وبلاگ رسمی Google Webmaster Central: مترجم وب سایت Google Translate

در این اوضاع همه گیر جهانی ، مدیران وب سایت ها در سراسر جهان – از مقامات دولتی گرفته تا سازمان های بهداشتی – به طور مستمر وب سایت های خود را با جدیدترین اطلاعات به منظور کمک به مبارزه با شیوع COVID-19 و دسترسی به منابع به روز می کنند. با این حال ، آنها اغلب وقت و بودجه کافی برای ترجمه این محتوا به چندین زبان را ندارند ، که می تواند از دستیابی اطلاعات ارزشمند به مجموعه متنوعی از خوانندگان جلوگیری کند. بعلاوه ، برخی از مطالب ممکن است فقط از طریق یک فایل در دسترس باشد ، به عنوان مثال .pdf یا .doc ، که برای ترجمه به مراحل اضافی نیاز دارد.

برای کمک به این مدیران وب در دسترسی بیشتر کاربران ، ما در حال بازگشایی دسترسی به Google Translate Website Translator هستیم – ویجتی که محتوای صفحه وب را به بیش از 100 زبان مختلف ترجمه می کند. این از آخرین فن آوری ترجمه ماشینی ما استفاده می کند ، ادغام آن آسان است و رایگان است. برای شروع استفاده از ابزارک مترجم وب سایت ، در اینجا ثبت نام کنید.

لطفا توجه داشته باشید که استفاده فقط به وب سایت های دولتی ، غیرانتفاعی و / یا غیر تجاری (به عنوان مثال م institutionsسسات دانشگاهی) محدود می شود که روی پاسخ COVID-19 تمرکز دارند. برای همه وب سایت های دیگر ، توصیه می کنیم از API ترجمه Google Cloud استفاده کنید.

Google Translate همچنین به مدیران سایت و به خوانندگان آنها راهی برای ترجمه اسناد میزبانی شده در یک وب سایت ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر می خواهید این فایل PDF را به اسپانیایی ترجمه کنید ، به translate.google.com بروید و URL فایل را در جعبه متن سمت چپ وارد کنید ، سپس “اسپانیایی” را به عنوان زبان مقصد در سمت راست انتخاب کنید. پیوند نشان داده شده در جعبه متن سمت راست شما را به نسخه ترجمه شده فایل PDF می رساند. قالب های فایل زیر پشتیبانی می شوند: .doc ، .docx ، .odf ، .pdf ، .ppt ، .pptx ، .ps ، .rtf ، .txt ، .xls ، یا .xlsx.

در آخر ، توجه به این نکته بسیار مهم است که اگرچه ما به طور مداوم به دنبال راه هایی برای بهبود کیفیت ترجمه های خود هستیم ، اما ممکن است این ترجمه ها عالی نباشند – بنابراین لطفا هنگام خواندن محتوای ترجمه شده از طریق Google Translate از بهترین قضاوت خود استفاده کنید.