وبلاگ رسمی Google Webmaster Central: اطلاعیه های API کنسول جستجو

در طول یک سال گذشته ، ما در حال تلاش برای به روز رسانی زیرساخت های Search Console API هستیم و خوشحالیم که به شما اطلاع می دهیم که تقریباً آنجا هستیم. ممکن است قبلاً متوجه تغییرات جزئی شده باشید ، اما به طور کلی ، هدف ما این بود که مهاجرت را تا حد ممکن نامرئی کنیم. این تغییر به Google کمک می کند تا با افزایش تقاضا ، عملکرد API را بهبود بخشد.

توجه داشته باشید که اگر خودتان از API سال نمی کنید ، نیازی به اقدام ندارید. اگر در حال جستجوی API برای داده های خود هستید یا ابزاری را در اختیار دارید که از این داده ها استفاده می کند (به عنوان مثال یک افزونه وردپرس) ، ادامه مطلب را بخوانید. در زیر خلاصه ای از تغییرات آمده است:

  1. تغییرات در داشبورد Google Cloud Platform: خواهید دید که در گزارش استفاده از API قدیمی افت کرده و در گزارش جدید افزایش یافته است.
  2. تغییرات محدودیت کلیدی API: اگر قبلاً محدودیت های کلیدی API را تنظیم کرده اید ، ممکن است لازم باشد آنها را تغییر دهید.
  3. تغییرات سند کشف: اگر با استفاده از کتابخانه API شخص ثالث از API سerال می کنید یا مستقیماً از سند کشف Webmasters سerال می کنید ، باید تا پایان سال آن را به روز کنید.

لطفا توجه داشته باشید که غیر از این تغییرات ، API با گذشته سازگار است و در حال حاضر هیچ تغییری در دامنه و عملکرد وجود ندارد.

Google Cloud Platform (GCP) تغییر می کند

در داشبورد Google Cloud Console ، کاهش ترافیک مربوط به API قدیمی و افزایش تماس با برنامه جدید را مشاهده خواهید کرد. این همان API است ، دقیقاً تحت نام جدید.

تصویر: تغییرات API کنسول جستجو در Google Cloud Console

می توانید میزان استفاده از API خود را در صفحه جدید Google Search Console API کنترل کنید.

تغییرات محدودیت کلید API

همانطور که در مقدمه ذکر شد ، این دستورالعمل ها تنها در صورتی مهم هستند که شما خود داده ها را جستجو کنید یا ابزاری ارائه دهید که این کار را برای کاربران خود انجام دهد.

برای بررسی اینکه آیا محدودیت API روی کلید API خود فعال هستید ، این مراحل را در صفحه اعتبارنامه دنبال کنید و مطمئن شوید که Search Console API محدود نیست. اگر محدودیت API برای کلیدهای API خود اضافه کرده اید شما باید تا 31 اوت اقدام کنید.

برای اینکه اجازه دهید تماسهای API شما به طور خودکار به زیرساخت API جدید منتقل شوند ، باید اطمینان حاصل کنید که API کنسول جستجوی Google محدود نشده است.

  • اگر محدودیت های API شما روی “کلید را محدود نکنید” تنظیم شده باشید ، همه تنظیم شده اید.
  • اگر محدودیت های API شما روی “محدود کردن کلید” تنظیم شده باشد ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، باید Search Console API بررسی شود.
تصویر: تنظیمات محدودیت API کنسول جستجوی Google

تغییرات سند کشف

اگر با استفاده از یک کتابخانه خارجی API ، از Search Console API سال می کنید یا به طور مستقیم از سند کشف Webmasters API سال می کنید شما باید اقدامی کنید همانطور که پشتیبانی را در سند کشف وب مسترها حذف خواهیم کرد. برنامه فعلی ما پشتیبانی از آن تا 31 دسامبر سال 2020 است – اما در ماه های آینده جزئیات و راهنمایی های بیشتری ارائه خواهیم کرد.

اگر س anyالی دارید ، در صورت تمایل در انجمن مدیران سایت یا Google Webmasters سال کنید دسته توییتر.

ارسال شده توسط ناتی یوسفیان ، مهندس نرم افزار کنسول جستجو