نفاق چین: ایجاد روایتی جدید از طریق رسانه های غربی

دهلی نو: چین تصویری واقعی از دیستوپی اورولین است. یک کشور نظارتی با رسانه های تحت کنترل دولت و رهبران بر همه وجوه زندگی یک فرد اداره می شوند. این روایت های خاص خود را ایجاد می کند و همان را برای شهروندان خود ارائه می دهد.

از آنجایی که رسانه ها در چین تحت کنترل دولت هستند ، این محتوا چین با شکوهی را نشان می دهد که مقامات مورد پرستش قرار می گیرند. در میان همه کوبیدن شیپورهای یک فرد ، شهروندان چینی موفق به دستیابی به حقیقت نمی شوند. آنها در تاریکی مانده و از جهان خارج غافل هستند.

حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) که قبلاً شهروندان خود را زیر بالهای خود قرار داده بود ، دست به اقداماتی فراتر از مرزها زده و روایاتی متناسب با منافع آنها را ایجاد کرده و به فروش می رساند. چین با استفاده از رسانه های غربی که از قضا در چین ممنوع است ، روایتی را از طریق اطلاعات نادرست ایجاد می کند. این نفاق ح.ک.چ چیز جدیدی نیست.

حزب کمونیست حاکم ، از ترس اینکه شهروندانش از حقوقی که به همین راحتی به آنها تعرض کرده است آگاه شوند ، همه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی آنها را ممنوع کرده بود. فیس بوک ، توییتر و یوتیوب پس از بلند شدن صدای اویغورها برای ادعای حقوق اساسی خود در سین کیانگ ممنوع شد.

ریاکاری همچنان ادامه دارد که رهبران ارتش آزادیبخش خلق (PLA) خواستار حساب های رسمی PLA در فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب و سایر سیستم عامل های اجتماعی شده اند ، این حساب برای جهان خارج قابل دسترسی است اما برای شهروندان چین قابل دسترسی نیست.

در حال حاضر ، پس از شیوع ویروس جدید کرونا ، ح.ک.چ بی گناهی خود را از طریق ضد روایت ها و اطلاعات نادرست از کانال های رسانه های اجتماعی غربی پیش بینی کرده است.

مقامات چینی حسابهای خود را در توییتر ، LinkedIn و بسیاری دیگر از سیستم عامل های اجتماعی باز کرده اند تا با تبلیغ اخبار جعلی در مورد چگونگی کنترل “تأثیرات COVID 19” بر اقتصاد و بهداشت ، از چین حمایت کنند و از چین کمک کنند ویروس و دوباره روی پاهای خود قرار بگیرند.

با افتتاح بیش از 1000 حساب در توئیتر به نام مقامات چینی گسترش یافته است که نسبت به سال گذشته 300٪ افزایش داشته است. علاوه بر توییتر ، بسیاری از فیلم ها نیز توسط مقامات چینی در اینستاگرام و دیگر وب سایت های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود تا بینندگان را به خود جلب کند.

یکی دیگر از شواهد ریاکاری چین را می توان با افزایش فعالیت آنلاین آن در زمینه تولید محتوا نشان داد. مشاهده می شود که چین برای جذب میلیون ها بیننده در شبکه های اجتماعی ، فیلم های میراث تاریخی خود را مدام نشان می دهد. اگر تعداد بینندگان افزایش یابد ، چین مناطق غربی مناقشه برانگیز و پر بحران خود مانند سین کیانگ ، تبت ، سیچوان را به عنوان جاذبه های گردشگری نشان می دهد و از این طریق فرهنگ اقلیت های خود را به خود اختصاص می دهد. این همان اقلیت هایی هستند که مجبور می شوند از همان فرهنگی که تصاحب شده است دست بکشند.

چین از جهل جامعه جهانی استفاده می کند که هنوز از این واقعیت غافل است که در چین دولت رسانه ها را کنترل می کند.

همه اینها در حالی است که شهروندان چینی در خانه به هیچ رسانه ای که از قبل توسط دولت تأیید نشده دسترسی پیدا نمی کنند. به عبارت دیگر ، مردم چین در فراموشی مداوم به سر می برند و باعث می شوند که روایت دولت را باور کنند. چین در سال 2015 نیروی پشتیبانی راهبردی PLA (SSF / PLASSF) را ایجاد کرد که وظیفه دارد از ماموریت های فضایی ، سایبری و الکترونیکی و جنگی چشم پوشی کند تا روایتی نادرست ایجاد کند. تلاش های خستگی ناپذیر مقامات چینی پایان ندارد.