نتایج انتخابات مجمع بیهار: NDA برنده می شود ، BJP با رنگ های پر رنگ ظاهر می شود

با توجه به نتایج نهایی که اوایل روز چهارشنبه اعلام شد ، عملکرد عالی BJP باعث شد تا NDA حاکم با وجود سقوط شدید در تعداد JD (U) به ریاست وزیر ارشد ، نیتیش کومار ، به اکثریت ساده در مجمع بیهار دست یابد. حزب زعفران ، که 110 کرسی را به دست آورده بود ، 72 پیروز شد و در دو مسابقه دیگر پیشرو بود در حالی که JD (U) که ​​با 115 مبارزه کرد ، فقط 42 پیروزی کسب کرد و از دیگری جلو بود. با چهار کرسی که هر کدام توسط متحدان کوچک HAM و VIP به دست آورده اند ، NDA آماده است 125 کرسی در جلف خود داشته باشد ، سه بیشتر از تعداد مورد نیاز برای اکثریت ساده.

اتحاد بزرگ مخالف فاصله زیادی با مارک جادویی نداشت. تعداد كل كرسی های به دست آمده توسط هر پنج انتخاب كننده آن 110 كرسی بود. با این وجود ، RJD به عنوان بزرگترین حزب در مجمع كه 75 كرسی را در اختیار داشت ، ظاهر شد.

همچنین سهم آرا Its آن با 23.03 درصد بیشترین میزان برای هر حزب واحد در انتخابات بود.

این کنگره موفق شد تنها 19 مورد از 70 مسابقه را بدست آورد. احزاب چپ با کمال تعجب 16 کرسی از 29 کرسی CPI (ML) ، CPI و CPI (M) را به چالش کشیدند.

عملکرد CPI (ML) ، رادیکال ترین در میان گروه های اصلی جریان چپ ، از آنجایی که 12 کرسی از 19 کرسی مورد رقابت را به دست آورد ، برجسته بود. CPI و CPI (M) هر كدام دو كرسی به دست آوردند.

AIMIM اسد الدین اویسی پنج کرسی به دست آورد در حالی که شریک اتحادش در بیهار ، BSP مایاوتی ، یک کرسی را به دست آورد.

حزب لوک جانشکاتی چراگ پسوان ، که از NDA خارج شد و تقریباً 150 کرسی را به رقابت پرداخت ، توانست فقط یک کرسی را بدست آورد.

همچنین برندگان شامل یک Independent نیز بودند.