نواز شریف با هدف قرار دادن نهادهای امنیتی پاکستان ، “بالاترین خیانت” را انجام داد: نخست وزیر عمران خان

اسلام آباد: عمران خان نخست وزیر پاکستان نواز شریف نخست وزیر سابق سه بار را به ارتکاب “بالاترین خیانت” با هدف قرار دادن نهادهای امنیتی دولت متهم کرده است.

شریف ، رهبر ارشد 70 ساله اتحادیه مسلمانان نواز پاکستان (PML-N) که در سال 2017 توسط دادگاه اوج به اتهام پیوند از قدرت برکنار شد ، ماه گذشته برای اولین بار مستقیماً به عنوان رئیس ارتش ژنرال قمر جاوید نامگذاری شد باجوا و سرلشکر فائز حامد رئیس ISI به دلیل دخالت در انتخابات عمومی سال 2018 برای اطمینان از پیروزی خان.

شریف این اظهار نظرها را در 16 اکتبر از لندن در جریان تجمع مشترک سازمان یافته توسط احزاب مخالف تحت لوای جنبش دموکراتیک پاکستان (PDM) ، که برای براندازی دولت تحریک انصاف (PTI) به رهبری خان تشکیل شده بود ، بیان کرد.

نخست وزیر خان روز پنجشنبه در مصاحبه ای با GNN ، یک کانال خبری محلی ، گفت: “نواز با هدف قرار دادن رهبری نظامی که به معنای تحریک شورش در نیروهای مسلح است ، بالاترین خیانت را مرتکب شده است.”

وی همچنین ادعا کرد که شریف در آغاز کار سیاسی خود از پشتیبانی ارتش برخوردار شده است.

خان س questionال کرد: “چگونه ناگهان ، نواز ، که توسط دیکتاتور نظامی ژنرال ضیاulالحق وارد سیاست شد ، قهرمان دموکراسی شد؟”

ارتش قدرتمندی که بیش از نیمی از 70 سال حیات خود را به مدت بیش از نیمی بر پاکستان حاکم کرده است ، تاکنون از قدرت قابل توجهی در زمینه های امنیت و سیاست خارجی برخوردار بوده است.

با این حال ، ارتش دخالت در سیاست های کشور را انکار کرده است. خان همچنین انکار می کند که ارتش به او کمک کرده تا در انتخابات 2018 پیروز شود.

شریف که در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد شده است ، با چندین اتهام فساد روبرو شده است. دادگاه عالی اسلام آباد به او اجازه داده بود تا در ماه نوامبر سال گذشته برای مداوا برای معالجه پزشکی برای مداوا به لندن برود. اما او دیگر برنگشت ، در حالی که وکلایش به دادگاه گفتند که وی هنوز در حال بهبودی است.

خان با اشاره به PDM ، گفت كه اتحاد 11 حزبي براي تحت فشار قرار دادن دولت وي جهت تسكين در پرونده هاي فساد در برابر رهبران مخالف تشكيل شده است.

وی گفت: “همه جیب بران تهدید می كنند كه دولت من را سرنگون خواهند كرد فقط برای گرفتن امتیازاتی برای پرونده های فساد ، اما چه بسا ، من حتی در صورت سرنگونی دولتم در پرونده های فساد سازش نمی كنم.”