نحوه مبارزه با هرزنامه جستجو در Google در سال 2020 | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

پنجشنبه 29 آوریل 2021

Googlebot و دوست عنکبوتی در حال خواندن گزارش وب هرزنامه 2020 هستند

جستجوی گوگل یک ابزار قدرتمند برای کمک به شما در یافتن اطلاعات مفید در وب باز است. متأسفانه، همه صفحات وب با نیت خوب ایجاد نمی شوند. بسیاری از آنها به صراحت برای فریب مردم ایجاد شده اند و این چیزی است که ما هر روز با آن مبارزه می کنیم. برای اطمینان از ایمنی شما و محافظت از تجربه جستجوی شما در برابر محتوای مخرب و رفتارهای مخرب، Search در سال 2020 روی بسیاری از نوآوری ها سرمایه گذاری کرده است.

مبارزه با هرزنامه هوشمندانه تر

در حالی که از روزهای اولیه جستجو با هرزنامه‌ها مبارزه کرده‌ایم، پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی (AI) پتانسیل بی‌سابقه‌ای را برای متحول کردن رویکرد ما ارائه می‌دهد.

با ترکیب دانش عمیق خود از هرزنامه با هوش مصنوعی، سال گذشته توانستیم هوش مصنوعی خودمان را برای مبارزه با هرزنامه بسازیم که به طور باورنکردنی در گرفتن گرایش های هرزنامه شناخته شده و جدید مؤثر است. به عنوان مثال، ما سایت‌هایی را با محتوای تولید شده به صورت خودکار و حذف شده در مقایسه با چند سال پیش بیش از 80 درصد کاهش داده‌ایم.

هرزنامه های هک شده همچنان در سال 2020 شایع بود، زیرا تعداد وب سایت های آسیب پذیر بسیار زیاد بود، اگرچه ما توانایی تشخیص خود را بیش از 50٪ بهبود بخشیده ایم و بیشتر هرزنامه های هک شده را از نتایج جستجو حذف کرده ایم.

این مشکلی است که به تنهایی نمی توانیم آن را حل کنیم. حتی اگر بتوانیم همه هرزنامه ها را شناسایی کرده و در برابر آنها محافظت کنیم، هکرها تا زمانی که همه آنها بسته نشوند، بهره برداری از حفره ها را متوقف نمی کنند. صاحبان وب سایت می توانند با رعایت بهداشت امنیتی خوب از سایت های خود محافظت کنند: جلوگیری از هک شدن یک سایت آسان تر از بازیابی پس از هک است. Google منابعی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند متداول ترین روش های هک شدن وب سایت ها و نحوه استفاده از کنسول جستجو برای بررسی اینکه آیا سایت شما هک شده است یا خیر، ارائه می دهد. لطفاً نگاهی بیندازید و بیایید با هم وب را ایمن تر نگه داریم!

با رویدادهای مهم در سال گذشته، از جمله یک بیماری همه گیر جهانی، ما تلاش قابل توجهی را برای گسترش حفاظت به میلیاردها جستجویی که در مورد چنین موضوعات مهم دریافت کردیم، اختصاص داده ایم. اگر به دنبال یک سایت آزمایش کووید در نزدیکی خود هستید، نباید نگران فرود در هرزنامه های نامعقول باشید که ممکن است شما را به سایت های فیشینگ هدایت کند. علاوه بر حذف محتوای هرزنامه، ما با چندین تیم جستجوی دیگر کار کردیم تا مطمئن شویم به‌روزترین و با کیفیت‌ترین اطلاعات را در زمان و مکان بیشترین اهمیت دریافت می‌کنید.

جلوگیری از رسیدن هرزنامه به شما

قبل از ارائه مجموعه ای از نتایج جستجو در گوگل، اتفاقات زیادی در پشت صحنه می افتد. هر روز، ما میلیاردها صفحه وب را کشف، خزیدن و فهرست بندی می کنیم. در میان این صفحات، تعداد زیادی هرزنامه وجود دارد – ما هر روز 40 میلیارد صفحه هرزنامه را کشف می کنیم. در اینجا نحوه کار ما برای جلوگیری از ورود آن هرزنامه به سر راه جستجوی شما برای اطلاعات مفید و مفید آمده است.

چگونه در هر مرحله از هرزنامه ها دفاع می کنیم
این نمودار نحوه دفاع در برابر هرزنامه را به تصویر می کشد.

اول، ما سیستم‌هایی داریم که می‌توانند هنگام خزیدن صفحات یا محتوای دیگر، هرزنامه را شناسایی کنند. خزیدن زمانی است که سیستم های خودکار ما از محتوا بازدید می کنند و آن را برای درج در فهرستی که برای ارائه نتایج جستجو استفاده می کنیم در نظر می گیرند. برخی از محتوای شناسایی شده به عنوان هرزنامه به فهرست اضافه نمی شود.

این سیستم‌ها همچنین برای محتوایی که از طریق نقشه‌های سایت و کنسول جستجو کشف می‌کنیم، کار می‌کنند. به عنوان مثال، کنسول جستجو دارای ویژگی درخواست ایندکس است تا سازندگان بتوانند ما را در مورد صفحات جدیدی که باید به سرعت اضافه شوند مطلع کنند. ما مشاهده کردیم که هرزنامه‌ها به سایت‌های آسیب‌پذیر هک می‌کردند، وانمود می‌کردند که مالک این سایت‌ها هستند، خودشان را در کنسول جستجو تأیید می‌کردند و از این ابزار برای درخواست از Google برای خزیدن و فهرست‌بندی بسیاری از صفحات هرزنامه‌ای که ایجاد کرده‌اند استفاده می‌کردند. با استفاده از هوش مصنوعی، توانستیم تأییدیه های مشکوک را مشخص کنیم و از ورود URL های هرزنامه به این طریق به فهرست ما جلوگیری کنیم.

در مرحله بعد، ما سیستم هایی داریم که محتوای موجود در فهرست ما را تجزیه و تحلیل می کنند. وقتی جستجویی را صادر می‌کنید، آن‌ها دوباره بررسی می‌کنند که آیا محتوایی که مطابقت دارد ممکن است هرزنامه باشد یا خیر. اگر چنین است، آن محتوا در نتایج جستجوی برتر ظاهر نمی شود. ما همچنین از این اطلاعات برای بهبود بهتر سیستم‌های خود استفاده می‌کنیم تا از درج چنین هرزنامه‌هایی در فهرست جلوگیری کنیم.

نتیجه این است که هرزنامه‌های بسیار کمی به لطف سیستم‌های خودکار ما که با کمک هوش مصنوعی انجام می‌شوند، در واقع به بهترین نتایجی که هر کسی برای جستجو می‌بیند، تبدیل می‌کند. ما تخمین زده‌ایم که این سیستم‌های خودکار کمک می‌کنند تا بیش از 99 درصد بازدیدها از جستجو کاملاً بدون هرزنامه باقی بماند. در مورد درصد کمی باقی مانده، تیم های ما اقدامات دستی انجام می دهند و از آموخته های آن برای بهبود بیشتر سیستم های خودکار خود استفاده می کنند.

محافظت از شما فراتر از هرزنامه

ربات گوگل و دوست شما فراتر از هرزنامه از شما محافظت می کنند

فراتر از هرزنامه، ما تلاش خود را در سال 2020 گسترش دادیم تا از شما در برابر سایر انواع سوء استفاده محافظت کنیم. بسیاری از این موارد می توانند آسیب های مالی و شخصی قابل توجهی را به همراه داشته باشند.

در سال 2020، پیشرفت قابل توجهی در بهبود پوشش خود و محافظت از کاربران بیشتر در برابر کلاهبرداری و کلاهبرداری آنلاین داشتیم. کلاهبرداری های آنلاین اشکال مختلفی دارند و می توانند از راه های بیشتری نسبت به وب اسپم های سنتی بر شما تأثیر منفی بگذارند. به عنوان مثال، بسیاری از کلاهبرداران وانمود می کنند که شماره تلفن های پشتیبانی مشتری را به خدمات و محصولات محبوب ارائه می دهند، فقط برای فریب کاربرانی که از طریق حواله بانکی یا کارت های هدیه به آنها پرداخت می کنند. این نوع کلاهبرداری که معمولاً به عنوان “کلاهبرداری از پشتیبانی مشتری” یا “کلاهبرداری با پشتیبانی فنی” شناخته می شود، توسط صدها هزار کاربر گزارش شده است که در آن کاربران ممکن است در هر مورد صدها دلار به کلاهبرداران ضرر بدهند.

نمونه ای از کلاهبرداری پشتیبانی مشتری در نتایج جستجو

از سال 2018، سیستم‌های ما توانسته‌اند با شناسایی سایت‌های بالقوه کلاهبرداری، از صدها میلیون جستجو در سال محافظت کنند. در وب، کلاهبرداران سعی کردند بسیاری از وب‌سایت‌های با کیفیت پایین را با کلمات کلیدی، آرم‌های مارک‌هایی که از آنها تقلید می‌کنند، و شماره تلفنی که می‌خواهند با آن تماس بگیرید ایجاد کنند. راه حل های الگوریتمی ما مطمئن شد که کلاهبرداری و کلاهبرداری در نتایج جستجوی شما بسیار بعید است. این تنها یکی از چندین نوع حفاظتی است که سال گذشته برای اطمینان از کیفیت نتایج جستجو و ایمنی شما راه اندازی کرده ایم. ماموریت ما پیشی گرفتن از چالش ها برای ارائه مطمئن ترین نتایج به شما است. در عین حال، می‌توانید با اطلاع‌رسانی و یادگیری در مورد کلاهبرداری، بهتر از خود محافظت کنید.

بعد دیگری که پیشرفت در هوش مصنوعی کمک زیادی کرد درک محتوای سایت ها بود. نمونه‌ای از این را می‌توان در نحوه کمک به بهبود رتبه‌بندی سایت‌های بررسی، اطلاعات و خرید محصول یافت. جستجوی Google یک راه عالی برای تحقیق و یافتن محصولات قبل از خرید است، و ما می‌خواستیم مطمئن شویم که با پاداش دادن به محتوایی که دارای تحقیقات عمیق‌تر و اطلاعات مفید است، مفیدترین اطلاعات را برای خرید بعدی خود دریافت می‌کنید.

علی‌رغم پیشرفت‌های قابل توجهی که در تلاش‌هایمان برای مبارزه با هرزنامه‌ها انجام دادیم، ارسال‌کنندگان هرزنامه بسیار انگیزه دارند تا تکنیک‌های جدیدی را توسعه دهند که می‌تواند از شناسایی ما فرار کند. ما همیشه برای بهتر شدن و محافظت از افراد در برابر انواع جدید سوء استفاده می‌کنیم، و گزارش‌های خارجی می‌توانند کمک کنند. آیا تجربه‌ای اخیر در مورد جستجو دارید که در آن احساس گمراه شدن، کلاهبرداری یا ارسال هرزنامه داشته باشید، و فکر می‌کنید ما می‌توانیم با جلوگیری از این تجربیات کار بهتری انجام دهیم؟ اگر چنین است، لطفاً بازخورد خود را با استفاده از گزارش هرزنامه، همراه با پرس و جو و هر اطلاعات دیگری که ممکن است مفید باشد، به اشتراک بگذارید.

Googlebot برای مبارزه با هرزنامه ها با شما کار می کند