مدیر عامل شرکت می گوید Pfizer “بسیار نزدیک” به درخواست تصویب اضطراری ایالات متحده است

واشنگتن: مدیرعامل این شرکت روز سه شنبه گفت ، طبق گزارشی ، Pfizer “بسیار نزدیک” است که پس از جمع آوری اطلاعات ایمنی برای ارائه به مقررات نظارتی ایالات متحده ، برای درخواست استفاده اضطراری از واکسن Covid-19 خود درخواست کند.

این غول دارویی هفته گذشته نتایج اولیه آزمایش بالینی در اواخر مرحله را نشان داد که نشان داد تزریق آن با BioNTech آلمان بیش از 90 درصد بعد از دوز دوم موثر بوده است.

آلبرت بورلا به سایت خبری پزشکی Stat گفت: “ما بسیار نزدیک به ارائه مجوز استفاده اضطراری هستیم.” “ما به محض انجام آن را اعلام خواهیم کرد.”

Pfizer قبلاً گفته بود كه انتظار دارد تا هفته سوم نوامبر با سازمان غذا و داروی آمریكا تماس بگیرد و درخواست مجوز استفاده اضطراری را بدهد ، به این معنی كه اعلامیه می تواند چند روز دیگر نباشد.

FDA برای اطمینان از بی خطر بودن داروها ، تولیدکنندگان واکسن Covid-19 را برای داشتن حداقل دو ماه پیگیری با داوطلبان پس از دوز دوم ، 28 روز پس از اولین بار ، انجام داده است.

روز دوشنبه ، Moderna و م Nationalسسه ملی بهداشت ایالات متحده نتایج مشابه مشابهی را از آزمایش خود اعلام کردند ، زیرا دریافتند که واکسن آنها تقریباً 95 درصد مثر است.

هر دو از فناوری mRNA (اسید ریبونوکلئیک پیام رسان) برای رساندن مواد ژنتیکی به بدن استفاده می کنند که باعث می شود سلولهای انسان پروتئینی از ویروس ایجاد کنند.

این سیستم ایمنی را آموزش می دهد تا در صورت برخورد با SARS-CoV-2 آماده حمله باشد.

واکسن های دیگری که در مراحل آزمایشی هستند ، مانند یکی از تولیدات جانسون و جانسون و دیگری توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca ، از ویروس های اصلاح شده برای انتقال مواد ژنتیکی به همان منظور استفاده می کنند.

هیچ واکسن mRNA تاکنون تأیید نشده است ، اما آنتونی فاوسی ، بزرگترین دانشمند بیماری های عفونی ایالات متحده روز سه شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت این فناوری اکنون “خود را تثبیت کرده است”.

بورلا به استات گفت از اینکه واکسن دیگری نیز موفقیت آمیز است خیالش راحت است و امیدوار است که بسیاری دیگر نیز وارد معرکه شوند زیرا نیاز جهانی بسیار سخت است.

Moderna پیش از این گفته بود که انتظار دارد تا 25 نوامبر برای EUA اقدام کند.

پس از درخواست شرکت ها ، EUA ها می توانند ظرف چند هفته دنبال شوند.

Moncef Slaoui ، رئیس عملیات Warp Speed ​​دولت ایالات متحده برای تولید واکسن و درمان ، گفت که انتظار دارد در نیمه اول دسامبر تصویب شود.

از آنجایی که شرکت هایی که بودجه آنها توسط دولت تأمین شده است پیش از تأیید ، دوزهای خود را تولید کرده اند ، اسلاوی می گوید بین Pfizer و Moderna به اندازه کافی برای ایمن سازی 20 میلیون آمریکایی در ماه دسامبر وجود خواهد داشت.