نحوه مبارزه با هرزنامه جستجو در Google در سال 2021 | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

پنجشنبه 21 آوریل 2022

Googlebot و دوستش، کراولی، به گزارش Webspam 2021 در لپ‌تاپ نگاه می‌کنند

در سال 2021، جهان به دنبال چگونگی بهبودی و چگونگی بازگشت قوی تر بود. برای کمک به افراد در یافتن اطلاعات مفید در مورد سؤالات کوچک و بزرگ، سعی کردیم هرزنامه و محتوای مخرب را از جستجو دور نگه داریم.

SpamBrain: موثرترین راه حل ما در برابر هرزنامه

ما در سال 2021 در مقایسه با زمانی که برای اولین بار تقریباً دو دهه پیش شروع به کار کردیم، 200 برابر بیشتر از سایت های هرزنامه گرفتیم، تا حدی به لطف سیستم پیشگیری از هرزنامه مبتنی بر هوش مصنوعی به نام SpamBrain.

تصویر کارتونی SpamBrain که Googlebot را در حال نگاه کردن به یک صفحه نشان می دهد

SpamBrain در سال 2018 راه اندازی شد و ما به طور مداوم در حال بهبود عملکرد آن هستیم. در سال 2021، SpamBrain تقریباً شش برابر بیشتر از سال 2020 سایت های هرزنامه را شناسایی کرد. این منجر به کاهش عمده در هرزنامه های هک شده (70٪) شد که نوعی هرزنامه بود که معمولاً در سال 2020 مشاهده شد و هرزنامه های بیهوده در سیستم عامل های میزبانی (75٪). یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه SpamBrain این است که به عنوان یک پلت فرم قوی و در حال تکامل برای رسیدگی به انواع سوء استفاده ها ساخته شده است.

با افزایش حجم هرزنامه پیچیده ای که هر روز تولید می شود، توانایی SpamBrain برای شناسایی رفتارهای مخرب و مخرب در میان میلیاردها صفحه وب به ما این امکان را می دهد که بیش از 99 درصد جستجوها را بدون هرزنامه نگه داریم.

حفاظت از کیفیت جستجو و ایمنی کاربر

ما در سال 2021 در چندین زمینه فراتر از هرزنامه های وب سنتی پیشرفت چشمگیری داشتیم: مهمترین آنها در مبارزه با هرزنامه لینک، کلاهبرداری و آزار و اذیت آنلاین.

پیوندها همچنان به ما کمک می‌کنند تا نتایج را به روش‌های معنی‌داری کشف و رتبه‌بندی کنیم، و ما در سال 2021 پیشرفت زیادی برای محافظت از این سیگنال اصلی داشتیم. ما یک به‌روزرسانی هرزنامه پیوند را راه‌اندازی کردیم تا پیوندهای غیرطبیعی را به طور گسترده شناسایی کنیم و از تأثیرگذاری آنها بر کیفیت جستجو جلوگیری کنیم.

کلاهبرداری یک تهدید بزرگ برای امنیت کاربران آنلاین است. با گسترش کار خود در سال 2020، چندین به روز رسانی الگوریتم را راه اندازی کردیم که منجر به کاهش 40 درصدی نتایج کلاهبرداری شد. بهبود پوشش به ما این امکان را داد تا از افراد در برابر بسیاری از انواع کلاهبرداری‌های فراتر از درخواست‌های پشتیبانی مشتری که در چند سال گذشته با آن‌ها مبارزه می‌کردیم، محافظت کنیم.

برای محافظت از ایمنی کاربر، SpamBrain را گسترش دادیم تا به آزار و اذیت آنلاین رسیدگی کند و برای سؤالات نام، برجستگی سایت‌هایی را با شیوه‌های حذف سوءاستفاده‌کننده کاهش دهیم.

کاهش اثرات دستکاری رتبه بندی

علاوه بر هرزنامه، ما همچنین سخت تلاش می‌کنیم تا محتوای با کیفیت پایین و دستکاری‌های رتبه‌بندی را با مبارزه با رفتارهایی که تلاش می‌کنند به طور محدود از نقض دستورالعمل‌های کیفیت ما جلوگیری کنند، اما همچنان ماهیت دستکاری دارند و تجربه کاربر را تخریب می‌کنند، کاهش دهیم.

به عنوان مثال، یکی از جنبه‌های این ابتکار بهبود رتبه‌بندی درخواست‌های بررسی محصول بود، که در آن محتوا اغلب شامل توضیحات بازنویسی شده محصول بود و نه بررسی‌های واقعی و عملی. ما دو به‌روزرسانی اساسی برای نحوه ارزیابی بررسی‌های محصول در سال 2021 انجام دادیم که منجر به کاهش قابل توجه بررسی‌های با کیفیت پایین شد، در حالی که مواردی با محتوا و تخصص بهتر را تبلیغ کردیم.

ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ مانعی برای افرادی که مفیدترین محتوا را از طریق جستجو پیدا می‌کنند، ندارد. اگر رفتارهای دستکاری در نتایج جستجو می بینید، می توانید بازخورد خود را مستقیماً در صفحه نتایج جستجو برای ما ارسال کنید.