هند در مورد مسائل مرزی سرسختی نخواهد کرد: وزیر خارجه خارش ودهان شرینگلا

لندن: وزیر خارجه هارد ودان شرینگلا روز چهارشنبه در لندن گفت: هند اطمینان و قاطعیت خود را حفظ می کند تا از حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی خود محافظت کند و وقتی بحث در مورد مسائل مرزی می شود از هیچ مشکلی برخوردار نخواهد بود.

وی گفت که به دنبال تجمع نیروها ، تعدی ها و تعدی ها و تلاش برای تغییر یک جانبه واقعیت های زمینی توسط چین ، چندین سطح از گفتگوها و مقدار زیادی ارتباط برقرار شده است تا اطمینان حاصل شود که موضوع از طریق مذاکره و دیپلماسی حل می شود .

وی به خبرنگاران گفت: “این به هیچ کشوری کمک نمی کند تا به تجاوز بپردازد. ما قرار نیست تحت فشار قرار بگیریم یا عقب برویم و عقب بیفتیم. ما یک نیروی فشار نیستیم.” روز تور اروپا.

“اما در عین حال ، ما یکدست نیستیم. وقتی شما می توانید از طریق مذاکره و دیپلماسی مسائل را حل و فصل کنید ، ما آماده جنگ نیستیم. ما منطقی هستیم اما در اطمینان و حفظ حق و حاکمیت و تمامیت ارضی ما نیز قاطع و مصمم هستیم. “،” وی با اشاره به موضع هند در قبال تجاوزات چین در مرزهای اوایل سال جاری گفت.

وزیر امور خارجه با بیان برخی از واقعیت ها از نظر هند ، خاطرنشان كرد كه چین 38000 كیلومتر مربع از سرزمین هند را به طور غیرقانونی در اختیار دارد ، علاوه بر این 5000 كیلومتر مربع توسط پاکستان به طور غیرقانونی از سرزمین هند در جامو و کشمیر به چین واگذار شد .

وی گفت: “اما در شماره های اخیر ، ما موضع خود را حفظ کرده ایم. بنابراین ، اگر اشاره ای به از بین رفتن قلمرو وجود داشته باشد ، این درست نیست.”

با تأمل در “یک زمان حساس” در روابط هند و چین در حالی که دور دیگری از مذاکرات کلیدی در حال انجام است ، وی تأکید کرد که علیرغم احساس شدید احساسات عمومی و انتقام از طرف “نگرش قاطعانه” از چینی “کاملاً غیر شفاف” ، نه فقط در مرز هند بلکه در جاهای دیگر در دریای چین جنوبی ، تایوان ، ژاپن ، فیلیپین ، استرالیا و در هنگ کنگ.

وی گفت: “این واقعیت که ما با یک بحران عظیم در مرزهای خود روبرو شده ایم ، این واقعیت که یک طرفه بوده است ، این واقعیت که باعث ایجاد تصورات عمومی در هند شده است … ما باید شناخت این تحولات را داشته باشیم.”

در این میان ، هر دو طرف در مورد مراحل خاصی توافق کرده اند که هدف آن جلوگیری از به اصطلاح “سوerstand تفاهم” است ، که شامل عبور نکردن هر دو طرف از خط کنترل واقعی (LAC) ، بدون گشت زنی شبانه ، بدون فعالیت های نامطبوع و تعدادی دیگر است. مراحل در سطح نظامی.

“در سطح رهبران ، یک توافق آشکار وجود دارد که هر دو طرف باید برای حل صادقانه مسائل در مناطق مرزی تلاش کنند. ما معتقدیم که در طرف ما تلاش های لازم را خواهیم کرد ، اما وقتی که صحبت از اطمینان از حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی ما. ما در آن جنبه اساسی از حاکمیت خود مصالحه نخواهیم کرد. ”

شرینگلا با اشاره به Quad یا گفتگوی امنیتی چهار ضلعی که شامل ایالات متحده ، ژاپن ، استرالیا و هند است ، سعی داشت ماهیت گسترده تری از این مجمع را فراتر از موضوعات امنیتی و دفاعی برجسته کند تا پاسخ مراقبت های بهداشتی مربوط به بیماری همه گیر COVID-19 و زنجیره تأمین ایمن انعطاف پذیر بسازید.

“ما اعتقاد داریم که پایه های روابط بسیار قوی با همسایگان خود را داریم ؛ نیازی نیست که آن را از منشور چین ببینیم. ما به عنوان یک کشور ، همیشه سطح خودمختاری استراتژیک را حفظ کرده ایم و محافل مختلف و متفاوت داریم از تعاملات ، “او اشاره کرد.

شرینگلا که برای بررسی روابط دوجانبه و گفتگو در مورد موضوعات مورد علاقه متقابل با کشورهای مهم اروپایی به یک سفر هفت روزه به اروپا سفر کرده است ، پیشتر به یک کانال خبری آلمان گفته بود هند در مورد تمامیت ارضی خود مصالحه نخواهد کرد.

اوضاع در حال تکامل در منطقه هندو-اقیانوس آرام در پی افزایش انعطاف پذیری نظامی عضلات چین ، به یک نکته مهم در میان قدرت های برجسته جهانی تبدیل شده است.

چین درگیر اختلافات سرزمینی بسیار داغ در دریاهای جنوب و شرق چین است. پکن همچنین در چند سال گذشته در نظامی سازی جزایر مصنوعی خود پیشرفت چشمگیری داشته است.

پکن ادعای حاکمیت بر تمام دریای چین جنوبی را دارد. اما ویتنام ، مالزی ، فیلیپین ، برونئی و تایوان دعوای متقابل دارند. در دریای شرق چین ، چین اختلافات ارضی با ژاپن دارد.

شرینگلا گفت ، Quad برای تقویت ظرفیت ها و توانایی های کشورهای هندو اقیانوس آرام به روشی سازنده و همکاری می کند.