پاسخ به برخی از سوالات رایج در مورد ظاهر شدن در Google News | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

جمعه 16 جولای 2021

در Google، می‌خواهیم با ارتباط دادن افراد با اخبار مرتبط و معتبر از ناشران مختلف، به همه کمک کنیم دنیا را درک کنند. امروز، به برخی از سوالات رایجی که از ناشران شنیده ایم پاسخ می دهیم تا به آنها کمک کنیم تا نحوه نمایش اخبار در Google News و جستجوی Google را بهتر درک کنند.

اخبار کجا در گوگل ظاهر می شود؟

محتوای اخبار می‌تواند در چندین محصول مختلف Google، از جمله Google News، Google Search، Google Assistant، YouTube و Discover ظاهر شود. برای اهداف این پست، ما بر روی Google News و سطوح اخبار در جستجوی Google تمرکز خواهیم کرد، زیرا اکثر سوالات ناشر مربوط به این محصولات است.

Google News (که شامل برنامه‌های Google News iOS و Android و همچنین news.google.com می‌شود) شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌ها است که به افراد کمک می‌کند پیوندهایی به آخرین اخبار پیدا کنند، همراه با توانایی دنبال کردن موضوعات و منابع خبری خاص. به عنوان مثال، فید «برای شما» حاوی داستان‌های خبری بر اساس علایق شما است، در حالی که بخش سرفصل‌ها در برنامه، داستان‌های تازه و ارزشمندی را برای همه کاربران در یک منطقه خاص نشان می‌دهد. افراد همچنین می‌توانند در Google News جستجو کنند تا پیوندهایی به محتوا پیدا کنند.

سرفصل های Google News

جستجوی Google می‌تواند پیوندهایی به محتوای خبری را در نتایج وب نشان دهد، اما جستجو همچنین شامل دو سطح ویژه اخبار است. چرخ فلک داستان‌های برتر اغلب در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شود تا وقتی افراد اطلاعاتی را درباره موضوعی به موقع جستجو می‌کنند، مانند یک بازی ورزشی اخیر یا آخرین پیشرفت علمی، اخبار مرتبط را برجسته کند. پیمایش به برگه News در جستجو به افراد کمک می‌کند تا نتایج جستجوی خود را محدود کنند تا بر نتایج مرتبط با اخبار تمرکز کنند، که می‌تواند به ارائه زمینه گسترده‌تر برای چیزی در اخبار کمک کند.

اخبار برتر گوگل

آیا سایت من واجد شرایط نمایش در این مکان ها است؟

سایت شما به‌طور خودکار برای Google News و سطوح خبری در جستجو در نظر گرفته می‌شود—بدون نیاز به برنامه. شما فقط باید محتوای مرتبطی تولید کنید که به شرح زیر باشد:

در حالی که قبلاً یک فرآیند درخواست برای نمایش در این محصولات خبری داشتیم، این فرآیند تقریباً دو سال پیش با راه‌اندازی مرکز ناشران در دسامبر 2019 بازنشسته شد. این تغییر به ما امکان داد محتوای خبری واجد شرایط بیشتری را در کل وب شناسایی کنیم، از جمله از سایت‌هایی که احتمالاً ممکن است. در گذشته نادیده گرفته شد، زیرا آنها نمی دانستند که باید درخواست دهند.

جزئیات واجد شرایط بودن اینجا فقط برای Google News، داستان‌های برتر و برگه News در جستجو اعمال می‌شود. این جزئیات اعمال نمی شود یا بر توانایی نمایش در نتایج وب در جستجوی Google تأثیر نمی گذارد. درباره نحوه دریافت وب سایت خود در گوگل بیشتر بدانید.

چگونه بفهمم سایت من در حال نمایش است؟

بهتر است به گزارش‌های عملکرد کنسول جستجو برای Google News و جستجوی Google (فیلتر شده بر اساس نوع جستجوی News) در کنسول جستجو نگاه کنید. این گزارش‌ها نشان می‌دهند که آیا سایت شما از Google News و سطوح خبری در جستجوی Google ترافیک دریافت می‌کند یا خیر. اگر چنین است، می‌دانید که محتوای شما برای نمایش واجد شرایط و مرتبط است. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه ردیابی عملکرد، با نحوه اندازه‌گیری تأثیر Google News آشنا شوید.

Google News در کنسول جستجو

آیا کاری وجود دارد که بتوانم برای بهبود دید خود انجام دهم؟

سایت شما به‌طور خودکار برای Google News و سطوح خبری در جستجو در نظر گرفته می‌شود—بدون نیاز به برنامه. هنگامی که سیستم‌های ما محتوایی را شناسایی می‌کنند که واجد شرایط نمایش هستند، رتبه‌بندی آن به‌طور خودکار توسط عوامل مختلفی از جمله ارتباط محتوا، برجسته بودن، معتبر بودن، تازگی، مکان و زبان تعیین می‌شود.

می‌توانید از مرکز ناشران برای تعریف جزئیات خاصی درباره سایت خود استفاده کنید – فیدهای RSS، نشانی‌های وب سایت، ویدیوها و موارد دیگر – که می‌تواند به مدیریت برند شما کمک کند و فهرست کردن سایت شما را برای Google آسان‌تر کند. مرکز ناشران همچنین می‌تواند برای ایجاد یک صفحه “منبع اخبار” برای انتشارات استفاده شود، اگر قبلاً آن را ندارید. این صفحه به کاربران Google News – در صورت تمایل – اجازه می‌دهد تا نشریه را دنبال کنند و آخرین محتوای آن را ببینند.

در حالی که مرکز ناشران می تواند به شما در مدیریت محتوایی که واجد شرایط تلقی می شود کمک کند، خود واجد شرایط بودن از طریق فرآیند خودکار تعیین می شود. با توجه به این موضوع، تایید شدن برای استفاده از مرکز ناشران، ارسال محتوا از طریق آن یا داشتن صفحه منبع اخبار به این معنی نیست که محتوا در موارد زیر نمایش داده می شود:

  • نتایج جستجو در Google News
  • ویژگی‌های Google News مانند «برای شما» یا سرفصل‌ها
  • سطوح اخبار در جستجو مانند داستان های برتر یا برگه اخبار

اگر نمی‌خواهید محتوای شما در Google News نمایش داده شود، می‌توانید دسترسی به آن را بدون تأثیر بر فهرست‌بندی و رتبه‌بندی ادامه‌تان در جستجوی Google مسدود کنید.

من به تمام توصیه های شما عمل می کنم. چرا من هنوز ظاهر نشده ام؟

مطمئن شوید که به طور منظم محتوای خبری اصلی تولید می کنید و از تخصص، اعتبار و اعتماد بالایی برخوردار هستید (پست وبلاگ ما در مورد به روز رسانی های اصلی توصیه های مفیدی در این مورد دارد). سیستم‌های ما به طور منظم اجرا می‌شوند و به‌طور خودکار تشخیص می‌دهند که آیا سایتی برای برآورده کردن بهتر معیارها بالا رفته است.

هیچ سیستمی کامل نیست و ما همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود سیستم خودکار خود هستیم. اما از زمان بازنشستگی فرآیند درخواست ما تقریباً دو سال پیش، سیستم خودکار فعلی هزاران ناشر جدید – از مارک‌های ملی گرفته تا نشریات محلی نوظهور – را قادر می‌سازد تا بازدیدکنندگان را از Google News و سطوح خبری در جستجو دریافت کنند.

ما همچنین هر کسی را تشویق می‌کنیم که برای اطلاعات بیشتر از سایت Google How works ما بازدید کند.