معرفی INP به Core Web Vitals | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

چهارشنبه 10 می 2023

در اوایل سال 2020، تیم کروم گوگل Core Web Vitals را برای ارائه مجموعه ای از سیگنال های با کیفیت برای صفحات وب معرفی کرد. امروز، تیم Google Chrome تغییری در معیارهای Core Web Vitals برای ارزیابی بهتر کیفیت تجربه کاربری یک صفحه وب را اعلام کرد. در این مقاله، این تغییر و معنای آن برای جستجوی گوگل و صاحبان سایت را بررسی خواهیم کرد.

معیار پاسخگویی بهتر

متریک INP از یک معیار آزمایشی در می 2022 به اعلام امروز تبدیل شد و به عنوان بخشی از Core Web Vitals در ماه مه 2024 به معیاری پایدار تبدیل خواهد شد.

یکی از معیارهای Core Web Vitals، First Input Delay (FID)، پاسخگویی را می سنجد، اما محدودیت های شناخته شده ای برای FID وجود دارد. این امر باعث شد که تیم Chrome به بررسی و جستجوی بازخورد در مورد یک معیار آزمایشی (در آن زمان) بپردازد که این محدودیت‌ها را به طور مؤثرتری برطرف می‌کند. در سال 2022، آنها Interaction to Next Paint (INP) را به عنوان معیار جدید اعلام کردند و شروع به کار با جامعه برای آزمایش اثربخشی آن کردند.

پس از یک سال آزمایش و جمع‌آوری بازخورد از جامعه، تیم Chrome تصمیم گرفت INP را به عنوان معیار جدید Core Web Vitals برای پاسخ‌گویی تبلیغ کند که از مارس 2024 استفاده می‌شود و جایگزین FID می‌شود. پست وبلاگ تیم کروم این تغییر و استدلال پشت معیار جدید را با جزئیات بیشتری توضیح می دهد.

این برای کنسول جستجوی گوگل به چه معناست

معیار جدید، INP، جایگزین FID به عنوان بخشی از Core Web Vitals در مارس 2024 خواهد شد. برای کمک به صاحبان سایت و توسعه دهندگان برای انجام اقدامات لازم و ارزیابی صفحات خود برای معیار جدید، کنسول جستجو INP را در Core Web Vitals گنجانده است. گزارش اواخر امسال وقتی INP در مارس 2024 جایگزین FID شود، گزارش کنسول جستجو نشان دادن معیارهای FID را متوقف می کند و از INP به عنوان معیار جدید برای پاسخگویی استفاده می کند.

این برای صاحبان سایت به چه معناست

اگر از راهنمایی های ما برای بهبود Core Web Vitals پیروی کرده اید، از قبل پاسخگویی صفحات خود را در نظر گرفته اید. بهبودهای انجام شده برای FID پایه خوبی برای بهبود INP و پاسخگویی صفحات شما است.

ما شدیداً به صاحبان سایت توصیه می کنیم برای موفقیت با جستجو و اطمینان از تجربه کاربری عالی به طور کلی، به Core Web Vitals خوب دست یابند. با این حال، تجربه صفحه عالی بیش از Core Web Vitals را شامل می شود. آمار خوب در گزارش Core Web Vitals در Search Console یا گزارش‌های Core Web Vitals شخص ثالث رتبه‌بندی خوب را تضمین نمی‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه Core Web Vitals چگونه در یک رویکرد جامع به تجربه صفحه قرار می گیرد، به راهنمای ما در مورد درک و تفکر درباره تجربه صفحه در نتایج جستجوی Google مراجعه کنید.

در این راهنمای بهینه سازی INP می توانید اطلاعات بیشتری درباره معیار جدید در پست وبلاگ تیم Chrome و راهنمایی در مورد نحوه بهینه سازی صفحات خود با توجه به INP پیدا کنید.