ویتنام مرکزی پیش از طوفان خود را برای تخلیه آماده می کند

هانوی ، ویتنام: تلویزیون دولتی گزارش داد ، مقامات ویتنام روز شنبه دستور دادند حدود 460،000 نفر در منطقه مرکزی این کشور آماده باشند تا قبل از طوفان وامکو برای تخلیه آماده شوند.

بر اساس اعلام آژانس ملی هواشناسی ، این توفان که صبح یکشنبه به ویتنام برخورد خواهد کرد ، می تواند با نزدیک شدن به 150 کیلومتر (93 مایل) در ساعت وزش باد.

ویدئویی که توسط پخش کننده تلویزیون ملی VTV پخش شد ، نشان داد که بعد از ظهر شنبه امواج زیادی به جزیره Ly Son ، واقع در حدود 25 کیلومتری ساحل ، برخورد می کنند. حدود 1000 نفر در این جزیره که در کنار دریا زندگی می کنند به پناهگاه های دورتر از داخل کشور منتقل شدند.

VTV گفت ، مقامات محلی در سایر استانهای مرکزی دریاچه ها را تقویت کرده و افراد مسن و کودکان را به ساختمان های امن منتقل می کنند تا از تلفات این توفان جلوگیری کنند.

این پخش کننده گزارش داد که این کشور همچنین پنج فرودگاه را تعطیل و عملیات قطار را به حالت تعلیق درآورده است.

فقط در مدت بیش از یک ماه ، منطقه مرکزی ویتنام شاهد هفت طوفان استوایی و توفان بوده است که باعث جاری شدن سیل و رانش زمین شده و منجر به کشته شدن 235 نفر و خسارت تقریبی 740،000 دلار در چندین استان شده است. باران ناشی از طوفان باعث بدترین طغیان در منطقه در بیش از 30 سال گذشته شده است.