مقامات جمهوری خواه از ادعاهای بی اساس رای جعلی ترامپ فاصله می گیرند

واشنگتن: قانونگذاران جمهوری خواه روز پنجشنبه با انتقاد از ادعای بدون پشتوانه رئیس جمهور دونالد ترامپ مبنی بر تلاش دموکرات ها برای “سرقت” انتخابات ، اظهار داشتند که اظهارات ترامپ روند سیاسی ایالات متحده را تضعیف می کند و مفهوم بستری مبنی بر اینکه همه آمریکایی ها باید رای خود را محاسبه کنند ، تضعیف می کند.

ترامپ ، که هفته ها از رای گیری از طریق نامه های الکترونیکی شکایت داشته است ، اواخر روز پنجشنبه ادعاهای خود را بالا برد و در کاخ سفید گفت که روند شمارش آرا ناعادلانه و فاسد است. ترامپ با هیچ گونه جزئیات و مدرکی از ادعاهای خود پشتیبانی نکرد و مقامات ایالتی و فدرال هیچ موردی از کلاهبرداری گسترده رای دهندگان را گزارش نکرده اند.

نماینده مردم آدام کینزینگر ، جمهوری خواه ایلینوی ، در توئیتر خود ادعای رئیس جمهور مبنی بر کلاهبرداری را “جنون آمیز” دانست. کینزینگر گفت ، اگر ترامپ نگرانی “قانونی” در مورد کلاهبرداری دارد ، باید بر اساس شواهد و به دادگاه منتقل شود ، و افزود: “توقف گسترش اطلاعات غلط را از بین برد.”

لری هوگان ، فرماندار GOP مریلند ، یک امید بالقوه ریاست جمهوری سال 2024 که بارها از ترامپ انتقاد کرده است ، بدون ابهام گفت: “هیچ دفاعی برای اظهارات امشب رئیس جمهور وجود ندارد که روند دموکراتیک ما را تضعیف کند. آمریکا در حال شمارش آرا است ، و ما باید به نتایج احترام بگذاریم. همیشه قبلا داشته باشید. ”

هوگان در توییتر خود گفت: “هیچ انتخاباتی یا شخصی مهمتر از دموکراسی ما نیست.”

انتقادات دیگر ، گرچه کمتر مستقیم بود ، از جانب اعضای کنگره بود. سناتور مارکو روبیو ، جمهوری خواه فلوریدا ، که در تجمع اخیر مبارزات انتخاباتی ترامپ سخنرانی کرد ، در توییتی گفت که اگر هر نامزدی معتقد باشد “کشوری قوانین انتخابات را نقض می کند ، آنها حق دارند در دادگاه آن را به چالش بکشند و شواهدی را در حمایت از ادعاهای خود ارائه دهند ”

روبیو قبلاً گفته بود: “صرف روزها برای شمارش آرا cast قانونی ، كلاهبرداری نیست. و دادگاه با رأی صادره پس از مهلت قانونی رأی گیری سرکوب نمی شود.”

سناتور میت رامنی ، آر-یوتا ، نامزد ریاست جمهوری این حزب در سال 2012 ، تلاش کرد تا یادداشت اطمینان بخشی ارائه دهد. رامنی گفت: شمارش آرا اغلب “طولانی” و “ناامیدکننده” است.

neyرامنی در توئیتر خود اظهار داشت: در صورت ادعای هرگونه تخلف ، “این موارد در دادگاه ها بررسی و در نهایت حل خواهد شد.” به دموکراسی ، قانون اساسی ما و مردم آمریکا ایمان داشته باشید. ”

اظهارات قانونگذاران جمهوری خواه و دیگر رهبران حزب جمهوری خواه نادر بود ، سرزنش های عمومی ترامپ ، که خواستار وفاداری از جمهوری خواهان دیگر در طول دوره چهار ساله خود بوده است. بیشتر افراد در حزب جمهوری خواه تلاش می کنند تا از انتقاد مستقیم ترامپ جلوگیری کنند ، حتی اگر رفتار او را برای اهداف و اهدافشان غیر مفید یا توهین آمیز بدانند.

توییت های ترامپ در اوایل روز پنجشنبه با اعلام پیروزی و فراخواندن مقامات برای “متوقف کردن تعداد” ، آزمایشی بود برای اینکه وی چگونه می تواند جمهوری خواهان را در صف تلاش نگه دارد تا تلاش کند روند رای گیری را در دادگاه به چالش بکشد.

قبل از سخنرانی ترامپ در اتاق توجیهی کاخ سفید ، چندین جمهوری خواه تلاش های او برای توقف شمارش آرا در پنسیلوانیا و سایر ایالت های میدان جنگ را به چالش کشیدند.

رهبر اکثریت مجلس سنا ، میچ مک کانل ، متحد ترامپ که در انتخابات مجدد سه شنبه در کنتاکی پیروز شد ، به خبرنگاران گفت که “ادعای پیروزی در انتخابات با پایان دادن به شمارش آرا متفاوت است.” دفتر وی پس از سخنرانی روز پنجشنبه ترامپ از اظهار نظر خودداری کرد.

سناتور لیزا مورکوفسکی ، R-Alaska ، “هر کس باید صبر داشته باشد” با آمدن نتایج تأکید کرد. “بسیار مهم است که ما به مسئولان انتخابات مهلت بدهیم تا کار خود را به اتمام برسانند ، و اطمینان حاصل کنیم که همه آرا cast قانونی مجاز و شمارش می شوند ، “او در بیانیه ای گفت.

نماینده ویل هرد ، جمهوری خواه تگزاس که به دنبال انتخاب مجدد او نبود ، اظهارات ترامپ در مورد فساد را “خطرناک” و “غلط” خواند. اظهارات ترامپ روند سیاسی ایالات متحده را تضعیف می کند و “بنیادی که این ملت بر اساس آن ساخته شده است” ، هورد گفت . “هر آمریکایی باید آرا his خود را محاسبه کند.”

در حالی که بایدن روز پنجشنبه به آرا 27 270 کالج انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی در کاخ سفید نزدیک بود ، مشخص نیست که پس از یک کار طولانی و تلخ تحت سلطه همه گیر ویروس کرونا و تأثیرات آن بر آمریکایی ها و اقتصاد ملی ، یک برنده ملی چه زمانی مشخص می شود.

سناتور دموکرات کریس مورفی از کانکتیکات اوایل روز پنجشنبه به آسوشیتدپرس گفت امیدوار است جمهوری خواهان پاسخ خود را به ادعاهای بی اساس ترامپ افزایش دهند. مورفی گفت: در حالی که جمهوری خواهان می خواهند به ترامپ وقت بدهند تا “ادله خود را مطرح کند” ، اما وقتی مشخص شد که ادعاها بی اساس است ، “امید من این است که جمهوری خواهان فشارهای عمومی و خصوصی را بر او وارد کنند”

اما یکی از طرفداران برجسته کنگره ترامپ گفت که او از تلاش برای زیر سال بردن روند شمارش آرا حمایت می کند و کمک مالی برای رفع چالش های قانونی می کند. سناتور لیندزی گراهام ، RS.C ، پنجشنبه شب در فاکس نیوز گفت که 500000 دلار به “صندوق دفاع حقوقی” رئیس جمهور کمک خواهد کرد و از مردم خواست برای بازدید از وب سایت مبارزات انتخاباتی ترامپ مراجعه کنند.

نماینده دنور ریگلمن ، جمهوری خواه ویرجینیا ، كه در انتخابات مقدماتی انتخابات جمهوری اسلامی باخت در این سال ، مستقیماً در توییتر خطاب به ترامپ گفت: “بله ، همه رأی ها را بشمارید ، اما آقای رئیس جمهور ، Bravo Sierra را متوقف كنید و به روند دموكراتیكی كه باعث بزرگ آمریكا می شود احترام بگذارید.” ریگلمن ، افسر سابق نیروی هوایی ، از تعبیر نظامی برای دروغ استفاده می کرد.

در اظهارات روز چهارشنبه در کاخ سفید ، ترامپ در حالی که مقامات انتخابات ایالتی در میان افزایش تعداد رای دهندگان به شمارش آرا ادامه دادند ، بی اساس ادعای پیروزی و ادعای “تقلب بزرگ علیه ملت ما” کرد.

کریس کریستی ، فرماندار سابق نیوجرسی ، متحد ترامپ که تحلیلگر ABC News است ، گفت که هیچ دلیلی برای استدلال ترامپ وجود ندارد. کریستی حمله ترامپ به یکپارچگی انتخابات را “یک تصمیم استراتژیک بد” و “یک تصمیم سیاسی بد” خواند ، و این نوع تصمیمی نیست که شما انتظار داشته باشید کسی تصمیم بگیرد … که پستی را که بر عهده دارد.

خانواده ترامپ ، که هرگز از ابراز حمایت خود خجالتی نیستند ، در توییتر س toال کردند که چرا نمایندگان حزب جمهوری خواه برای دفاع از رئیس جمهور عجله ندارند. “جمهوری خواهان كجا هستند! ستون فقرات داشته باشید. با این تقلب مبارزه كنید. رای دهندگان ما هرگز شما را فراموش نخواهند كرد اگر گوسفندانتان!” اریک پسر ترامپ در توییتی نوشت.

سناتور راب پورتمن ، ایالت اوهایو ، گفت كه ایالت ها انتخابات ایالات متحده را اداره می كنند ، نه دولت فدرال. پورتمن در بیانیه ای گفت: “ما باید به این روند احترام بگذاریم و اطمینان حاصل كنیم كه همه آرا cast مطابق با قوانین ایالتی شمارش می شوند. این به همین سادگی است.”

سناتور مایک لی ، آر-یوتا ، افزود: “بهتر است همه از چرخش عقب نشینی کنند و به شمارنده های رأی اجازه دهند کار خود را انجام دهند.”