واکسن Oxford Covid: واکسن Covid-19 دانشگاه آکسفورد برای گروه های سنی مسن تر “دلگرم کننده” است

لندن: نشان داده شده است که واکسن کرونا ویروس که توسط تیم هایی در دانشگاه آکسفورد ساخته شده است ، باعث ایجاد یک پاسخ ایمنی قوی در بزرگسالان سالم از 56 تا 69 سال و بیش از 70 سال می شود.

یافته های منتشر شده در “Lancet” روز پنجشنبه بر اساس 560 داوطلب بزرگسال سالم نشان می دهد که واکسن ChAdOx1 nCoV-19 “ایمن و به خوبی تحمل می شود” و دارای نمایه واکنش پذیری پایین تر در بزرگسالان مسن تر از بزرگسالان جوان است ، به این معنی که گروه های سنی بالاتر می توانند ایجاد کنند مصونیت در برابر بیماری.

“این یافته ها دلگرم کننده است زیرا افراد مسن در معرض خطر نامتناسب Covid-19 شدید قرار دارند و بنابراین هر واکسنی برای استفاده علیه SARS-CoV-2 استفاده می شود [Covid-19] باید در افراد مسن مثر باشد. ”

این تیم همچنین در حال آزمایش است که آیا این واکسن در آزمایشات فاز 3 بزرگتر ، افراد مبتلا به Covid-19 را متوقف می کند یا خیر و انتظار می رود نتایج اولیه این مرحله مهم در هفته های آینده انجام شود.

دکتر مهشی راماسامی ، محقق در گروه واکسن آکسفورد ، گفت: “ما خوشحال شدیم که دیدیم واکسن ما نه تنها در بزرگسالان به خوبی تحمل می شود ، بلکه واکنش های ایمنی مشابهی را که در داوطلبان جوان دیده می شود نیز تحریک می کند.”

وی گفت: “گام بعدی این خواهد بود كه آیا این به معنای محافظت از خود بیماری است.” این بدان معناست که پس از اینکه Pfizer-BioNTech ، Sputnik و Moderna قبلاً اطلاعات مقدماتی خوبی را از آزمایشات فاز 3 گزارش کرده اند ، اکنون چهار واکسن امیدوار کننده در افق وجود دارد.

انگلیس پیش از این 100 میلیون دوز واکسن آکسفورد را که توسط داروخانه AstraZeneca تولید می شود ، سفارش داده است. این واکسن همچنین با موسسه سرم هند ارتباط دارد.