هیچ پول زیادی لازم نیست زیرا بیشتر راه حل ها “freemium” هستند

هر سازمانی داده ایجاد می کند ، با این حال ، تجزیه و تحلیل مقدار عظیم اطلاعاتی که هر روز برای کسب بینش کسب و کار تولید می شود ، برای مدت طولانی محدود به شرکت های بزرگ بود. به عبارت دیگر ، بنگاه های اقتصادی که می توانند پول زیادی را به دست آورند می توانند به ابزارهای تحلیلی و در نتیجه به بینش های حیاتی کسب و کار دسترسی پیدا کنند.

سپس ابری تحول آفرین پیرامون جامعه تجار را فرا گرفت و زمینه را برای همه مشاغل – بدون در نظر گرفتن شکل ، اندازه و وضعیت مالی آنها – فراهم آورد.

IBM می گوید: “حدود سه یا چهار سال قبل ، تنها پیاده سازی داده های بزرگ كه در گذشته انجام می شد عمدتاً برای مشتریان شركت های بزرگ بود. با این حال ، با راه اندازی ابر ، ما شاهد نوعی دسترسی دموكراتك به تجزیه و تحلیل داده های بزرگ هستیم” ، IBM می گوید ، ارشد معمار ، IBM Watson and Cloud Platform ، Girish Dhanakshirur.

شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) اکنون به طور فزاینده ای از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ استفاده می کنند تا بینش بهتری در مورد نحوه اداره مشاغل خود و چگونگی عملکرد بهتر آنها کسب کنند.

برای آن دسته از مشاغل که هنوز بلاتکلیف نیستند ، ملاحظات زیر می تواند در تصمیم گیری کمک کند که می تواند تجارت شما را به مسیر رشد سوق دهد.

برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، پول زیادی لازم نیست

Cloud به SME های محدودکننده پول نقد امکان استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته را داده است که در گذشته تنها امتیاز شرکت های بزرگ بود.

اوراکل هند ، مدیر ارشد ، Sheela Nambiar ، می گوید: “جبران ابر تقریباً 50٪ شرکت های سرمایه گذاری مجبور به توسعه زیرساخت ها بودند. در حالی که SME ها جیب عمیقی برای سرمایه گذاری کلان در فناوری ندارند ، انتظارات و نیازهای آنها ثابت است.”

سازمان هایی مانند Oracle و IBM بیشتر پیشنهادات فناوری خود را در فضای ابری ارائه داده اند ، بنابراین بزرگترین مانع بین شرکت های بزرگ و SME ها را برطرف می کنند.

“هر محصول Oracle در cloud موجود است که در گذشته فقط به عنوان یک راه حل پیش فرض در دسترس بود. ما به تازگی یک انبار خودمختار را معرفی کرده ایم که راه حل مبتنی بر cloud را در دسترس همه مشتریان قرار می دهد. مشتریان SME اکنون می توانند از این انبار برای اجرای سریعتر استفاده کنند. ایده های آنها با منابع بسیار کمی که برای حفظ آن لازم است ، “اضافه می کند نامبیار.

بسیاری از این ابزارهای تحلیلی با استفاده از مدل فریمیم در دسترس همه شرکت ها است ، بنابراین به شما این آزادی را می دهد که بدون هزینه متحمل آزمایش شوید.

iStock-1142326443iStock

همه داده ها داده های کلان هستند

داده های بزرگ به عنوان مجموعه داده های بزرگ تعریف می شوند که تجزیه و تحلیل تکنیک های پردازش داده های سنتی بسیار پیچیده است. این شامل تمام داده های تولید شده توسط مشاغل ، از جمله هر چیزی از پیام های متنی گرفته تا معاملات تجاری است.

داناکشیرور توضیح می دهد: “داده های بزرگ فقط به معنای داده های متنی ساختاری نیست بلکه شامل داده هایی است که از منابع مختلف ، ساختاری یا غیر ساختاری آمده است. این داده ها می توانند روی صفحه گسترده اکسل یک شرکت قرار بگیرند ، می توانند داده های دیداری و شنیداری جمع آوری شده توسط این شرکت ها باشند.”

بنابراین ، اگر فکر می کنید که ممکن است داده های کافی برای استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده را نداشته باشید ، به شدت اشتباه می کنید. ممکن است شرکت کوچک شما روی کوهی از داده ها نشسته ، منتظر استخراج و تجزیه و تحلیل اطلاعاتی باشد که قادر به بهبود چشمگیر معیارهای تجاری شما است.

نامبیار می گوید: “حجم ، سرعت و تنوع داده های تولید شده توسط SME ها بسیار زیاد است و اکنون SME ها به دنبال تجزیه و تحلیل این داده ها و استخراج بینش برای معرفی خدمات جدید برای مشتریان خود هستند.”

مقدمه ای بر عمودهای جدید

هر تجارت خوب قبل از ورود به اهداف رشد جدید ، تحقیق عمیقی را انجام می دهد. با این حال ، اگر نیازی به صرف هیچ تحقیق جدیدی ندارید و ممکن است پاسخ به تمام سوالات شما در زیر داده هایی که قبلاً توسط کسب و کار شما تولید شده است ، مدفون باشد ، چه می کنید؟

بینش کسب و کار حاصل از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، ورود بسیاری از مشاغل را به فرصت های جدید امکان پذیر کرده است ، به گفته چندین متخصص.

نامبیار می گوید: “بینش ارائه شده توسط تجزیه و تحلیل داده های بزرگ می تواند به خوبی عامل تمایز بین مشاغل و رقابت آنها باشد.”

حریم خصوصی – جای نگرانی نیست؟
بسیاری از مشاغل ممکن است در خارج کردن مشتری یا به طور خاص ، داده های مالی از محل ذخیره اولیه خود دچار تردید شوند. با این حال ، بیشتر این ترسها اغراق آمیز است.

“بسیاری از مشاغل ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی خود را با ما در میان می گذارند. آیا داده های من با شخص دیگری به اشتراک گذاشته می شود؟ اگر داده ها به سادگی هک شوند ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اینها برخی از س questionsالاتی است که معمولاً از مشتریان جدید خود با آنها روبرو می شویم. ما در IBM این اصل را رعایت می کنیم مالکیت اصل داده بسیار جدی است ، “می گوید Dhanakshirur.

برای بیشتر سازمان ها ، حفظ حریم خصوصی داده ها تمرکز زیادی دارد. و ، بیشتر پیشنهادها خدمات رمزگذاری را با یک کلید رمزگشایی که فقط در دست مشتری است ، ارائه می دهند.