مشاهده: بیهار به عنوان یک مطالعه موردی از سقوط ترمینال کنگره ، و درسهایی از پیروزی بایدن

توسط سانجی جها

یکی از آنها انتخابات عمومی برای انتخاب قدرتمندترین مرد جهان بود. دیگری برای انتخاب رهبر فدرال یکی از فقیرترین ایالت های هند. و با این حال ، انتخابات چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده و وزیر ارشد بیهار به یک رشته نامحسوس محدود شده بود که مانند یک بند ناف اغلب علوم انسانی را به هم پیوند می دهد. لیبرال های بیدار شده در هند به طور همزمان جان کینگ را در CNN و نظر سنجی های خروجی بیهار از کانال های تلویزیونی هند تماشا می کردند. انتظارات سنگویی بیشتر شد زیرا معاون رئیس جمهور آمریكا كامالا هریس از مادری هندی-آمریكایی و پدری سیاه جامائیكایی در كشوری كه توسط نژادپرستی سیستمی و یك روایت ضد مهاجر از هم جدا شده بود ، متولد شد. حتی مرکز گرایان سرسخت معتقدند هند با یک تعصب مذهبی متعصبانه ، آزادی بیان سنگین و بومی گرایی تهاجمی روبرو است. آنها احساس كردند كه شاید سال 2020 یک سالن ترسناک نباشد.

به هر حال ، این امر با شکست رئیس جمهور ترامپ ، که نمایانگر ظهور پوپولیسم راست گرای جهانی بود ، پایان یافت. او نه تنها بر یک طرفدار مداوم در خانه پیروز شد بلکه جناح راست هند نیز توسط ماوریک جیوه ای که شعارهای اسلام هراسی را برافروخت ، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. مهم نیست که گلف باز Palm Beach صاحب کازینو پیشنهادهای نامطبوعی را برای هند داشت ، مانند مداخله در جنجال کشمیر ، تحریم ویزای H-1B ، و نمایش سر و صدا درباره صادرات ناکافی قرص های هیدروکسی کلروکوین به ایالات متحده برای درمان ویروس کرونا ، و غیره. او حتی اخیراً هند را به عنوان “کثیف” به ندرت رد کرد. اما عجله شکر BJP برای علاقه مندان به توییتر با رنگ نارنجی بی بند و باری بود. نخست وزیر نارندرا مودی حتی در یک رویداد #HowdyModi “Ab Ki Baar Trump Sarkar” را به زبان آورد.

به نظر می رسد پیروزی بایدن-هریس کارت سیب زعفران را ناراحت کرده است. پیش بینی می شود مسائلی مانند حقوق بشر ، لینچ ، آزادی مطبوعات ، قفل کشمیر و غیره پس از 20 ژانویه 2021 در فهرست دفتر بیضی شکل قرار داشته باشد. لیبرال های مضطرب هند را بررسی کنید.

پیروزی NDA به رهبری BJP ، علی رغم چرخش شدید مغزها ، جلوه ای از توانایی پیش از طبیعی مودی در جلب اعتماد عمومی بود. این یک غصب روانشناختی است که ارزیابی منطقی را نادیده می گیرد ، که مجریان تلویزیون اغلب از آن به عنوان “جادوی مودی” یاد می کنند. اقتصاد در حال سقوط ، ویروس کرونا ویروس در بیش از 8.5 میلیون نفر ، و بیکاری شایع (46٪ در بیهار که متوسط ​​سن 20 سال دارد) می تواند در شرایط عادی مرگبار باشد. سی میلیون مهاجر بیهاری به طور مستقیم یا غیر مستقیم کابوس پس از قفل شدن را تحمل کردند. و با این حال ، نیتیش کومار ، JDU مورد حمایت BJP ، دوره چهارم بی سابقه ای را به دست آورد. همانطور که چتان بهگات هفته گذشته در مقاله TOI خود به درستی تشخیص داده است ، این کنگره است که باید دور آخر را با باتوم اجرا کند. اما در حال حاضر خونریزی دارد. این باید از بایدن یاد بگیرد.

دموکرات ها که به شدت از شکست خیره کننده هیلاری کلینتون زخمی شده بودند ، سخت تلاش کردند تا اشتباهات سال 2016 را تکرار نکنند. آنها تعیین استراتژی سیاسی حزب را به عهده یک خانواده یا یک خانواده مشکوک نگذاشتند. یا با تنبلی منتظر ضد سستی بمانید. در حقیقت ، ترامپ فقط پنجمین رئیس جمهور آمریکا در 125 سال گذشته بود که دارای یک دوره ریاست جمهوری یک دوره ای است. همانطور که سهم 48٪ آرا و 70 میلیون رأی ترامپ نشان می دهد ، آمریکا عمیقا تقسیم شده و هنوز هم به طور قابل توجهی قرمز است. قطبی کالیبره شده BJP آرا votes سطح پایه آنها را تا آستانه بالاتر ، شاید نزدیک به 22-25٪ افزایش داده است (دیوار آبی کنگره بر اساس سهام آرا 2014 ، 2019 در 19.5٪ است) از آرای عمومی. بنابراین ، کنگره وظیفه بزرگی در پیش دارد. مرگ جورج فلوید باعث ایجاد شور و شوق ملی در ایالات متحده شد كه از نظر اجتماعی مورد حمایت قرار گرفت ، اما كنگره با وجود بیش از 40 قتل لینچ ، نتوانست یك مبارزات كل هند را ایجاد كند. بسیج عمومی آن بهم ریخته است. این به کنگره کمک می کند تا قبل از سال 2024 ایالت های خاص قلعه ای قابل حمل داشته باشد. وگرنه همه ایالت ها برای آن میدان جنگ خواهند بود. این خودکشی سیاسی مطمئن است. جو بایدن با وجود 77 سال سن و معاون دو دوره ریاست جمهوری در دوران باراک اوباما با رقابت در یک میدان آزاد مقابل برنی سندرز ، الیزابت وارن و تعداد زیادی از جوانان امیدوار پیروز شد. کنگره برای انتخاب رهبر خود باید از دموکراسی داخلی قوی و انتخابات شفاف برخوردار باشد. فرهنگ سلطنتی باستانی تاجگذاری مطمئن باید پایان یابد. و اگر موضع حزب درمورد موضوعات اصلی ملی فقط یک برگه انتخاب قبل از انتخابات نباشد ، کمک خواهد کرد. کنگره نیاز به ایجاد بسترهایی برای مشارکت مداوم مردم دارد ، نه فقط طغیان و شعارهای ضد مودی در هیاهوها و اوج گیری روند رسانه های اجتماعی.

Bihar یک مطالعه موردی از سقوط ترمینال کنگره است. از سال 1990 تاکنون در بسیاری از انتخابات ها هیچ قیام سیاسی صورت نگرفته است (آخرین مدیر کنگره Jagannath Mishra بود) یک تفسیر فاجعه آمیز است. BJP قبلاً دیدگاه خود را در بنگال قرار داده است.

بایدن گفت ایمان را حفظ کن. شاید این نقطه شروع هم برای لیبرالها باشد و هم حزب بزرگ قدیمی و سریع پژمرده هند.

نویسنده سخنگوی ملی کنگره است