هند یکی از بازارهای پیشتاز بوده است که در آن ما به شدت سرمایه گذاری کرده ایم: پاریمال پاندیا ، آکامای

بمبو: Akamai Technologies ، پیشروترین شبکه تحویل محتوا ، امنیت سایبری و شرکت خدمات ابری در جهان ، از یک سال به این سو سرمایه گذاری عظیمی در هند کرده است تا زیرساخت ها را توسعه دهد. در طی همه گیر شدن ، صنعت بازی شاهد افزایش چشمگیر میزان ترافیک بود و بسیاری از شرکت های بازی سازی برای تعاملات آنلاین سریع ، قابل اعتماد و ایمن از آکامای کمک می گرفتند.

در تعامل انحصاری با ET ، Parimal Pandya ، VP ، Media Division ، Asia Pacific و Japan در Akamai Technologies ، در مورد ظهور اکوسیستم بازی در هند و نقش Akamai در ارائه پشتیبانی صحبت کردند.گزیده های ویرایش شده


پرسش: رشد اکوسیستم بازی در هند چقدر قابل توجه بوده است؟

A. هند از نظر جمعیت کاربران احتمالاً بزرگترین بازار بازی در جهان است. شما 300 میلیون کاربر دارید ، به علاوه شركت هایی كه تجربه های بازی تعاملی ، ثروتمند و جذاب را ارائه می دهند و اقتصادی از بازار كل شما دارند كه در حال رشد است.

ما انتظار داریم بازار بازی های هند بیش از یک میلیارد دلار در سال آینده باشد. این رشد قابل توجه بوده است و بدیهی است که آنچه در طی 6-8 ماه گذشته اتفاق افتاده است ، به موارد زیادی دامن زده است.

برای قرار دادن همه چیز در چشم انداز ، در سال 2019 ، هند با بیش از 5 میلیارد نصب ، دومین بازار بارگیری بازی در جهان شد. در سال 2020 ، فقط در سه ماه آوریل تا ژوئن ، 15.1 میلیارد بارگیری بازی در هند انجام شده است. این رقم عظیمی است.

پرسش: آکامای چگونه به اکوسیستم کمک می کند تا مقیاس بندی شود؟

الف. ما برای افزایش زیرساخت ها و شبکه خود سرمایه گذاری زیادی انجام داده ایم تا تمام خواسته هایی را که اکنون شاهد آن هستیم برآورده کنیم. بنابراین مقیاس قطعاً یکی از فاکتورهای بسیار مهمی است که ما برای محیط بازی انجام می دهیم.

دومین چیزی که ما برای تسریع API (Application Programming Interface) برای محیط بازی فراهم می کنیم. از آنجا که بسیاری از این بازی ها بسیار تعاملی هستند ، بازیکنان می توانند در هر قسمت دیگر از جهان باشند. ممکن است تعاملات ، معاملات و غیره وجود داشته باشد. ما API ها را تسریع می کنیم و از آنها محافظت می کنیم تا از تجربه کاربری یکپارچه اطمینان حاصل کنیم.

مورد سوم که بسیار مهم است ، محافظت از محیط بازی در برابر حملات DDoS (توزیع انکار سرویس) است که در 12 ماه گذشته بخصوص در زمان شیوع بیماری به طرز چشمگیری در حال افزایش است.

اتفاق دیگری که رخ می دهد چیزی است که پر کردن گواهینامه نامیده می شود. بنابراین محافظت از هویت و دارایی کاربر در برابر سرقت ، توانایی بسیار مهمی است که ما ارائه می دهیم.

بنابراین ، این نوعی پیشنهاد ارزش سه گانه است که ما برای ناشر بازی و برای کاربر داریم.

پرسش: شما چه نوع سرمایه گذاری در اینجا انجام داده اید تا زیرساخت های خود را افزایش دهید؟

الف. من نمی توانم در مورد اعداد خاص بحث کنم ، اما اگر شما فقط به آنچه که ما می توانیم با پخش مستقیم کریکت به دست بیاوریم نگاه کنید ، ما در طول چهار سال گذشته هر سال در Hotstar اوج بینندگان همزمان را دو برابر می کنیم. برای پاسخگویی به این نوع ترافیک ، طی دو سه سال گذشته هر ساله ظرفیت خود را دو برابر کرده ایم.

ما در سطح جهانی سرمایه گذاری های قابل توجهی در زیرساخت های خود انجام داده ایم ، اما هند یکی از زمینه های اصلی سرمایه گذاری تهاجمی در آن بوده است.

ما همیشه جلوتر از نیازهای آینده برنامه ریزی کرده ایم. هیچ کس نمی دانست که ما به یک بیماری همه گیر ضربه خواهیم خورد. اما ، ما پس از فهمیدن اینکه این یک بازار بزرگ برای ما خواهد بود ، سرمایه گذاری تهاجمی را در هند آغاز کرده بودیم. و سرمایه گذاری هایی که ما سال گذشته انجام دادیم ، سرمایه هایی بودند که واقعاً در یک دوره بی سابقه مانند همه گیر ، کمک کردند.

پرسش: هند از نظر بازی چه تفاوتی با ژاپن و سایر بازارها دارد؟

A. هند از بسیاری جهات متفاوت است ، اما شباهت های زیادی نیز وجود دارد.

اولاً ، هند یک بازار عظیم است و تا حد زیادی دست نخورده است ، که فرصت بزرگی را برای هر کسی در تجارت بازی برای سالهای آینده فراهم می کند.

شماره دو ، بیشتر موبایل هند ، که رفتاری کاملاً متفاوت از آنچه در بازارهای دیگر مشاهده می کنید ، جایی که بازی های مبتنی بر کنسول زیادی را مشاهده می کنید.

سومین مورد ، هند دارای یک بازی غنی از بازی است که ما به عنوان بخشی از فرهنگ خود داشته ایم ، و این فرصتی عظیم برای ارائه تجارب غنی شده به مشتریان در هند است. و من فکر می کنم این فرصتی برای اکوسیستم بازی محلی است که وارد شود و رهبری را به دست بگیرد.

شما این جمعیت زیاد را دارید که اکثراً جوان و بسیار متحرک هستند. و این نیز علاقه زیادی به میراث فرهنگی و محلی غنی دارد که در بازی های محلی داریم.

پرسش: این قفل محرک بزرگی به اکوسیستم بازی در هند داد ، چه مقدار از آن پس از Covid ادامه خواهد یافت؟

الف. قفل کردن باعث می شود تا زمانی که مردم برای بازی صرف می کنند سرعت یا افزایش یابد ، روندی که در سطح جهانی شاهد آن هستیم. مصرف بازی از پشت بام بود.

چیزی که ما در سایر نقاط جهان شاهد آن هستیم این است که کمی کاهش یافته است ، زیرا وقتی یک سنبله می بینید ، یک حالت عادی جدید وجود دارد ، که بزرگتر از قبل است. من فکر می کنم برخی از این روندها یا عادت ها برقرار باشد و کنجکاو هستم ببینم که چقدر از آن ادامه دارد

من مطمئناً فکر می کنم یک حالت جدید را مشاهده خواهید کرد ، کاربران جدیدی در حال آمدن به مخلوط خواهند بود ، کاربر موجود زمان بیشتری را سپری خواهد کرد ، برنامه های تعاملی ثروتمندتر و ارائه دهندگان برنامه های معروف یا توسعه دهندگان بازی محبوب تر می شوند.

پرسش: از نظر امنیت ، چه اقداماتی انجام می دهید و ناشران برای اطمینان از تجربه بازی ایمن و ایمن باید چه کار کنند؟

الف – این یک سوال عالی است. از آنجا که امنیت موضوع بسیار مهمی است ، بگذارید از نظر آنچه که ما انجام می دهیم و ناشران تمایل دارند خودشان انجام دهند یا باید انجام دهند ، تمایز قائل شوم.

بنابراین بدیهی است که ناشران ، در سطح جهانی و هند ، تا حد زیادی دست به دامن می شوند یا باید تا حد زیادی مراجعه کنند تا مطمئن شوند که این بازی خود ایمن است. این به معنای اطمینان از امنیت زیرساخت ها و داده های کاربر است و آنها هر کاری را که ممکن است برای محافظت در برابر تهدیداتی که ممکن است پیش روی آنها باشد انجام می دهند. این نوع استقرار امنیتی خوبی است که هر شرکتی باید داشته باشد.

اکنون آنچه Akamai انجام می دهد ، نقش ما در محیط بازی یا امنیت به طور خاص تأمین امنیت زیرساخت ها در محیط است. بنابراین در مورد حمله DDoS فکر کنید ، Akamai مجموعه ای غنی از قابلیت ها را دارد که می تواند به محافظت در برابر چنین حملاتی کمک کند.

ما یک ارائه دهنده خدمات هستیم که مقیاس ، توانایی فنی و همچنین توانایی فکری را در منابع مردم داریم.

امنیت یک وضعیت تکمیل نشده نیست ، بلکه یک منظره همیشه در حال تحول است. چشم انداز تهدید همیشه در حال تکامل است. بنابراین شما برای ارزیابی خطر برای کاهش خطرات و قرار دادن وضعیت امنیتی مناسب به طور مداوم ، به مهارت مناسب استعداد نیاز دارید. ما مجموعه ای از راه حل های فنی را ارائه می دهیم ، اما همچنین تخصص همراه با آن را ارائه می دهیم.

ما از هر نوع نفوذی که ممکن است محیط بازی شما را به خطر بیاندازد یا زیرساخت های شما را به خطر بیاندازد ، محافظت می کنیم. ما همچنین سرویسی به نام مدیریت مدیر (Block Manager) ارائه می دهیم که از ربات ها برای تسخیر بازی محافظت می کند.

یکی از بزرگترین تهدیدات در محیط بازی ، پر کردن مدارک معتبر است ، جایی که داده های کاربر ممکن است به خطر بیفتد ، یا یک کاربر جعل هویت شود و کسی داده های او را بدست بگیرد. قابلیت هایی وجود دارد که ما برای محافظت در برابر پر کردن گواهینامه ارائه می دهیم.