مقصد کلکته: پس از بیهار ، BJP تمرکز خود را به بنگال تغییر می دهد

چوناو آئاته جائه رههه ها… لکین ماوت که خیل سه کوی ریاضی ناهی پاا ساگا. Yeh deewar pe likhe hue shabd pad lena (انتخابات خواهد آمد و می رود … اما هیچ کس به دلیل قتل های سیاسی رأی نمی آورد. نوشتن روی دیوار را بخوانید) ، “نارندرا مودی نخست وزیر خوشحال در هنگام جشن پیروزی بهار در هشدار داد مقر BJP در دهلی نو. حالتی که او کنایه می کرد ، بحار نبود.

بنگال غربی بود. سکوت در سخنرانی او یک نشانه بود. از نظر BJP ، حزبی که هرگز آرام نمی گیرد و همیشه در حالت انتخابات است ، زمان آن فرا رسیده است که به مقصد نظر سنجی بعدی بروید – بنگال ، جایی که انتخابات در کمتر از شش ماه برگزار می شود. یکی از اعضای حزب که مستقیماً در استراتژی BJP برای بنگال نقش داشته است ، که نمی خواست نامش فاش شود ، می گوید: “کار زمینی ما در بنگال تقریباً سه سال است که تحت هدایت مستقیم آمیت شاهجی در جریان است.” او به این حزب اشاره داشت که حزب پایگاه کادر خود را در ایالت تقویت می کند ، یاترا های ناخوشایند می گیرد و برای “کارگران BJP” که جان خود را از دست داده اند ، مراسم “تارپان توده ای” و “پیند داان” را انجام می دهد.

“نتایج Bihar این کادر را الهام می بخشد که بیشتر کار کند.” پس از پیروزی در بهار ، مودی در مورد خشونت علیه کارگران BJP اظهار داشت: “برخی از افراد تاکتیک کشتن کارگران ما را در پیش گرفته اند زیرا آنها قادر به چالش ما نیستند. در برخی از مناطق کشور ، آنها احساس می کنند که با کشتن کارگران ما می توانند اهداف خود را تحقق بخشند. من نیازی به هشدار به آنها ندارم زیرا این کار توسط مردم انجام خواهد شد. ”

اشاره مودی به خشونت سیاسی که BJP قربانی آن می شود بخشی از یک استراتژی مبارزاتی است. این ادعایی است که قبلاً در کرالا مطرح شده بود. اکنون در بنگال پرورش یافته است. مودی با اشاره به اینکه خشونت در حال خنثی کردن فضای سیاسی بنگال غربی است ، در حال ایجاد روایتی برای تغییر به نفع BJP در این ایالت – قلمرو جدیدی برای حزب زعفران است. طبق اداره ثبت جرایم ملی (NCRB) ، بنگال غربی بیشترین تعداد قتل های سیاسی را در سال 2019 به ثبت رسانده است – 12. BJP ادعا می کند بیشتر آنها کادر آن هستند و ادعا می کند که تعداد واقعی آنها بیشتر است.

یک مقایسه

دبیرکل ملی BJP مسئول بنگال غربی Kailash Vijayvargiya به مجله ET گفت: “ما از سال 2019 تاکنون 250 کارگر خود را از دست داده ایم. کارمندان TMC حتی در دوره Durga Puja نیز از کارگران ما صرفه جویی نکردند.” او می گوید پیروزی بنگال از بیهار بیشتر خواهد بود. وی می گوید: “ما با اکثریت دو سوم به قدرت در بنگال خواهیم رسید.” BJP سخت کار می کند. این سازمان در حال ایجاد ضد انحصار علیه کنگره ترینامول حاکم (TMC) ، تقویت کادر خود ، ارتباط با فقرا ، انگشت اشاره به آنچه مماشات مسلمانان توسط CM Mamata Banerjee نامیده می شود ، و داشتن کمپین های رسانه های اجتماعی که برجای اوضاع هندوها در این کشور و مهندسی است در احزاب دیگر به گفته خودی حزب ، اینها همه بخشی از استراتژی حزب زعفران در نبرد برای بنگال است. با ماشین به راحتی نمی توانید به کلکته بروید. “بنگال نسبت قابل توجهی از جمعیت اقلیت را دارد. علاوه بر این دشوار است که در کشوری اداره شود که توسط کادر TMC پرداخت و تهاجمی اداره می شود و ترس را در میان رای دهندگان ایجاد می کند ، “ادعای خودی BJP که در بالا ذکر شد ، است. وی افزود: “ما هرگز در اینجا قدرت نداشته ایم اما مدل Tripura را داریم (كه قبل از جابجایی نظرسنجی ها توسط BJP در سال 2018 توسط چپ اداره می شد)”

چالش های قبل از BJP

در حالی که ترینامول اصرار دارد كه سوفل گسیختگی و اختلاف در رهبری حزب آن فقط شایعه است ، BJP ادعا می كند كه رهبران مهم TMC ظرف چند هفته ماماتا را متروك می كنند. در 10 نوامبر ، وزیر حمل و نقل سووندو آدیکاری یک تجمع مستقل در Nandigram به مناسبت 13 سال آشفتگی برگزار کرد بدون اینکه حتی یک بار به نقش حزب یا ماماتا در آن اشاره کند. یک ترینامول آزرده پاسخ داد و گفت: “برخی به BJP کمک می کنند”. “ساوگاتا روی” نماینده مجلس ترینینول می گوید: “ما می دانیم که BJP در تلاش است تا سردرگمی ایجاد کند ، اما هیچ رهبر بزرگی TMC را ترک نمی کند” و اضافه کرد که BJP چهره اصلی وزیر یا کادر لازم برای پذیرش ماماتا را ندارد.

وقتی از او درباره پرش عظیم صندلی های لوک سبها که توسط BJP در سال 2019 به دست آمد ، س askedال شد ، روی می گوید انتخابات ایالت برای انتخاب CM برگزار می شود و در اینجا مودی نمی تواند با دیدی مطابقت داشته باشد. “BJP نمی تواند موفقیت های خود در Bihar یا Lok Sabha را در انتخابات بنگال تکرار کند. آنها اینجا چهره ندارند. بیشتر روایت آنها درباره قتل های سیاسی ساخته شده است. ” از نظر BJP ، ارائه چهره وزیر ارشد آخرین چیزی است که آنها در مبارزات انتخاباتی نگران آن هستند. یکی از اعضای حزب می گوید ، برخلاف بیهار که آمیت شاه وزیر کشور بنگال حضور مهمی خواهد داشت ، تنها در “سامان وی (هماهنگی)” بین BJP و JD (U) تمرکز کرد. خودی حزب می خواهد نامش فاش نشود: “در بنگال ، شاه یک چهره و نیروی اصلی خواهد بود.” “TMC مانند یک بسته کارت فرو می ریزد.”

با فتح بیهار ، BJP از پیروزی در کشور همسایه اطمینان دارد. اعتماد به نفس آن از نظرسنجی های لوک سبها ناشی می شود که در آن 18 کرسی از 42 کرسی به دست آورد – فقط چهار کرسی کمتر از TMC – و 40.2٪ سهم آرا ، فقط 3٪ کمتر از کرسی TMC. “پیروزی بیهار یک روحیه بزرگ تقویت کننده کادر ما است که با خشونت گسترده ای روبرو هستند. ما به کادر خود گفته ایم که در زمان انتخابات بر نظم و قانون اساسی و رسیدگی به غرفه ها تمرکز کنند. ” با این حال ، ناظران سیاسی احساس می کنند پیروزی در یک کشور تضمینی برای پیروزی در کشور دیگر نیست ، حتی اگر دارای مرز مشترک باشند. سمیر کومار داس ، استاد علوم سیاسی ، دانشگاه کلکته می گوید: “نتایج انتخابات در یک ایالت به معنای پیروزی مستقیم در ایالت دیگر نیست.” “تا چه حد BJP قادر است از سو antiاستفاده از قدرت با استفاده از آرا of سایر احزاب استفاده کند ، این مسئله در بنگال مهم است. در مورد TMC ، این سازمان باید یاد بگیرد که اردوگاه مخالفان را تقسیم کرده و ضد مسئولیت را کنترل کند. ”

در شرایط فعلی ، یک تقابل مخالف می تواند به BJP کمک کند. حتی همانطور که کنگره در آخرین انتخابات مجمع 44 کرسی به دست آورد ، این یک نیروی صرف شده است. با چپ و کنگره که قصد دارند در برابر TMC و BJP گرد هم آیند ، این می تواند مزیت BJP باشد. “اتحاد کنگره چپ به سادگی آرا TM TMC را خواهد خورد و در نهایت به سود BJP خواهد بود – راهی که AIMIM (مجلس هندوستان الاسلامین کل هند) به طور غیرمستقیم به BJP (با کاهش آرا Congress کنگره RJD) در بیهار کمک کرد. با این حال ، اگر همه احزاب ضد BJP – TMC ، کنگره و چپ – گرد هم بیایند ، برای BJP بسیار دشوار خواهد بود “، می گوید داس. این احتمال از هم اکنون دور به نظر می رسد. “ما در حال کار بر روی استراتژی خود برای پذیرش BJP هستیم.

چگونه می توانیم به TMC نزدیک شویم؟ اگر TMC احساس می کند كه ما برای متوقف كردن برجام به ما احتیاج داریم ، باید با پریانكا یا راهول گاندی تماس بگیرند. ” اگر آمیت شاه در خانه کاریاکارتا یک وعده غذایی بخورد ، همه دنیا متوجه می شوند. ما همچنین به روش خودمان برای انتخابات آماده می شویم. حساب ما فقط می تواند از اینجا بهبود یابد. ” دیپانکار باتاچاریا ، دبیر کل CPI (ML) Liberation ، که به عنوان بخشی از یک اتحاد بزرگ به نام Mahagathbandhan 12 کرسی در بیهار را به دست آورد ، می گوید که ائتلاف مشابهی از احزاب ضد BJP در بنگال وجود داشته باشد. با این حال ، به نظر می رسد چپ ، که هر دو BJP و Trinamool را هدف قرار داده است ، مشتاقانه خواهان ادامه کار با دعوت “Oust BJP ، نجات ملت” باشید. Oust TMC، Save Bengal ”.

جدا از مخالفت های تقسیم شده ، عامل اویسی وجود دارد. اسد الدین اویسی ، رهبر AIMIM ، پس از پیروزی 5 کرسی بهتر از حد انتظار در منطقه سیمنچال که توسط مسلمانان بهار برگزار شده ، قصد خود را برای مبارزه با انتخابات بنگال ابراز داشته است. ورود وی می تواند منجر به صدمه به TMC بیش از BJP شود زیرا هر دو TMC و AIMIM یک بانک رای را هدف قرار می دهند ، در نتیجه آرا anti ضد BJP را تقسیم می کنند. هم کنگره و هم TMC اویسی را به عنوان عضو BJP متهم کردند. چوودوری از کنگره ، پنج نماینده مجلس از برهمپور ، می گوید: “همه احزاب سکولار باید محتاط به رأی دهندگان اویسی سحاب باشند.” در آخرین انتخابات لوک سبها ، TMC خواستار حمایت مسلمانانی شد که 27٪ از جمعیت ایالت را تشکیل می دهند. از مجموع 294 حوزه انتخابیه مجلس ، حدود 90 کرسی وجود دارد که دارای تعداد قابل توجهی از رای دهندگان مسلمان هستند.

تقسیم آرا Muslim مسلمانان به BJP کمک خواهد کرد. برای خنثی کردن تهدید ، ماماتا ادعا کرد: «در جامعه اقلیت ها افراط گرایی وجود دارد. بودجه آنها توسط BJP تأمین می شود. آنها مستقر در حیدرآباد نیستند. آنها در اینجا جلساتی را برگزار می کنند و به مسلمانان می گویند که آنها از آنها محافظت می کنند. خواهران و خواهران اقلیت من به دنبال آن نروید. ” ماماتا دلایل نگرانی دارد. داس می گوید ، “هنگامی كه انتخاب بین TMC و AIMIM انجام شود ، مسلمانان به سمت AIMIM جذب می شوند كه مبارزات و شعارهای آنها هر روز پرشورتر از TMC باشد. این باعث آرا TM TMC می شود و در نتیجه به سود BJP خواهد بود. ” BJP محاسبات اتحاد خود را در بیهار بسیار خوب انجام داد. آیا می تواند موفقیت در بنگال را بدون متحد تکرار کند؟ “TMC باید بیاموزد که چگونه اردوگاه مخالفان را تقسیم کند و مهمتر از همه ، چگونگی مقابله با مسئولیت ، روشی را که BJP با متحرک خود ، JD (U) در Bihar مقابله کرد ، با ایجاد ترس از” جنگل Raj ” “و بی قانونی رژیم قبلی” ، می گوید داس. آیا دیدی گوش می دهد؟

——————

رئیس ایالت BJPPTI

رئیس حزب بنگال غربی حزب و دلیپ غوش نماینده لوک سبها در کنار معاون رئیس جمهور BJP موکل روی.

“رأی دهندگان خاموش مانند کارگران در بهار به نفع ما کار خواهند کرد”

دلیپ غوش ، رئیس BJP بنگال غربی می گوید که این حزب 200 کرسی به علاوه در انتخابات مجلس را بدست خواهد آورد. گزیده های ویرایش شده:

نخست وزیر نارندرا مودی به قتل های سیاسی در بنگال غربی اشاره کرده و گفته است که مردم از کنگره حاکم ترینینول دریغ نخواهند کرد. این مسئله در انتخابات آینده چقدر بزرگ خواهد بود؟

این تأثیر زیادی خواهد داشت. قتل کاریاکارتاهای ما هفته به هفته در حال افزایش است. حتی دیروز نیز یکی از کارگران ما به طرز وحشیانه ای کشته شد. آنها حتی در حین قفل یا دورگا پوجا از ما دریغ نکردند. آنها هر چه بیشتر از پیروزی دور می شوند ، ناامیدتر می شوند و خشونت آنها بیشتر می شود. آنها می خواهند فضای ترس ایجاد کنند تا رای دهندگان را بترسانند و رای آنها را بگیرند. اما اکنون مردم بنگال این مسئله را دیده اند. رأی دهندگان ساکت همانطور که در بیهار کار کردند به نفع ما کار خواهند کرد.


همچنین گزارش هایی از حمله کارگران حزب شما به اعضای TMC وجود دارد.


چه انتخابی داریم؟ اگر آنها مرتباً ما را می کشند ، آیا ما باید فقط به عنوان تماشاگر کنارمان بایستیم؟ از آنجا که پلیس تحت کنترل آنها است ، پرونده های قتل را به عنوان خودکشی منتقل می کند ، ما باید اقدام کنیم.

پس فکر می کنید انتخابات آزاد و منصفانه امکان پذیر است؟

انتخابات آزاد و عادلانه در شرایط فعلی ممکن نیست مگر اینکه کمیسیون انتخابات از روز 1 همه چیز را تحت کنترل خود درآورد و انتخابات را زیر نظر آنها برگزار کند. هیچ قانون و نظمی وجود ندارد. تقلب در آرا و گرفتن غرفه یک پدیده رایج است. تحت TMC در بنگال هر اتفاقی می افتد.

هدف شما برای انتخابات چیست؟

نخست وزیر مودی و آمیت شاه وزیر کشور قبلاً این موضوع را روشن کرده اند: ما بیش از 200 کرسی در بنگال غربی به دست خواهیم آورد. برای لوک سبها ، در برابر هدف 21 ، ما 18 کرسی به دست آوردیم و به دلیل کم تجربگی در اینجا ، دو سه کرسی را با اختلاف کم از دست دادیم. تمام این اشتباهات اصلاح خواهد شد و ما مطمئناً در انتخابات مجلس به هدف خود خواهیم رسید. مردم بنگال آماده رأی دادن به تغییر هستند. آنها می خواهند این ترس از وحشت پایان یابد.