نیتیش کومار امروز به عنوان وزیر ارشد بحار سوگند یاد می کند

پاتنا: رئیس جمهور جاناتا دال (یونایتد) نیتیش کومار بعد از انتخابات نزدیک مجلس شورای قانونگذاری در ایالت بعد از ظهر روز دوشنبه به عنوان رئیس وزیر بهار برای چهارمین دوره متوالی سوگند یاد می کند.

نیتیش کومار ، پس از ملاقات با فرماندار Phagu Chauhan برای ادعای مطرح کردن تشکیل دولت NDA در بیهار ، روز یکشنبه اعلام کرده بود که سوگند یاد شده و همچنین مراسم تحلیف کابینه جدید ، حدود ساعت 4.30 بعد از ظهر روز دوشنبه برگزار می شود .

رهبران حزب قانونگذار NDA ، كه در انتخابات به تازگی در بیهار به پیروزی كمی دست یافته بودند ، روز یكشنبه برای تصمیم گیری در مورد انتخاب یك رهبر برای رهبری حزب دیدار كرده بودند. این حزب از کومار به عنوان رهبر حزب قانونگذاری NDA نام برد و بدین ترتیب زمینه بازگشت وی به عنوان رئیس وزیر برای چهارمین دوره متوالی فراهم شد.

Tarkishore Prasad از BJP ، MLA از Bihar’s Katihar ، جایگزین Sushil Modi به عنوان معاون وی خواهد شد.

BJP از ابتدای مبارزات انتخاباتی بر این عقیده بود که نیتیش کومار نامزد ارشد وزیر برای دولت NDA در این ایالت خواهد بود.

شیوانند تیواری ، رهبر رشتریه جاناتا دال (RJD) که به عنوان بزرگترین حزب در نظرسنجی های بهار ظاهر شد ، روز یکشنبه علیه رهبران عالی حزب کنگره که با آنها به عنوان بخشی از اتحاد بزرگ مبارزه می کرد ، مخالفت کرد. در ایالت

تیواری با بیان اینکه کنگره “غل و زنجیر” برای اتحاد است ، گفت این حزب در 70 کرسی رقابت کرده اما به همان تعداد تجمع برگزار نکرده است.

“معلوم شد که کنگره برای مهاگاتبندان یک غل و زنجیر است. آنها 70 کاندیدا را به میدان آورده بودند اما حتی 70 تجمع عمومی برگزار نکردند. رهول گاندی فقط سه روز به بهار آمد. پریانکا نیامد. افرادی که با Bihar آشنا نبودند آمدند تیوری گفت: “این درست نیست.”

تیواری با نگاهی جدی به جدیت رهبری کنگره در مورد انتخابات بهار ، گفت: “انتخابات در اینجا کاملاً درحال جریان بود و راهول گاندی در خانه پریانکا جی در شیملا به پیک نیک می رفت.”

“آیا حزب به همین ترتیب اداره می شود؟ می توان ادعا كرد كه نحوه اداره حزب كنگره به نفع BJP است … نخست وزیر بزرگتر از راهول گاندی است و تجمع های بیشتری نسبت به او انجام داده است. چرا او فقط سه تجمع انجام داده است؟ این نشان می دهد که رهبری حزب در مورد انتخابات بهار جدی نبوده است. اوایل خبرهایی مبنی بر دیدار حتی پیاناکا گاندی از بهار وجود داشت ، اما این اتفاق نیز نیفتاد. ”

قابل ذکر است ، این هفتمین بار است که نیتیش کومار سوگند یاد می کند که رئیس وزیر بحار شود. او در مارس 2000 کمی بیش از هفت روز به عنوان رئیس وزیر دولت خدمت کرده بود و پس از آن در سال 2005 با انجام یک دوره کامل خدمت به عنوان رئیس دولت انتخاب شد.

وی در نوامبر 2010 مجدداً به قدرت منتقل شد و پس از آن چهار سال قبل از استعفا خدمت كرد و در فوریه 2015 مجدداً به عنوان رئیس وزیر دولت سوگند یاد كرد. وی در انتخابات مجلس 2015 به عنوان بخشی از “Mahagathbandhan” به قدرت رأی داد.

با این حال ، پس از آنکه ادعاهای فساد اداری علیه معاون خود تجویوی یداو در سال 2015 مطرح شد ، نیتیش استعفا داد و فقط 12 ساعت بعد به عنوان رئیس وزیر دولت سوگند یاد کرد و دست به دست داد و برای تشکیل دولت در این ایالت به BJP پیوست.

NDA اکثریت 125 کرسی مجمع قانونگذاری بیهار دارای قدرت 243 کرسی را بدست آورده است که BJP در 74 کرسی ، JD (U) در 43 کرسی به دست آورد در حالی که هشت کرسی توسط دو عضو دیگر NDA به دست آمد. از طرف دیگر ، حزب RJD به عنوان بزرگترین حزب با 75 کرسی ظهور کرد در حالی که کنگره تنها 19 کرسی از 70 کرسی مورد رقابت خود را به دست آورد.