هند در حال گفتگو با تمام تولیدکنندگان واکسن COVID ، داخلی و خارجی: وزارت بهداشت

دهلی نو: یک روز پس از آنکه Pfizer Inc. و BioNTech SE بیش از 90 درصد اثر واکسن بالقوه خود را برای ویروس کرونا اعلام کردند ، وزارت بهداشت روز سه شنبه گفت گروه متخصص ملی تزریق واکسن برای COVID-19 در حال گفتگو با تمام واکسن ها است تولید کنندگان ، از جمله تولید کنندگان داخلی و خارجی. راجش بوشان ، وزیر بهداشت اتحادیه ، در پاسخ به این س ifال که آیا هند در حال بررسی پیوند با Pfizer برای واکسن COVID-19 خود است و آیا زیرساخت های لازم برای زنجیره سرد مورد نیاز این واکسن را دارد یا خیر ، “گروه متخصص ملی تجویز واکسن برای COVID- 19 در حال مذاکره با تمام تولیدکنندگان واکسن از جمله تولیدکنندگان داخلی و خارجی است. ”

“هنگامی که این گفتگو را ادامه می دهیم ، نه تنها به وضعیت تولید واکسن های آنها نگاه می کنیم ، بلکه به مصوبات نظارتی در مورد مکان پیشرفت آنها نیز می پردازیم و همچنین در صورت وجود چنین واکسن هایی در مورد الزامات لجستیکی گفتگو می کنیم. در دمای نگهداری می شود که ممکن است از دو تا هشت درجه تا منفی 50 تا منفی 90 درجه سانتیگراد باشد و همچنین دوزهای مورد نیاز برای تجویز.

وی در یک جلسه مطبوعاتی گفت: “این وضعیت به طور مداوم در حال تغییر ، پویا است و اگر و وقتی تصویب تنظیم مقررات می رسد ، ما آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.”

بوشان در پاسخ به این سال که آیا این واکسن فقط در ابتدا در شهرهای مترو در دسترس است از آنجا که مرکز در حال برنامه ریزی برای شروع 2021 است ، گفت: دولت هیچ گونه تبعیضی بین شهرهای مترو و شهرهای غیر مترو ایجاد نمی کند.

وی تصریح کرد: “هر زمان که مصوبه های نظارتی واکسن ها ارائه شود ، ما برنامه ای داریم که اطمینان حاصل کند واکسن ها در دسترس همه گروه های اولویت دار جمعیت ، صرف نظر از منطقه محل سکونت آنها قرار می گیرند.”

وی در پاسخ به سeryال دیگری در مورد تجویز واکسن ، گفت: “ما در موقعیتی هستیم که نه تنها تقویت و تقویت کنیم ، بلکه می توانیم به قابلیت های زنجیره سرد خود نیز اضافه کنیم.”

بوشان افزود ، هر واکسیناسیون در مقیاس بزرگ نه تنها نیاز به افزایش قابل توجهی در تعداد نقاط زنجیره سرد دارد ، بلکه همچنین افزایش چشمگیری در تعداد تجهیزات زنجیره سرد است.

Pfizer Inc. و BioNTech SE روز دوشنبه گفتند که مشخص شد نامزد واکسن آنها بیش از 90 درصد در جلوگیری از COVID-19 موثر است.

آلبرت بورلا ، رئیس و مدیر عامل شرکت Pfizer گفت: “امروز یک روز عالی برای علم و بشریت است. اولین مجموعه نتایج آزمایش 3 واکسن COVID-19 ما شواهد اولیه توانایی واکسن ما در جلوگیری از COVID-19 را فراهم می کند.”