نانسی پلوسی ، رهبر حزب دموکرات ، بایدن را “رئیس جمهور منتخب” خواند

واشنگتن: نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، منتقد حزب دموکرات در کنگره ، روز جمعه جو بایدن را به عنوان “رئیس جمهور منتخب” ایالات متحده پس از جلوتر از نتایج مهم انتخابات خواند.

پس از سبقت بیدن از رئیس جمهور دونالد ترامپ در ایالت بالقوه تعیین کننده پنسیلوانیا ، پلوسی به خبرنگاران گفت: “امروز صبح روشن است که بلیط بایدن-هریس برنده کاخ سفید خواهد شد.”

وی گفت: “رئیس جمهور منتخب بایدن از عهده قدرتمندی برای رهبری برخوردار است.”

این “یک روز خوش برای کشور ما است. جو بایدن یک فرد متحد است ، زیرا او مصمم است مردم را دور هم جمع کند.”

پنسیلوانیا برای گذراندن بایدن از تعداد جادویی 270 رأی در کالج انتخاباتی ایالت به ایالت که تعیین کننده مقام ریاست جمهوری است ، کافی بود.

بایدن در آرا count شمارش شده از جورجیا نیز برتری بسیار ناچیزی داشت که ترامپ تا اواخر مبارزات انتخاباتی را در نظر نمی گرفت.

دموکرات در اعلام پیروزی متوقف شده است اما گفت که انتظار دارد که وی و معاون وی رئیس جمهور کامالا هریس پیروز شوند.

ترامپ پس از اعلام زودهنگام پیروزی خود پس از پایان نظرسنجی ها در روز سه شنبه ، با عصبانیت ادعای بی اساس کلاهبرداری را مطرح کرده و تلاش کرده تا شمارش آرا را متوقف کند.

عملکرد بایدن علیرغم پیش بینی هایی مبنی بر از دست دادن چندین کرسی در مجلس نمایندگان توسط دموکرات ها صورت گرفت ، این ناامیدی بزرگی برای حزبی بود که امیدوار بود اکثریت خود را گسترش دهد.

پلوسی ضررها را کم کرد اما گفت که انتخابات بعدی مجلس در سال 2022 “یک شیب تندتر خواهد بود” بدون حضور ترامپ در صندوق های رای.

حزب رئیس جمهور تقریباً در اولین انتخابات میان دوره ای کرسی های کنگره را از دست می دهد.