واکسن covid-19: واکسن COVID-19 چینی وارد مرحله سوم آزمایش انسانی می شود

پکن: یک سازنده برجسته واکسن چینی گفت که آزمایشات بالینی مرحله 3 را برای واکسن COVID-19 خود آغاز کرده است و قصد دارد 29000 داوطلب را در سراسر جهان جذب کند.

آنهویی Zhifei Longcom زیست دارویی ، پنج شنبه در بیانیه ای گفت: این اولین مطالعه اثر بخشی فاز 3 در چین برای یک کاندید واکسن زیرواحد نوترکیب COVID-19 است.

این واکسن که به طور مشترک توسط این شرکت و انستیتوی میکروبیولوژی تحت آکادمی علوم چین ساخته شده بود ، در تاریخ 19 ژوئن مجوز تحقیقات بالینی را از سازمان ملی محصولات پزشکی صادر کرد.

این شرکت گفت ، این تحقیق که قصد دارد 29000 بزرگسال 18 سال به بالا را ثبت نام کند ، روز چهارشنبه در شهرستان شیانگتان ، استان هونان چین مرکزی آغاز شد.

انتظار می رود آزمایش های جهانی در اواخر این ماه در ازبکستان آغاز شود و در اندونزی ، پاکستان و اکوادور آزمایش های بعدی انجام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیان روز چهارشنبه در یک جلسه توجیهی رسانه ای گفت که پنج نامزد واکسن چینی تحت آزمایش های بالینی در کشورها از جمله امارات ، برزیل ، پاکستان و پرو قرار دارند و آزمایشات بالینی مرحله یک و فاز دو برخی دیگر از واکسن ها تسریع می شود.

محققان آزمایش های بالینی فاز 1 و فاز 2 را در 23 ژوئن آغاز کردند که به صورت تصادفی ، دوسوکور و کنترل دارونما انجام شد.

خبرگزاری دولتی شینهوا گزارش داد که داوطلبان بین 18 تا 59 سال از استانهای پکن ، چونگ کینگ و هونان این واکسن را دریافت کردند تا مشخص شود آیا استفاده از آن برای انسان بی خطر است.

نتایج آزمایشات مرحله اولیه از ایمنی و ایمنی زایی این واکسن پشتیبانی می کند ، که احتمال بالقوه آزمایشات بالینی بیشتر را نشان می دهد.

تنظیم کننده داروی چینی به توسعه دهندگان اجازه انجام تحقیقات جهانی چند مرکز در 4 نوامبر را داد.

یک کارخانه تولید واکسن COVID-19 این شرکت در ماه سپتامبر به بهره برداری رسید.

طبق گفته این شرکت ، ظرفیت تولید سالانه واکسن COVID-19 به 300 میلیون دوز می رسد.

طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز ، ویروس کرونا ویرانگر دنیاست و تعداد کل افراد آلوده 57،011978 ایستاده در حالی که مرگ 1،362،424 نفر است.