخابات اخیر مجمع بیهار برجسته بود. UP در سال 2022 به پای صندوق های رای می رود.

در اعلامیه سال 2017 خود ، BJP حاکم قول داده بود که طی پنج سال آینده هفت میلیون فرصت شغلی و خوداشتغالی در UP ایجاد کند.

دبیر ارشد اضافی وزارت امور خارجه MSME ، ناوینت سهگل ، به ET گفت كه دولت هدف پرداخت وام های 76000 کرور روپیه ای به MSME ها را در سالهای 2020-2021 قرار داده است ، با هدف ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم هشت میلیون نفر. تاکنون ، دولت 18348 کرور روپیه به 630،000 واحد پرداخت کرده است که منجر به ایجاد 2.5 میلیون شغل شده است. بعلاوه ، تحت بسته Aatmanirbhar Bharat Abhiyan ، به 437،000 واحد موجود 10،850 کرور روپیه وام داده شده است.

در گزارش اخیر بانک ذخیره هند آمده است که UP که بیشترین تعداد MSME را در کشور دارد ، در تولید شغل در MSME پنجم است و از ایالت هایی مانند Maharashtra ، Gujarat و Tamil Nadu جلوتر است.

سهگل گفت: دولت UP همچنین به زودی اردوگاه پرداخت وام دیگری را ترتیب می دهد و تلاش می کند تا پایان ماه مارس 2021 هدف خود را برآورده کند. هدف مشاغل باقیمانده در کمپین مشاغل Mission Rozgaar مشارکت می شود ، که تحت نظارت دبیر ارشد RK Tiwari انجام می شود و هدف آن استخدام پنج میلیون جوان تا مارس 2021 است. این شامل جای خالی ادارات دولتی است که دولت قصد دارد آنها را استخدام کند. در سایر اقدامات میزهای اشتغال در بخشهای مختلف راه اندازی شده است.

در ماه سپتامبر ، یوگی آدیتیانات ، وزیر ارشد ، فراخواننده پست های خالی در ادارات دولتی طی شش ماه از طریق یک فرآیند استخدام شفاف شده بود.

دولت در یک پاسخ در طی جلسه مجمع در ماه فوریه گفته بود که 3.4 میلیون بیکار در این ایالت وجود دارد که در حدود دو سال 1.25 میلیون نفر افزایش یافته است.

در ماه سپتامبر ، CM گفت که دولت 300،000 جوان را در ادارات دولتی از جمله 137،000 پرسنل پلیس ، 50،000 معلم و 100،000 در بخشهای دیگر جذب کرده است. علاوه بر این ، استخدام 85600 پست در دست انجام بود ، از جمله جذب 69،000 معاون معلم در بخش آموزش مقدماتی که دیوان عالی کشور روز چهارشنبه به آنها اعطا کرد.

هفته گذشته ، رئیس حزب سماجوادی و مدیرکل حزب اتحادیه سابق آخیلش یداو با حمله به دولت گفته بود “ارائه ارقام اشتباه استخدام برای گمراه کردن مردم” است و واقعیت این است که مردم برای شغل فرار می کنند ، نمونه ای که وی گفت جمعیت کارگرانی که هر روز صبح به دنبال کار می گردند.