هند مناطق متمرکز را برای اجلاس آینده G-20 ترسیم می کند

دهلی نو: یک استراتژی مشترک برای کاهش بحران covid-19 از طریق اقدامات گسترده ، از جمله اصلاحات سازمان بهداشت جهانی ، علاوه بر یک استراتژی جامع ضد ترور و کنترل پولشویی در سطح جهان ، مورد توجه هند در اجلاس آینده G-20 خواهد بود ،

این اجلاس عملاً در روزهای 21 و 22 نوامبر و به ریاست عربستان سعودی برگزار می شود.

منابع دیپلماتیک به ET گفتند ، در زمینه نتایج نظرسنجی ایالات متحده برگزار می شود ، تمرکز اصلی این اجلاس مقابله با همه گیری و فشار بر بهبود اقتصادی است. کشورهای G20 تاکنون بیش از 21 میلیارد دلار برای مبارزه با بیماری همه گیر از جمله تولید واکسن کمک کرده اند.

نخست وزیر نارندرا مودی ، که هند را در این اجلاس هدایت می کند ، بر کاهش تأثیرات همه گیری از طریق اقدامات و اصلاحات متمرکز خواهد شد. در اجلاس BRICS ، اوایل این هفته ، نخست وزیر خواستار اصلاحات WHO بود. ممکن است یادآوری شود که WHO به دلیل چگونگی برخورد با ویروس کرونا ویران شده است که از چین به اروپا ، ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها از جمله هند گسترش یافته است.

از ابتدای شیوع ، WHO در کانون اختلافات بسیاری قرار داشته است. این سازمان به “خنثی کردن وظایف” متهم شده است. حمایت از پکن در پوشش اولیه خود در مورد شیوع بیماری ؛ تأخیر در اعلام اپیدمی به عنوان یک اورژانس بهداشت عمومی و عدم انجام یک واکنش جهانی به موقع و هماهنگ به بیماری همه گیر.

سعود بن محمد آل ساتی ، سفیر عربستان سعودی در هند گفت که اجلاس مجازی عمدتاً به بررسی پیامدهای Covid-19 ، برنامه های آینده مراقبت های بهداشتی و اقدامات احیای اقتصاد جهانی خواهد پرداخت. به گفته ساتی ، ریاض دانش و تجربه ای را که هند از G20 به دست آورده است و همچنین تلاش های چشمگیر خود در گسترش تجهیزات پزشکی به چندین کشور در سراسر جهان برای مقابله با بیماری همه گیر را ارزیابی می کند.

انتظار می رود بحث در اجلاس دو روزه تحت تأثیر پیامدهای همه گیری و اقدامات احیای اقتصاد جهانی باشد. پروژه های OECD مستقر در پاریس ، تولید جهانی اقتصاد در سال جاری 4.5 درصد منقبض خواهد شد. هفته گذشته ، وزرای دارایی G20 “چارچوبی مشترک” برای برنامه تجدید ساختار بدهی برای کشورهای ویران شده اعلام کردند.

آنتونیو گوترش در نامه ای به رهبران G20 که روز سه شنبه منتشر شد ، خواستار “اقدامات جسورانه تر” شد و تأكید كرد كه “تخفیف بیشتر بدهی لازم خواهد بود”.

به گفته وزیر امور مالی عربستان ، محمد الجدان

ET آموخته است که مودی همچنین می تواند بر نیاز به تقویت سازمان تجارت جهانی (WTO) بر اساس تمایل دهلی به فشار چند جانبه گرایی و یک سیستم تجارت مبتنی بر قاعده تمرکز کند. هند معتقد است که WTO به عنوان یک نهاد دموکراتیک و همچنین یک مجمع مشارکتی باید تقویت شود.

ET آموخته است که G20 در حال بررسی یک استراتژی جامع ضد تروریسم است که به علت اصلی تروریسم پرداخته و بودجه ترور را خفه کند. تمرکز مودی بر این است که دولت ها مسئول ارتقا terror ترور و دادن پناهگاه های امن به تروریست ها باشند.

G20 بزرگترین و سریعترین اقتصادهای جهان را تشکیل می دهد و 85٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی و دو سوم جمعیت آن را تشکیل می دهد.

اجلاس گروه قدرتمند در میان بدترین رکود جهانی از زمان رکود بزرگ دهه 1930 در حال برگزاری است. به دنبال یک اجلاس مجازی در ماه مارس ، گروه G20 اعلام کرده بود که بیش از 5 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی تزریق می کند تا تأثیر همه گیر را جبران کند. ریاست جمهوری سعودی بر اساس موفقیت اجلاس سران G20 در ماه مارس و نتایج بیش از 100 کارگروه مجازی و جلسات وزرا خواهد بود.