میزورام CM سابق به دنبال مداخله نخست وزیر در رفع محاصره اقتصادی است

گواتاتی: وزیر ارشد پیشین میزورام و رهبر کنگره ، لال ثاناولا ، به دنبال مداخله نخست وزیر نارندرا مودی در پاکسازی محاصره طولانی مدت میزورام بوده است.

آسام و میزانورم شاهد شعله ور شدن در مرزی بودند که به دنبال آن بزرگراه ملی توسط مردم مسدود شد.

“به دلیل اختلاف نظر خاصی در مورد مسئله مرز بین ایالات از میزورام و آسام ، برخی از اشرار در منطقه کاچار واقع در آسام بیش از ده روز است که به مسدود کردن تنها جاده (NH 306) متصل به میزورام با بقیه کشور متوسل شده اند ، در نتیجه این محاصره طولانی مدت تنها راه نجات اقتصادی میزورام ، اقتصاد میزورام اکنون در سکون است و مردم فقیر ، همانطور که معمولاً در چنین شرایطی پیش بینی می شود ، بیشترین آسیب را می بینند که هیچ کس در میزورام از این محاصره در تمام امور مرتبط با زندگی روزمره ، اکنون متأسفانه همراه با بیماری همه گیر COVID-19 است. ”” لال Thanhawla در نامه ای گفت.

وی افزود ، “بنابراین ، از شما افتخار می کنم که در این موضوع مداخله کنید تا عادی شدن وضعیت طبیعی زودتر انجام شود. انتظار می رود كه دولت مركزی به دولت آسام دستور دهد كه ترانزیت بدون وقفه و روان بین ایالت ها را به موجب قانون اساسی مجاز بداند. در آخر ، من می خواهم ایده ای را با شما در میان بگذارم که اگر نسل جوان در میزورام به هیچ وجه با سرزمین مادری ما هند بیگانه باشد ، سرانجام ممکن است ظاهر شود

رهبر مخالفت در مجلس قانونگذاری آسام و رهبر کنگره ، دبابراتا سایکیا ، یک هیئت حزب اخیراً به منطقه مرزی.

سایکیا گفت ، “ما مشاهده کردیم که مردم در وحشت زندگی می کنند. این به وضوح نشان می دهد که روزهای بسیار پر تنشی در پیش است ، زیرا مردم قبلاً نیز بسیار پرخاشگر شده اند. بعلاوه ، ما به وایرانگته ، جایی که ایستگاه بازرسی پلیس خط میزورام (ILP) واقع شده است ، رفتیم. قبل از رسیدن به آن ، از پرسنل مسلح مرکزی که به درخواست دولت آسام مستقر شده اند ، از ما خواسته شد که جلوی این کار را بگیرند. لازم به ذکر است که دولت آسام کاملاً از بزرگی مسئله آگاه است. به عنوان مثال ، افسر جنگل های مرتعی چراگی به مأمور متصدی کلانتری راتاباری با نامه شماره CH / 324-25 / 22 (F) / مرز بین ایالتی / 2020 مورخ 30 اکتبر 2020 ، اطلاع داد که وقتی به “مهار” متجاوزان در جنگل رزرو Singla ، او از عواقب ناگوار هشدار داده شد و توسط غیرنظامیانی که توسط نیروهای امنیتی مسلح میزورام پشتیبانی می شدند ، برگشت.