نما: پیشنهادات بایدن-هریس برای افزایش مالیات بحث بزرگی را در پی خواهد داشت

توسط سودیر کاپادیا


همانطور که مشهور است ، اختلاف نظر نسبتاً روشنی در مورد ایدئولوژی مالیاتی بین جمهوری خواهان و دموکراتها در ایالات متحده وجود دارد. به طور کلی ، جمهوری خواهان به دنبال کاهش مالیات ، کارآفرینی بیشتر و دولت کمتر هستند. ما جلوه حماسی این ایدئولوژی را در پیشنهادات گسترده مالیاتی شرکتها در قانون کاهش مالیات و مشاغل (TCJA) که توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال 2017 ارائه شد ، مشاهده کردیم.

در مرکز این تغییر ، کاهش شدید و بی سابقه نرخ مالیات شرکت های فدرال از 35٪ به 21٪ بود که کمترین میزان از سال 1939 است و ایالات متحده را به یکی از پایین ترین حوزه های مالیات شرکت ها در سطح جهان تبدیل کرده است. به طور همزمان ، TCJA محدودیت هایی را در کسر سود به میزان 30٪ از درآمد تعیین کرد ، در حالی که به مشاغل اجازه می دهد 100٪ هزینه دارایی های قابل استهلاک را در یک سال کسر کنند ، به جای اینکه در طی چندین سال آنها را استهلاک کنند. TCJA همچنین حداقل مالیات جایگزین شرکت (20٪) را حذف کرد.

این پیشنهادات به منظور تشویق سرمایه گذاری های بیشتر تجاری با شخم زدن سود شرکت های آمریکایی و دلسرد کردن وام های بیش از حد است. TCJA شامل تغییرات گسترده ای در رفتار مالیاتی شرکت های جهانی ایالات متحده بود. به عنوان مثال ، این مفهوم مالیات جهانی با مالیات با درآمد کم مالیات (GILTI) 10.5٪ از سود حاصل از شرکتهای تابعه خارجی شرکتهای آمریکایی را معرفی کرد.

این امر دوباره به این منظور بود که شرکتهای آمریکایی به جای فعالیتهای خود در خارج از کشور در خارج از کشور ، از تشویق شرکتهای مالی دیگر برای فعالیتهای خود در ایالات متحده و استفاده از رژیم جدید جذاب مالیات تجاری استفاده کنند. مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری جو بایدن-کمالا هریس پیشنهادهای زیر را برای اصلاح TCJA ارائه داده بود: پیشنهاد می شود مالیات شرکت ها از 21 درصد به 28 درصد افزایش یابد که احتمالاً نشان دهنده افزایش شیب دار سالهای اخیر در هر کشوری در سطح جهان است. همراه با این پیشنهاد ، اعتبار مالیاتی جدید “ساخت در آمریکا” به میزان 10٪ در سرمایه گذاری های خاص انجام شده در ایالات متحده برای احیای مجدد امکانات بسته موجود ، بازپرداخت هرگونه تسهیلات برای پیشبرد رقابت تولید و اشتغال ، بازگرداندن و گسترش شغل وجود دارد – ایجاد تولید در ایالات متحده و گسترش حقوق و دستمزد تولید.

مالیات GILTI پیشنهاد می شود که دو برابر شود و به 21٪ از کل درآمد حاصل از منابع خارجی در سطح هر شرکت تابعه خارجی برسد. به دنبال حذف معافیت فعلی 10٪ اول اینگونه سودها است.

همچنین ، مجازات جدید مالیات برون مرزی از طریق 10٪ اضافه مالیات بر سود هر تولیدی توسط یک شرکت آمریکایی در خارج از کشور برای فروش مجدد به ایالات متحده پیشنهاد شده است. این اضافه مالیات همچنین برای استفاده در مراکز تماس یا خدمات توسط یک شرکت آمریکایی مستقر در خارج از کشور اما در خدمت ایالات متحده ارائه شده است. سرانجام ، پیشنهادی مبنی بر رد کلیه کسرها و کسر هزینه های مربوط به جابجایی مشاغل یا تولید به خارج از کشور وجود دارد. بنابراین نرخ موثر مالیات شرکتی ، از جمله “اضافه مجازات دریایی” ، به 30.8 درصد افزایش می یابد.

پیشنهاد شده است حداقل 15٪ مالیات بر درآمد کتاب بیش از 100 میلیون دلار برگردانده شود. روی هم رفته ، پیشنهادات فوق به دنبال خنثی کردن تغییرات TCJA است که از سه سال پیش اعمال شده است ، که برای اطمینان و ثبات سیستم مالیات شرکت های بزرگ ایالات متحده چندان مطلوب نیست. یکی دیگر از تغییرهای مهم پیشنهادی مربوط به تجارت ، جهش قابل توجه نرخ فعلی مالیات بر عایدی سرمایه مالیات از 20٪ به تقریبا 40٪ ، در راستای افزایش پیشنهادی در نرخ مالیات برتر فردی تا تقریبا 40٪ است.

(کارزار انتخاباتی ترامپ پیشنهاد کاهش بیشتر نرخ بالای مالیات بر سود سرمایه را از 20٪ به 15٪ داده بود.) برای احیای اقتصاد ، بایدن خواستار بسته محرک و کمک های دولت بعدی بسیار بزرگتر از 2 تریلیون دلار است. وی متعهد شده است در زمینه تولید ، زنجیره تأمین ، زیرساخت ها و انرژی پاک و همچنین تحقیق و توسعه برای وسایل نقلیه الکتریکی ، 5G و هوش مصنوعی (AI) سرمایه گذاری کند. بایدن همچنین متعهد شده است که با برنامه ای برای بیمه بیش از 97٪ آمریکایی ها با هزینه 750 میلیارد دلار طی 10 سال ، از قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA) محافظت و گسترش دهد. طبق مبارزات بایدن-هریس ، تغییرات گسترده پیشنهادی در قوانین مالیاتی بودجه این طرح های زیرساخت های فیزیکی و اجتماعی را تأمین می کند.

پیشنهادات بایدن-هریس برای افزایش مالیات بحث گسترده ای را به همراه خواهد داشت ، و نتایج عمده ای را برای مشاغل جهانی به همراه دارد. حداقل ، میزان مالیات جهانی شرکت های چند ملیتی فعال در ایالات متحده احتمالاً افزایش خواهد یافت ، زیرا ممکن است توانایی جذب مالیات بالاتر ایالات متحده در کشور اصلی محدود شود. دلیل این امر این است که ، در اوایل انگلیس و بعداً ایالات متحده نرخ مالیات شرکت های خود را کاهش داد ، بسیاری از کشورها برای ادامه رقابت در جذب سرمایه گذاری های جهانی ، از این الگو پیروی کردند. برعکس ، برای شرکت های آمریکایی با شرکت های تابعه در خارج از کشور ، نرخ نسبتاً پایین تر مالیات شرکت ها در کشورهایی مانند هند (که این نرخ را برای 25٪ برای شرکت های موجود و 15٪ برای شرکت های تولیدی جدید کاهش می دهد) ممکن است به مقاصد جذاب تری تبدیل شود.

با این حال ، یک منطقه که می تواند باعث نگرانی عمده در هند شود ، پیشنهاد “اضافه مجازات مجازات دریایی” 10٪ در بالای نرخ پیشنهادی مالیات شرکتها از 28٪ (به طور موثر 30.8٪) است. از آنجا که تلاش می شود به خدمات برون مرزی نیز تعمیم داده شود ، علاوه بر کالاها ، باعث افزایش هزینه های بیشتری برای شرکت های آمریکایی می شود که خدمات خارج از کشور خود را به هند ادامه می دهند یا تولید زنجیره تأمین در هند را افزایش می دهند. مقامات مالیاتی هند به منظور اطمینان از جذاب بودن هزینه کلی مالیات برای شرکت های آمریکایی ، اطمینان حاصل می کنند که اطمینان بیشتری در مورد قیمت گذاری در نقل و انتقال خدمات و تولید کالا ارائه می دهند.

(نویسنده رهبر مالیات ملی ، EY هند است)