نخست وزیر نارندرا مودی سنگ بنای پروژه های آبرسانی را در منطقه ویندیای خشک قرار می دهد

خوش شانس: نخست وزیر نارندرا مودی روز یکشنبه به صورت دیجیتالی سنگ بنای پروژه های تأمین آب آشامیدنی روستایی را به ارزش 5،555 کرور روپیه در مناطق میرزاپور و سونبدادرا در اوتار پرادش قرار خواهد داد.

پس از اتمام دو سال ، این دو پروژه تأمین آب لوله کشی بیش از 42 میلیون نفر در 2،995 روستای دو منطقه از منطقه ویندیاچال را فراهم می کنند که به همراه بوندلخند یکی از کمبودترین مناطق هند است.

دولت اوتار پرادش روز شنبه در بیانیه ای گفت پس از افتتاح پروژه ها از طریق ویدئو کنفرانس ، نخست وزیر مودی همچنین با اعضای کمیته آب و بهداشت روستاهای مختلف در این دو منطقه تعامل خواهد کرد.

در همه روستاهای ذینفع پروژه ، دولت اوتار پرادش پیش از این کمیته های آب و فاضلاب را تشکیل داده بود که اعضای آن مسئولیت بهره برداری و نگهداری خطوط و سیستم های آبرسانی را بر عهده خواهند گرفت.

بیانیه دولت افزود ، وزیر ارشد یوگی آدیتینات نیز در این مراسم حضور خواهد داشت.

دولت UP اعلام کرد هنگامی که این پروژه عملیاتی شد ، روستاییان منطقه Vindhya مجبور به تلاش برای آب آشامیدنی نخواهند شد و زنان روستایی از کارهای طاقت فرسای خود برای گرفتن آب از کیلومترها دور می شوند.

تحت دولت “حر غار نال” یوژانا ، دولت آدیتیانات آب آشامیدنی خود را از طریق لوله ها در 1606 روستای میرزاپور آغاز می کند و 21،87،980 روستایی از آن بهره مند می شوند.

در حدود 1،389 روستای منطقه Sonbhadra به این طرح متصل می شوند که 19،53،458 نفر از روستاهای آن بهره مند می شوند.

در Sonbhadra ، آب دریاچه و رودخانه ها تصفیه و برای نوشیدن تأمین می شود.

بعد از اینکه نخست وزیر سنگ بنای طرح آب آشامیدنی را گذاشت ، آدیتیانات وزیر ارشد همچنین در برنامه گوپشتامی در سایت پناهگاه گاوهای تادافال در میرزاپور شرکت خواهد کرد.

در طول این رویداد ، رئیس وزیر همچنین چک دستمزد را به زنانی که لباس مدرسه را تحت طرح Deen Dayal Upadhyaya Antayodaya تهیه می کنند ، تحویل می دهد.

در بیانیه آمده است که وی همچنین عصر یکشنبه از ماتا ویندیاواسینی دوی در ویندهایانال شام دیدار و اقامه نماز خواهد کرد.