نیویورک برای جلوگیری از تجدید حیات ویروس ، میله ها را می بندد زیرا سازمان بهداشت جهانی نسبت به بی اعتمادی به واکسن هشدار می دهد

نیویورک برای قطع موج دوم عفونت های ویروس کرونا تلاش کرد و یک کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که افزایش بی اعتمادی عمومی باعث می شود حتی موثرترین روش های درمانی در برابر بیماری همه گیر بی فایده باشد.

به کافه ها و کلوپ های سیب بزرگ ، مرکز شیوع بهار در ایالات متحده ، دستور داده شد که ساعت 10 شب جمعه تعطیل شود و فرماندار ایالت هشدار داد که مدارس می توانند از اوایل روز دوشنبه فقط به آموزش آنلاین بپردازند.

در سراسر آمریكا و اروپا ، عفونت ها در حال افزایش است و دولت ها مجبور به اقدامات شدیدتری می شوند ، علی رغم ترس در مورد ویرانی كه بر اقتصاد آنها وارد شده است.

این بیماری از زمان ظهور اولین بار در ماه دسامبر در چین ، تقریبا 1.3 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده و نزدیک به 53 میلیون نفر را نیز آلوده کرده است.

حتی اگر واکسنی به زودی تصویب شود ، رئیس بخش ایمن سازی WHO هشدار داد که اطلاعات غلط و عدم اعتماد به نفس در پذیرش پیشرفت های علمی توسط مردم می تواند اثربخشی آن را مختل کند.

کیت اوبراین به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما نمی خواهیم به عنوان جهانی در کنترل همه گیری با استفاده از واکسن به عنوان یکی از ابزارها موفق باشیم ، مگر اینکه مردم تمایل به واکسیناسیون داشته باشند.”

روز شنبه ، لبنان پس از عبور از مرز 100000 مورد ، با تقریباً ظرفیت بیمارستان ها در کشور بحران زده ، لبنان وارد محاصره جدید دو هفته ای شد.

محدودیت های ویروسی روز شنبه به صورت آنلاین و به طور سنتی رژه غرور همجنس گرایان و رنگارنگ هنگ کنگ را مجبور کرد.

در همین حال ، در سراسر هند ، میلیون ها نفر از توصیه های فاصله ی اجتماعی چشم پوشی کردند و برای دعا در معابد یا خرید برای جشن دیوالی ، جشنواره نور جمع شدند.

“بدون قفل”: ترامپ

دونالد ترامپ روز جمعه در اولین سخنرانی خود از زمان بازنده اعلام شدن در انتخابات 3 نوامبر ، موفقیت های پزشکی را که زیر نظر او اتفاق افتاد اعلام کرد اما گفت که او قاطعانه در برابر قفل های جدید باقی مانده است.

وی پیش بینی کرد واکسن Covid-19 ساخته شده توسط Pfizer و BioNTech ، که به گفته شرکت ها تاکنون 90 درصد در آزمایشات موثر است ، “خیلی زود” تصویب اضطراری را دریافت می کند.

بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده ، کشوری که بیشترین آسیب را به COVID-19 خورده است ، در روز جمعه 188،858 مورد بیشتر و 1،596 مرگ دیگر را تجربه کرده است.

مایکل مینا ، متخصص اپیدمیولوژی دانشگاه هاروارد گفت: “روز شکرگذاری اگر مردم آن را جدی نگیرند بدون شک منجر به انفجار گسترده ای از موارد خواهد شد.

اما ترامپ که مدت هاست با اقداماتی که اقتصاد را متوقف می کند مخالف است ، گفت که موضع وی بدون تغییر باقی مانده است.

اقدامات جدید ضد ویروس در اوکراین از روز شنبه با اجرایی شدن کلیه مشاغل غیر ضروری برای تعطیلات آخر هفته به اجرا درآمد.

مقامات در کی یف با اعتراف به اینکه اقتصاد قبلاً آسیب دیده این کشور تحمل آن را نداشت ، از یک قفل در سرتاسر کشور عقب نشینی کردند.

حتی محدودیت های جزئی باعث اعتراض در کیف شده است ، زیرا جمعیت در سراسر جهان از محدودیت های زندگی روزمره خسته می شوند.

در یک نظرسنجی Ifop در فرانسه ، 60 درصد از پاسخ دهندگان اعتراف کردند که حداقل یک بار با ایجاد بهانه ای دروغین برای بیرون رفتن یا ملاقات با خانواده و دوستان ، آخرین قوانین قفل کشور را نادیده گرفته اند.