ما انتخابات 2020: توییتر ، مدیران عامل فیس بوک از اقدامات انتخاباتی دفاع می کنند ، وعده های بیشتری می دهند

واشنگتن: مدیران عامل توییتر و فیس بوک در روز سه شنبه از محافظت خود در برابر اطلاعات نادرست در انتخابات ریاست جمهوری دفاع کردند و به کنگره قول دادند که برای دو انتخابات ویژه در جورجیا اقدامات جدی انجام می دهند که می تواند تعیین کند کدام حزب سنای آمریکا را کنترل می کند.

جک دورسی ، مدیر عامل توییتر و مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک ، در جلسه استماع کمیته قضایی سنا گفتند که آنها برنامه های قوی برای محافظت از سیستم عامل های خود برای انتشار دروغ ها یا دلسرد کردن مردم از رای دادن در انتخابات جورجیا در دست اجرا دارند.

سناتور ریچارد بلومنتال ، یک دموکرات از ایالت کانکتیکت ، به مدیران اجرایی گفت: “شما مسئولیت مدنی و اخلاقی زیادی دارید.” وی گفت اقداماتی كه شركتها برای كاهش سرعت گسترش اطلاعات غلط در رقابت بین دونالد ترامپ رئیس جمهور و جو بایدن دموكرات انجام دادند ، سازنده بود. اما بلومنتال اظهار نگرانی کرد که آنها نتوانند مراقب خود را برای انتخابات جورجیا کنار بگذارند و در برابر اطلاعات خطرناک عمل نکنند.

“شما سعی کرده اید سرعت گسترش آن را کاهش دهید این سانسور نیست. ”

اما سناتورهای جمهوری خواه ، از جمله سناتور لیندزی گراهام ، رئیس کمیته ، شکایات مربوط به سانسور و تعصب ضد محافظه کارانه علیه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را احیا کردند و خواستار سلب برخی از حمایت هایی شدند که باعث شده شرکت های فناوری از مسئولیت قانونی افرادی که پست می کنند محافظت کند.

گراهام در آغاز دادرسی گفت: “من فکر می کنم نگرانی جمهوری خواهان و دموکرات ها در مورد قدرتی است که توسط رسانه های اجتماعی استفاده می شود تا به ما بگوید چه چیزی را می توانیم ببینیم و چه چیزی را نمی توانیم ، چه چیزی درست است و چه چیزهایی غیر.”

دموکرات ها همچنین از مهار سپر قانونی طولانی مدت برای شرکت های فناوری پشتیبانی می کنند ، البته به دلایل مختلف. آنها نگرانی خود را معطوف به سخنان نفرت انگیز و تحریک در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی کرده اند که می تواند خشونت ایجاد کند. رئیس جمهور منتخب بایدن با محدودیت مصونیت قانونی برای سیستم عامل های رسانه های اجتماعی طبق بند 230 قانون ارتباطات از راه دور 1996 ، صمیمانه تأیید کرده است.

گراهام و دیگر سناتورهای برجسته جمهوری خواه از رد کردن ادعاهای بی اساس ترامپ مبنی بر بی نظمی در رای گیری و تقلب امتناع ورزیده اند ، حتی اگر اطلاعات غلط پیروزی بایدن در فضای مجازی رونق یافته است.

گراهام ، یکی از متحدان نزدیک ترامپ ، علناً تأکید کرده است: “آقای رئیس جمهور قبول نکنید. سخت مبارزه کنید. ”

توییتر و فیس بوک هر دو برچسب اطلاعات نادرست را به برخی از مطالب ترامپ زده اند ، از جمله مهمترین اظهارات وی می توان به رأی دادن از طریق پست و کلاهبرداری اشاره کرد. روز دوشنبه ، توییتر توییت ترامپ را که “من در انتخابات پیروز شدم!” را با این یادداشت پرچم گذاری کرد: “منابع رسمی این انتخابات را طور دیگری نامیدند.”

دورسی شهادت داد که توییتر بین 27 اکتبر و 11 نوامبر حدود 300000 توییت را برای محتوای مورد مناقشه و به طور بالقوه گمراه کننده پرچم گذاری کرده است ، که 0.2٪ کل توییت های مربوط به انتخابات ایالات متحده در این دوره را نشان می دهد.

وی گفت: “ما برچسب هایی را برای افزودن زمینه و محدود کردن خطر انتشار اطلاعات نادرست انتخابات بدون زمینه مهم استفاده کردیم ، زیرا مردم به ما گفتند که آنها می خواهند ما این مراحل را انجام دهیم.”

از میان توییت های دارای برچسب ، 456 مورد نیز توسط یک پیام هشدار دهنده پوشانده شده و از نظر اشتراک گذاری محدود بودند. حدود 74٪ از افرادی که آن توییت ها را مشاهده کرده اند پس از استفاده از برچسب یا پیام هشدار دهنده آنها را مشاهده کرده اند.

زاکربرگ گفت که فیس بوک برای حذف ادعاهای دروغین در مورد شرایط نظرسنجی با مقامات انتخابات پیوند داده و پس از بازبینی توسط مأموران تحقیق مستقل ، نسبت به بیش از 150 میلیون قطعه محتوا هشدار داده است. وی گفت که فیس بوک همچنین اظهار نادرست در مورد نحوه یا زمان رای گیری و همچنین تلاش برای استفاده از تهدیدات ویروس کرونا برای ترساندن مردم در عدم رای گیری را ممنوع کرده است.

زاکربرگ اذعان کرد که “دخالت در انتخابات همچنان یک تهدید است.”

زاکربرگ و دورسی ماه گذشته به نمایندگان مجلس قول دادند که آنها با تهاجم از سیستم عامل های خود محافظت می کنند تا توسط دولت های خارجی مورد دستکاری قرار نگیرند یا برای ایجاد خشونت در نتایج انتخابات مورد استفاده قرار نگیرند – و آنها با مراحل برجسته ای که خشم ترامپ و طرفدارانش را دنبال می کردند ، ادامه دادند.

فیس بوک دو روز پس از انتخابات برای ممنوع کردن گروه بزرگی به نام “Stop the Steal” که طرفداران ترامپ از آن برای سازماندهی اعتراضات علیه شمارش آرا استفاده می کردند ، حرکت کرد. این گروه 350 هزار نفری ادعاهای بی اساس ترامپ درباره انتخابات تقلبی و بی اعتبار بودن نتایج را تکرار کرد.

چند روز پس از انتخابات با ادامه شمارش آرا ، گروه های کپی “Stop the Steal” به راحتی در فیس بوک پیدا شدند. از روز دوشنبه ، به نظر می رسید فیس بوک یافتن آنها را دشوارتر کرده است ، اگرچه هنوز هم امکان یافتن آنها وجود دارد ، از جمله برخی گروه ها با هزاران عضو.

اکثریت حزب جمهوریخواه در هیئت قضایی ماه گذشته زاکربرگ و دورسی را تهدید به احضار احضار کردند اگر به طور داوطلبانه حاضر به شهادت برای دادرسی روز سه شنبه نباشند. جمهوریخواهان در کمیته تجارت سنا ماه گذشته در جلسه استماع دو مدیر عامل و سوندار پیچای ، مدیر اجرایی گوگل ، به دلیل آنچه آنها گفتند الگوی خاموش کردن دیدگاه های محافظه کارانه در حالی که آزادی عمل را برای بازیگران سیاسی از کشورهایی مانند چین و ایران فراهم می کرد ، مورد تحسین قرار دادند.

مقامات فدرال و ایالتی از هر دو حزب گفتند: علیرغم ترس از امنیت در انتخابات پیش از 3 نوامبر و شرکت های رسانه های اجتماعی که خود را برای بدترین شرایط آماده می کنند ، انتخابات انتخابات امن ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده بود ، اظهار داشت: ادعاهای بی اساس ترامپ درباره کلاهبرداری را نفی می کنند.