مقررات منع رفت و آمد ایران: ایران با افزایش ویروس ، مقررات منع رفت و آمد تجاری در سرمایه را اعمال می کند

تهران: ایران قرار بود روز سه شنبه یک ساعت منع رفت و آمد برای مشاغل در پایتخت خود اعمال کند ، این اولین محدودیت در هنگام مبارزه با افزایش عفونت های ویروس کرونا در کشور است.

به رستوران ها و مشاغل غیر ضروری در تهران دستور داده شد تا در ساعت 6 بعد از ظهر به مدت یک ماه تعطیل شوند ، تا بیمارستانها بیش از حد تحت فشار قرار نگیرند و شیوع بیماری را که منجر به کشته شدن بیش از 38000 نفر – بالاترین تلفات در خاور میانه – می شود ، کاهش دهند. ایران طی یک ماه گذشته 10 بار رکورد مرگ یک روزه را ثبت کرده است که نشانه ای از سرعت انتشار ویروس است.

اعلام محدودیت های جدید در کافه ها و مغازه های شلوغ تهران ، شدیدترین از زمان توقف کوتاه مدت تجارت در سراسر کشور در آوریل ، نشان دهنده افزایش فوریت در میان مسئولان است. در ابتدا تلفن های ایرانیان با درخواست شخصی سعید نمکی ، وزیر بهداشت ، روز دوشنبه روشن شد.

در متن وی آمده است: “تا جایی که می توانید از خانه خود خارج نشوید و از هر مکان شلوغی دور بمانید”. “ویروس کرونا شوخی ندارد.”

با این وجود ، در مواجهه با یک افت شدید اقتصادی ، ایران همچنان از قفل سخت جلوگیری می کند. این کشور در حال حاضر تحت فشار تحریم های بی سابقه آمریکایی است که در سال 2018 با خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای تهران با قدرت های جهانی اعمال شد. ارز ایران در هفته های اخیر به پایین ترین سطح سقوط کرده و میلیون ها شهروند بی بضاعت را متضرر کرده است.

انوشیروان باندپا ، فرماندار تهران گفت ، مقامات ممکن است اقدامات هدفمند دیگری مانند ممنوعیت شبانه از طریق ترافیک در خیابان ها را برای جلوگیری از مهمانی رفتن ایرانیان در پیش بگیرند. اما وی بار دیگر تأکید کرد که این شهر از محدودیت های شدیدتر در زندگی روزمره جلوگیری خواهد کرد.

با افزایش سریع میزان عفونت در ایران و فشار آوردن به بیمارستان ها ، بحث در مورد واکنش دولت به این ویروس داغ شده است. مقامات پزشکی این هفته با ناراحتی از امتناع دولت از تعطیلی پایتخت آسیب دیده ، که به گفته آنها تنها امید مهار شیوع ویروس است.

به گزارش رسانه های محلی ، مینو محراز ، عضو گروه ویژه ویروس کرونا ، گفت: “عدم وجود قفل در تهران یک فاجعه است.”

وی افزود: “معمولاً کشورهایی که به مقامات بهداشت گوش نمی دهند با مشکل روبرو می شوند.” “یک مثال خوب ایالات متحده است.”