ممکن است رایانه شخصی ارزان قیمت شما مملو از بدافزار باشد

خرید یک کامپیوتر جدید ممکن است برای جلوگیری از قربانی شدن حملات ویروس و Trojan کافی نباشد زیرا گزارش جدید نشان می دهد که بدافزار می تواند در دستگاه جدید شما نصب شود و در همه موارد این یک نرم افزار دزدی دریایی است که می توان آن را سرزنش کرد.

مایکروسافت با خرید گسترده تست PC نشان داد که بیش از چهار در پنج (83٪) رایانه های شخصی جدید در کشورهای هدف آسیا با نرم افزارهای غیرقانونی سرقت می کنند. نمونه های PC انتخاب شده از خرده فروشانی خریداری شده اند که رایانه های شخصی را با هزینه بسیار کم و بسته نرم افزاری رایگان برای جلب مشتری ارائه می دهند. در بسیاری از موارد ، این خرده فروشان همچنین نرم افزارهای دزدی دریایی را در فروشگاه خود به فروش می رسانند.

مایکروسافت با هدف آموزش مصرف کنندگان و صاحبان شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) در منطقه ، Microsoft PC Test Test Purpose Sweep اطلاعاتی راجع به شیوع گسترده رایانه های شخصی جدید که با نرم افزارهای دزدی دریایی بارگیری شده و خطراتی که آنها می توانند برای افراد و مشاغل ایجاد کنند ، ارائه می دهد.

ماری جو شراد گفت: “مجرمان اینترنتی به طور مداوم تکنیک های خود را برای فرار از اقدامات امنیتی در حال پیشرفت هستند و جاسازی بدافزار خود در نرم افزارهای سرقت شده یکی از روش های آنها است زیرا به آنها امکان می دهد تعداد زیادی از رایانه های شخصی را به خطر بیندازند و به تعداد زیادی از اعتبارنامه های سرقت شده به راحتی دسترسی پیدا کنند.” دستیار مشاور عمومی و مدیر منطقه ، واحد جرایم دیجیتال ، مایکروسافت آسیا.

شراد افزود: “هنگامی که فروشندگان نرم افزارهای دزدی دریایی حاوی بدافزار را در رایانه های شخصی خود می فروشند ، نه تنها به گسترش بدافزار در منطقه دامن می زنند ، بلکه اطلاعات شخصی و هویت دیجیتالی مشتریان خود را به رحم مجرمان سایبری می گذارند.”

خطرات استفاده از نرم افزار دزدی دریایی

شراد می گوید که جرائم اینترنتی به دلیل عدم هویت اینترنت ، مرزهای ژئوپلیتیکی را نادیده می گیرد. در این مرحله درک نحوه ایجاد بدافزار مهم است. اغلب سازندگان نرم افزارها وصله هایی را برای نرم افزارهای خود منتشر می کنند زیرا ممکن است یک آسیب پذیری وجود داشته باشد. بیشتر مجرمان اینترنتی از طریق این وصله ها ابتدا از این آسیب پذیری ها مطلع می شوند و سپس برای استفاده از آن به سراغ مهندسی و بدافزار می روند. آنها بر این واقعیت حساب کرده اند که میلیون ها کاربر در سراسر جهان هرگز از به روزرسانی نرم افزار و نصب وصله ها اذیت نمی شوند.

به عنوان مثال ، بدافزار محبوب Ramnit در حدود سال 2015 به وجود آمد و از یک آسیب پذیری استفاده کرد که ماه ها قبل از ورود به صحنه ، پچ برای آن وجود داشت. در پایان ، 3.2 میلیون IP منحصر به فرد در 195 کشور تحت تأثیر قرار گرفت.

جاروبرقی متوجه شد که یکی از متداول ترین روش های فروشندگان نصب نرم افزارهای دزدی دریایی بر روی رایانه های شخصی جدید ، خاموش کردن ویژگی های امنیتی مانند نرم افزار ضد ویروس و Windows Defender است زیرا این کار به آنها امکان می دهد ابزارهای هک مورد نیاز برای فعال کردن نرم افزار دزدی. با این حال ، این باعث می شود رایانه های شخصی در برابر بدافزارها و سایر آسیب های سایبری آسیب پذیر باشند و خریداران این رایانه های شخصی حتی ممکن است متوجه نشوند که از رایانه شخصی آنها محافظت نمی شود.

همچنین با این جنجال مشخص شد که 84٪ از رایانه های شخصی جدیدی که با نرم افزارهای دزدی دریایی بارگیری می شوند ، به نوعی بدافزار آلوده شده اند و رایج ترین بدافزارها Trojans و ویروس ها هستند.

o Trojans نوعی بدافزار است که توسط مجرمان اینترنتی برای دستیابی و کنترل از راه دور دستگاه ها به کار می رود و به آنها امکان می دهد از کاربران جاسوسی کرده و داده های خصوصی را بدزدند. در حالی که تروجان ها معمولاً به نوعی از مهندسی اجتماعی وابسته هستند تا کاربران را در بارگیری و اجرای آنها فریب دهند ، همراه کردن آنها با یک نرم افزار دزدان دریایی باعث می شود مجرمان سایبری سازگارتر باشند و رایانه های شخصی را کنترل کنند.

o ویروس ها نوع دیگری از بدافزار هستند که باعث می شوند رایانه های آلوده کارهای مختلفی را انجام دهند که برای صاحب رایانه مفید نباشد ، مانند خاتمه دادن به ویژگی های امنیتی دستگاه ها ، ارسال پیام های ناخواسته و تماس با میزبان های از راه دور برای بارگیری بدافزارهای اضافی.

Pic3copy

این یافته ها به ویژه وقتی مشتریان رایانه های شخصی خریداری می کنند که معاملات ویژه ای را ارائه می دهند که ارزان هستند و دارای نرم افزار رایگان هستند ، متوجه نمی شوند که خطرات ممکن است در معرض آنها باشد. در بیشتر موارد ، آنها حتی ممکن است متوجه نشوند که ویژگی های امنیتی رایانه های شخصی آنها خاموش است و ممکن است نتوانند فعالیت های مشکوکی را در دستگاه های خود مشاهده کنند. بسیاری از کاربران این رایانه های شخصی آلوده بسیار مستعد ابتلا به از دست دادن اطلاعات هستند ، از جمله اسناد شخصی و اطلاعات حساس مانند رمزهای عبور و جزئیات بانکی و همچنین سرقت هویت در جایی که کنترل شبکه های اجتماعی و حساب های ایمیل خود را از دست می دهند. همچنین ممکن است کاربران عملکرد رایانه شخصی را به خطر بیندازند زیرا بدافزار ، در پس زمینه اجرا می شود و می تواند سرعت دستگاه ها را کاهش دهد.

همه این عوامل می تواند منجر به این شود که مصرف کنندگان و مشاغل در هنگام تلاش برای حل مشکلات ، ضررهای قابل توجهی در پول ، زمان و بهره وری داشته باشند. دانشیار Biplab Sikdar ، گروه مهندسی برق و کامپیوتر ، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) ، دانشکده فنی ، که تیمی از محققان را برای بررسی خطرات بارگیری و استفاده از نرم افزارهای دزدی دریایی در سال گذشته هدایت کرد ، گفت: “کاربران معمولاً به حقیقت این است که هزینه های مالی و خطرات استفاده از نرم افزارهای غیرقانونی غالباً بیش از آن چیزی است که تصور می کنند. ”

Associate به اشتراک گذاشته است: “کاربران باید هنگام خرید رایانه های شخصی هوشیارتر باشند و هرگز نباید در چانه زنی واقعاً خوب واقع شوند. صرفه جویی در هزینه های کوتاه مدت در مقایسه با از دست دادن غیرقابل جبران هویت دیجیتالی و داده های شخصی آنها ناچیز است.” استاد سیکدار

کپی Pic1


روشهای اصلی بهداشت سایبری برای افراد و SME ها


ماری جو گفت: “استفاده از نرم افزارهای اصلی اولین خط دفاعی در برابر مجرمان اینترنتی است.” اساسی ترین اقدامی که کاربران می توانند برای حفاظت دیجیتالی از خود انجام دهند این است که همیشه اصرار دارند کامپیوترهای شخصی را از خرده فروشان مستقر خریداری کنند و نه آنهایی که نرم افزارهای غیرقانونی را نیز می فروشند و اطمینان حاصل می کنند که نرم افزارهای اصلی دریافت می کنند. مصرف کنندگان باید به وب سایت های فروشندگان نرم افزار مراجعه کنند تا یاد بگیرند چگونه می توانند بین نرم افزارهای اصلی و غیرقانونی تفاوت قائل شوند.

علاوه بر استفاده از نرم افزار اصلی ، مردم می توانند برای محافظت بهتر از خود توصیه های زیر را نیز در نظر بگیرند و به آنها پایبند باشند:

o نرم افزار را با جدیدترین وصله های امنیتی ، که همیشه رایگان هستند ، در جریان نگه دارید.

o روش های ایمن اینترنت را دنبال کنید و از وب سایت های بالقوه خطرناک مانند وب سایت هایی که محتوای بزرگسالان ، بارگیری غیرقانونی و نرم افزارهای سرقت شده و همچنین درگاه های اشتراک فایل را ارائه می دهند ، بازدید نکنید.

o از استفاده از نرم افزارهای بسیار قدیمی که به پایان عمر خود رسیده و دیگر توسط فروشنده نرم افزار برای به روزرسانی ها و وصله های امنیتی پشتیبانی نمی شود ، خودداری کنید.

جاروبرقی خرید تست PC Asia در مجموع 166 رایانه شخصی جدید را از 9 بازار در سراسر آسیا – هند ، اندونزی ، کره ، مالزی ، فیلیپین ، سنگاپور ، تایوان ، تایلند و ویتنام مورد بررسی قرار داد.

(سلب مسئولیت – نویسنده در سفری مایکروسافت به سنگاپور بود)