نمای: ابتدا اقدامات موعود مورد حمایت کشاورزان را اجرا کنید ، سپس قوانین مزرعه را اجرا کنید

اعتراض کشاورزان به سه قانون جدید مزرعه دولت باید به جای اظهارات و شفاف سازی ، با اقدام در زمین حل شود. و منظور ما از عمل ، توپ آب نیست. دولت باید با ایجاد زیرساخت ها و کمک به سازمان های تولیدکننده کشاورزان (FPO) حسن نیت خود را نشان دهد.

عمل زمان می برد. بنابراین ، کار منطقی این است که قوانین را به مدت یک سال متوقف نگه داریم ، در حالی که یک اصلاح اساسی را قبول می کنیم: انتقال حل اختلاف از بابوس به دادگاه ها ، همانطور که کشاورزان می خواهند.

دهقانان کاملاً مخالف تغییرات پیشنهادی هستند. اما وضع موجود غیرقابل دفاع است. هند در حال جمع كردن كوههاي غلات در سهام دولت است كه 3/5 برابر هنجار ذخيره بافر است ، منابع مالي گران قيمت را هدر مي دهد و اجازه مي دهد كه دانه ها در مالكيت هاي خداي شركت هند (FCI) پوسيده شوند. در همان زمان ، کشاورزان در راهپیمایی کند و آرام جمعی ما به سوی رفاه ، از سایر سرخپوستان عقب مانده اند.

وضعیت موجود غیرقابل قبول است

آشوک گلاتی تخمین می زند که در طی 03-02-2006 تا 16-2015 ، درآمد واقعی خانوارهای متوسط ​​کشاورز در هند با رشد ترکیبی 3.7٪ رشد داشته باشد. نرخ رشد قابل مقایسه درآمد سرانه هندی ها به طور کلی بسیار بیشتر بود. کشاورزی به شکل فعلی باید تغییر کند ، نه اینکه برای رونق حفظ شود. در یک نظرسنجی رسمی از ارزیابی وضعیت کشاورزان در سال 2005-04 ، 40٪ از کشاورزان اظهار داشتند که مایل به کشاورزی نیستند ، اما در کشاورزی ادامه می دهند زیرا گزینه دیگری ندارند.

در این صورت ، چرا کشاورزان اینقدر مخالف تغییر هستند؟ به دلایل بسیار معتبر. قوانین مزرعه به دنبال ادغام کشاورزان در اقتصاد بازار است ، احتمالاً برای به دست آوردن ثروت ، اما بدون پشتوانه سیستم فعلی.

سیستم کنونی تضمین تهیه غلات (و چند محصول دیگر) با حداقل قیمت پشتیبانی (MSP) ، حداقل در آن چند ایالت که ماشین آلات تدارکاتی دولت در آن وجود دارد ، به کشاورزان اطمینان می دهد ، زیرا محصولات خود را تهیه می کنند. . اگر خریدهای پایان یافته در MSP متوقف شود ، کشاورزان در بلاتکلیفی فرو خواهند رفت. این تصورات که مشاغل بزرگ کشاورزی به نجات آنها خواهد آمد ، ممکن است کسانی را که هرگز از قصه های پری فراتر نرفته اند ، اما کشاورزان سخت گیر را نیز متقاعد کند.

در صورت عدم اطمینان در مورد میزان جذب ، هر کشاورز مانند یک کارآفرین تولید کالاهای بدون سفارشات قطعی برای محصولات خود خواهد بود. تنها بخش كمی از هندی های تحصیل كرده این شغل کارآفرینی را در پیش می گیرند. بیشتر آنها ترجیح می دهند برای یک شرکت مستقل کار کنند. چرا انتظار داریم کشاورزان هر فصل با سه قانون مزرعه به کارآفرینان بی میل تبدیل شوند؟

آیا یک کشاورز تنها می تواند با یک تجارت قدرتمند کشاورزی مذاکره کند؟ واضح است که نه با این وجود ، مجموعه های کشاورزان قدرت چانه زنی لازم را دارند. آمول مثالی خوب در مورد چگونگی بالا بردن کشاورزان کوچک برای رسیدن به هواپیمایی که در شرایط برابر با بزرگترین تجارتهای کشاورزی جهان هستند ارائه می دهد. آمول کنفدراسیون جوامع تعاونی کشاورزان کوچک است.

تعاونی ها در کشاورزی ، اروپا ، آمریکای شمالی و اقیانوسیه بزرگ هستند. بزرگترین تولید کننده لبنیات جهان ، Fonterra ، یک شرکت تعاونی در نیوزیلند است.

تعاونی ها تنها شکل یک مجموعه کشاورز موثر نیستند. کشاورزان می توانند شرکت هایی را تشکیل دهند ، افراد متخصص را به کار بگیرند و از طریق هیئت مدیره موثر بر آنها نظارت کنند. در حالت ایده آل ، کارخانه های تولید قند باید در اختیار کشاورزان عصا باشد. این می تواند اختلاف بر سر قیمت عصا و سهم کشاورزان از سود شکر را به پایان برساند.

بحث را قدم بزنید

دولت 1 لورو کرور برای زیرساخت های دروازه مزرعه و سایر کمک ها به FPO اعلام کرده است. این کار را بچرخانید تا کشاورز پتانسیل یکپارچگی کارآمدتر با بازار را ببیند.

بگذارید بازار کالاها بدون مانع کار کنند. اجازه دهید دولت هرگاه قیمت مزرعه به طور ناگهانی افزایش یابد ، به ممنوعیت صادرات متوسل نشود.

مفیدترین کاری که دولت می تواند برای کمک به کشاورزان انجام دهد پایان دادن به سرقت برق و ایجاد منبع تغذیه پایدار در مناطق روستایی است. این اجازه می دهد تا یک تجارت فرآوری مواد غذایی ایجاد شود ، به کشاورزان اجازه می دهد که ارزش اضافی را در زنجیره ای که محصولات آنها را به مصرف کننده نهایی متصل می کند بدست آورند یا به سادگی قیمت بهتری بدست آورند ، زیرا این وضوح در قیمت محصول فرآوری شده است. پردازش در مجاورت اتفاق می افتد. کشاورزان پنبه در گجرات قیمت خوبی دریافت می کنند زیرا جینک درست در مقابل چشمان آنها اتفاق می افتد و آنها می دانند که قیمت تولیدکنندگان فیبر جدا شده از بذر در لبه هایی که کشاورزان می فروشند دریافت می کنند.

کشاورزان نمی توانند منبع تغذیه را پایدار یا شبکه جاده ای بسازند که این اطمینان را می دهد که هر کشاورز اطمینان دارد که محصولات خود را می تواند به بازار یا خانه خدا با حمل و نقل منتقل کند.

این اصلاحات را به صورت عملی انجام دهید ، سپس قوانین مزرعه را اجرا کنید و کشاورزان پذیرای تغییر بیشتری هستند. و دولت قادر به پیکربندی مجدد یارانه های مزرعه و مواد غذایی خواهد بود. در حال حاضر ، یارانه غذا یارانه تولیدکننده و یارانه مصرف را در بر می گیرد و هند را در سازمان تجارت جهانی (WTO) نادرست معرفی می کند. هند باید به حمایت از درآمد کشاورزان ، خارج از جنجال سازمان تجارت جهانی ، و یارانه مصرف خالص بپردازد.

اصلاح مهم است ، توالی اقدامات اصلاح نیز مهم است.