مرکز باید سرمایه گذاری های خود را در زیرساخت ها افزایش دهد: سونیل کانوریا ، نایب رئیس SEFL

SREI Equipment Finance Ltd (SEFL) ، که راه حل های نوین تأمین مالی را به خریداران تجهیزات ارائه می دهد ، اخیراً 10 میلیون یورو بودجه از KfW IPEX-بانک مستقر در آلمان دریافت کرده است. در مصاحبه ای با ET ، نایب رئیس SEFL ، سونیل کانوریا احساس می کند که مرکز باید سرمایه گذاری در زیرساخت ها را افزایش دهد زیرا اجرای پروژه های مرکزی فرصت هایی را برای بازیکنان خصوصی فراهم می کند. گزیده های ویرایش شده:

س: چالش های بودجه ای که گریبانگیر بخش تجهیزات شده است چیست؟
پاسخ: ارسال قسمت IL&FS در سال 2018 ، دسترسی به بودجه جدید یک چالش بزرگ برای NBFC ها در فضای زیرساخت بوده است. بانک ها و سایر منابع مالی سازمانی نسبت به چنین NBFC بسیار خطرپذیر شده اند. تأمین مالی تجهیزات آسیب دیده است.

RBI برای غلبه بر مشکل ، برنامه ایجاد وام را در سپتامبر 2018 آغاز کرد که به دنبال بررسی نقاط قوت هر دو بانک و NBFC بود – دسترسی بانک ها به منبع مداوم و ثابت بدهی کم هزینه با دسترسی و تخصص NBFC ها در دارایی مدیریت. این آرایش به آرامی جنب و جوش می کرد و حجم بیشتری پیدا می کرد ، وقتی همه گیر همه چیز را به بن بست می کشاند. این طرح اصلاح شده و مجدداً به عنوان مدل وام های مشترک معرفی شده است. مدل جدید انعطاف پذیری عملیاتی بیشتری را برای بازیکنان فراهم می کند.

پرسش: چگونه می توان این چالش ها را کاهش داد؟
پاسخ: نیاز فوری این است که در حالی که حساب را به عنوان “دارایی استاندارد” در اختیار دارید ، یک پنجره تجدید ساختار برای NBFC ها از وام دهندگان آنها فراهم شود. مدل تسهیلات مجدد که مجدداً راه اندازی شد ، نقشی اساسی در کمک به NBFC ها برای ترسیم مسیر رشد دارایی-سبک ، نور-سرمایه خواهد داشت.

من همچنین معتقدم که یک مورد قوی برای مقررات افتراقی برای انواع مختلف NBFC وجود دارد. نهادهایی که به اقتصاد کمک بیشتری می کنند از نظر قوانین و مقررات سزاوار انعطاف پذیری بیشتری هستند. آزادی بیشتری در سمت مسئولیت باید به NBFC هایی که در فضای زیرساخت فعال هستند ، به ویژه موارد مهم سیستمی ، ارائه شود.

پرسش: آیا در بخش تجهیزات زیرساخت شاخه های سبز مشاهده می کنید؟
پاسخ: در حالی که Q1 از 21-20-2020 شاهد افت شدید تقاضا برای تجهیزات زیرساختی بود ، تقاضا در Q2 به ویژه برای تجهیزات مورد استفاده در پروژه های جاده ای احیا شد. علاوه بر این ، اطلاعیه های آزادسازی معدن به تقاضای بیشتر برای ماشین های خاکی و سایر تجهیزات معدن ترجمه می شود.

رشد تجهیزات ساختمانی و معدنی در Q2 FY21 25٪ بیشتر از سه ماهه مربوطه در سال مالی گذشته بود. بنابراین ، برخی از شاخه های سبز در بخشهای انتخاب شده قابل مشاهده است. اما مرکز برای حفظ حرکت ، باید سرمایه گذاری در زیرساخت ها را افزایش دهد.

بیماری همه گیر اهمیت سه بخش بهداشت و درمان ، کشاورزی و فناوری اطلاعات را برجسته کرده است. در حالی که دولت برای افزایش مراقبت های بهداشتی و بخش سخت افزاری فناوری اطلاعات گام برمی دارد ، کشاورزی نسبتاً بی خطر مانده است. احیای قوی تقاضا در حال حاضر در اقتصاد روستایی در جریان است. من پیش بینی می کنم که یک تقاضای عمده برای تجهیزات کشاورزی و تجهیزات برای فعالیت های متحدین و تدارکات وجود دارد.

پرسش: چه چیزی Srei Equipment Finance را حفظ کرده است؟
پاسخ: همه گیری ها خواستار ابداع مجدد فرآیندها و مدل تجاری شده اند. تصمیم این گروه برای کاهش قرار گرفتن در معرض زیرساخت ها یک تصمیم به موقع بود و به ما کمک کرد تا بر روی تجارت مالی تأمین تجهیزات تمرکز کنیم. اکنون ما یک مدل سبک دارایی داریم.

با ادامه کار ، Srei قصد دارد از نقاط قوت شریک fintech خود ، iQuippo – یک سیستم عامل دیجیتال پیشرفته ، استفاده کند. این مدل مبتنی بر مشارکت ، که قبل از شیوع Covid-19 آماده و کار می کند ، در دنیای دگرگون شده بسیار ارزشمند خواهد بود.