نیمه ماراتن دهلی: فقط ورزشکاران نخبه امسال در دوره اصلی شرکت می کنند ، Vivek Singh از Procam می گوید

نیمه ماراتن سالانه دهلی امسال به همین ترتیب نیست. البته تعجب آور نیست ، با توجه به خساراتی که همه گیر Covid-19 به ورزش در سراسر جهان وارد کرده است. با این حال ، برگزارکنندگان با تمام وجود در چند هفته گذشته در موارد Covid در دهلی ، حتی در صورت محدود ، سعی در ادامه نمایش دارند.

با توجه به خطرات ناشی از Covid-19 ، Procam International ، برگزارکنندگان مسابقه نیمه ماراتن Airtel Delhi (ADHM) ، تنظیمات زیادی را در تنظیمات معمول انجام داده اند. بزرگترین جذابیت اکثر ماراتن ها شرکت دونده های آماتور است که فرصت دویدن در همان کورسی را که ورزشکاران نخبه بین المللی می دوند ، پیدا می کنند. اما امسال این توافق نامه پس گرفته شده است. در عوض ، برگزارکنندگان دوندگان آماتور را تشویق می کنند که برای ثبت نام در برنامه ADHM وارد سیستم شوند ، دوره ای را به انتخاب خود بین 25 تا 29 نوامبر انتخاب کنند و زمان مسابقه خود را روی برنامه قرار دهند.

ویوک سینگ ، مدیر عامل مشترک Procam International ، اعتراف کرد: “این همان چیزی نیست که در این دوره اصلی با ورزشکاران نخبه شرکت کنید.”

“آنچه ما سعی کرده ایم انجام دهیم این است که برنامه را بسیار خلاقانه جلوه دهیم. بهترین ها و مفسران جهان تیم هاچینگز و راب واکر صدای خود را برای تشویق مردم ضبط کرده اند. ما در حال ارائه نوآوری های جدیدی هستیم که به موقع اعلام خواهد شد. ما تا آنجا که می توانیم تلاش می کنیم تا اگر کسی خواهان دویدن باشد ، خواه در گورگاون باشد یا در هر بخشی از هند ، احساس نیمه ماراتن Airtel Delhi را داشته باشند. ”

دور نگه داشتن دونده های آماتور از دوره به برگزارکنندگان کمک می کند تا منطقه ایمنی زیستی را که برای ورزشکاران نخبه ایجاد کرده اند ، حفظ کنند. برخی از دونده های برتر مسافت طولانی جهان در 29 مارس در نیمه ماراتن در پایتخت ملی شرکت خواهند کرد.

زوج اتیوپیایی Tsehay Gemechu و Andamlak Belihu ، مدافع عنوان قهرمانی ، هر دو هدف سومین پیروزی متوالی در نیمه ماراتن دهلی خواهند بود. یالامزرف یهوالاو از اتیوپی که ماه گذشته در مسابقات قهرمانی نیمه ماراتن دو و میدانی زنان در لهستان برنز گرفت ، از جمله افرادی است که ADHM 2020 را اجرا می کند.

وی افزود: “ما فقط می خواهیم ورزشكاران نخبه را در مسیر اصلی ورزشگاه جواهر لعل نهرو تا استادیوم جواهر لعل نهرو بدوند. ما هیچ ثبت نام آماتوری در این مکان نداریم. این تنها افراد حرفه ای هستند که در یک منطقه از نظر ایمنی زیستی شرکت می کنند و شرکت می کنند. ”Vivek به ET Sport گفت.

قبل از اجازه حضور در مسابقات ، از همه ورزشکاران دو بار تست می شود.

“هیچ ورزشکاری مجاز به سوار شدن در پرواز بدون آزمایش RT-PCR طی 72 ساعت پس از عزیمت از بندر خود نخواهد بود. وقتی آنها به اینجا می آیند ، دوباره آزمایش می شوند. فقط افرادی که تست منفی دارند مجاز به شرکت در روز یکشنبه هستند ، چه ورزشکار هندی باشند و چه بین المللی. ”

یک طبقه کامل از یک هتل لوکس در شهر ، که به گفته برگزارکنندگان ، برای اطمینان از رعایت کلیه پروتکل های مربوط به Covid کاملاً مجهز است ، برای ورزشکاران نخبه اختصاص یافته است. Global Sports Communication ، یک آژانس مدیریت ورزشی مستقر در هلند ، در حال انجام عملیات مربوط به نخبگان بین المللی ورزشکاران است.

تعداد ورزشکاران نخبه بین المللی که امسال قصد شرکت در آن را دارند نیز در مقایسه با سالهای گذشته کاهش یافته است. در سالهای عادی ، حدود 40 ورزشکار نخبه بین المللی در ADHM شرکت می کردند اما به گفته ویوک ، این تعداد در سال جاری حدود 30 نفر خواهد بود.

مقدمات مشابهی نیز برای نخبگان ورزشکار هندی که از سراسر کشور در شهر جمع می شوند ، انجام شده است. “تمام ورزشکاران برتر در یک منطقه ایمنی زیستی یکسان قرار خواهند گرفت. این چیزی است که AFI (فدراسیون دوومیدانی هند) به ما کمک می کند. “ویوک گفت.