موفقیت های اخیر در مورد واکسن های COVID-19 پرتوی امید را ایجاد می کند: رئیس سازمان ملل آنتونیو گوترش

سازمان ملل: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد پیشرفت های اخیر در زمینه تولید واکسن های COVID-19 را “پرتوی امید” توصیف کرده است که باید به همه برسد و از کشورهای G-20 خواست تا از همکاری جهانی برای تسریع در توسعه ویروس کرونا حمایت کنند. درمان ها و داروها

این هفته ، تولیدکنندگان داروهای جهانی Pfizer و BioNTech گفتند که کاندیدای واکسن COVID-19 آنها 95 درصد موثر است ، از جمله در بزرگسالان بالای 65 سال.

گوترش روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: “پیشرفت های اخیر در مورد واکسن COVID-19 پرتوی از امید را ارائه می دهد. اما این پرتو امید باید به همه برسد.”

“این بدان معنی است که اطمینان حاصل شود که واکسن ها به عنوان یک کالای عمومی جهانی در نظر گرفته می شوند – برای همه ، در همه جا قابل دسترسی و مقرون به صرفه است. واکسن مردم. این یک تمرین” انجام خوب “نیست. این تنها راه جلوگیری از مرگ همه گیر در مسیرهای آن است ،” او گفت.

گوترش با بیان اینكه “همبستگی در واقع بقا است” گفت كه دسترسی به شتاب دهنده COVID-19 Tools (ACT) و تسهیلات COVAX وسیله نقلیه كشورها برای رسیدن به آنجاست.

بر اساس پیش بینی های فعلی ، شرکت ها انتظار دارند در سال 2020 تا 50 میلیون دوز واکسن در جهان و تا پایان سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز تولید کنند. اعلامیه اصلی تنها چند روز پس از اعلام Moderna اعلام شد که میزان اثر واکسن ویروس آن 94.5 در هر است. سانت

اعلامیه های مربوط به واکسن ها و در دسترس بودن بالقوه آنها برای استفاده در میان جمعیت عمومی در هفته ها و ماه های آینده ، امیدواری میلیون ها نفر در سراسر جهان را در طی یک سال ایجاد کرده است که همه گیر COVID-19 زندگی و اقتصاد ویران شده ای را نشان می دهد و هیچ نشانه ای از کاهش آن وجود ندارد.

تاکنون ویروس کرونا ویروس کرونا را بیش از 55 میلیون نفر در سراسر جهان آلوده و بیش از 1.3 میلیون نفر را کشته است ، حتی در حالی که دولتها قفل محکم و محدودیتهایی را برای کند کردن گسترش ویروس منشا آن در شهر ووهان چین اعمال کرده اند.

موج دوم عفونت ها اقتصاد را از بین می برد و زندگی را دوباره تحت تأثیر قرار می دهد زیرا کشورها به تدریج شروع به کاهش محدودیت ها و گشودن کردند.

گوترش گفت كه طی هفت ماه گذشته ، كشورها 10 میلیارد دلار در تلاش برای تولید واكسن ، تشخیص و درمان سرمایه گذاری كرده اند اما 28 میلیارد دلار بیشتر نیاز است – از جمله 4.2 میلیارد دلار قبل از پایان سال.

وی با اشاره به همکاری جهانی برای تسریع در توسعه ، تولید و دسترسی عادلانه به آزمایشات ، درمان ها و واکسن های COVID-19.

در پایان آوریل سال 2020 ، شتاب دهنده ACT- دولت ها ، دانشمندان ، مشاغل ، جامعه مدنی و نیکوکاران و سازمان های بهداشت جهانی را گرد هم می آورد (بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، CEPI ، FIND ، گاوی ، صندوق جهانی ، یونیتید ، ولکام) ، WHO و بانک جهانی).

گوترش ، با ابراز نگرانی از ادامه افسانه های واکسن و توطئه های وحشی در شبکه های اجتماعی ، گفت جای تأسف است که هیچ واکسنی برای اطلاعات غلط وجود ندارد.

“شبکه های ارتباطی ما در سازمان ملل متحد در تلاشند اعتماد به نفس واکسن را با محتوای واقعی ، قابل اعتماد و اقناع کننده ایجاد کنند – و برای تقویت اعتماد عمومی به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی کمک می کنند. همه این تلاش ها برای نجات جان افراد و ارائه یک استراتژی خروج از این اقتصاد جهانی حیاتی است و بحران انسانی ، “او گفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سیاست های مشترک برای توزیع واکسن در اجلاس G20 توافق شده است یا در مورد آن بحث خواهد شد ، گفت که اکنون بیش از 160 کشور متعهد به COVAX ، ستون واکسن دسترسی به COVID هستند. -19 ابزار (ACT) شتاب دهنده.

وی با بیان اینکه فراتر از COVAX ، ابتکارات دیگر کشورهای مختلف وجود دارد که قصد دارند ، COVAX یک سیستم هماهنگی سرمایه گذاری های مورد نیاز ، هم برای تولید ، تولید و توزیع واکسن ها خواهد بود. برای افراد خود واکسن بخرند. “و البته ، من دولتی را مقصر نمی دانم که تصمیم دارد از مردم خود محافظت کند ، اما این کار باید همراه با تعهد آنها به COVAX انجام شود.”

گوترش گفت چندین کشور پیشرفته که برنامه های خاص خود را دارند قبلاً به COVAX پیوسته اند و در حال حاضر در COVAX سرمایه گذاری کرده اند تا واکسن نیز از COVAX تهیه کنند.

“بنابراین ، من امیدوارم که COVAX ابزار اصلی برای تضمین این امر باشد که واکسن ها به کالای عمومی جهانی در دسترس و مقرون به صرفه برای همه تبدیل می شوند. و G20 نقش بسیار مهمی دارد و من از همه اعضای G20 درخواست می کنم برای عضویت در COVAX. ”