قیمت بالای مواد غذایی به مردم فقیر هند آسیب می رساند ، و درد ادامه دارد

دهلی نو: تورم خرده فروشی هند ممکن است حداقل سه ماه دیگر پس از رسیدن به بالاترین سطح شش ساله در ماه اکتبر حفظ شود ، زیرا باران اضافی به محصولات ایستاده و نهال آسیب رسانده است ، در حالی که روغن های خوراکی که واردات این کشور گران شده است.

گرانی ها دلیل خاصی برای نگرانی صدها میلیون فقیر هند است که قبلاً توسط بیماری همه گیر ویروس کرونا و تأثیر آن بر اقتصادی که رکورد 23.9٪ در آوریل-ژوئن منقبض شده است ، تحت فشار قرار گرفته است.

اقلام غذایی مانند پیاز ، سیب زمینی ، تخم مرغ ، گوشت و گوجه فرنگی در سبد تورم خرده فروشی هند تقریباً 46 درصد وزن دارند. تورم مواد غذایی در ماه اکتبر به 11.07٪ افزایش یافت ، که طبق اطلاعات منتشر شده در روز پنجشنبه بالاترین در 9 ماه گذشته است و تورم کلی خرده فروشی را به 7.61٪ افزایش می دهد.

آمل غول ، تاجر سبزیجات مستقر در ایالت غربی ماهاراشترا که بر پیاز هند و تولید دانه های روغنی حاکم است ، گفت: “ما انتظار اصلاح سنگینی در قیمت سبزیجات را داشتیم اما درست قبل از برداشت ، بارندگی بیش از حد به محصولات آسیب رساند.”

ماه گذشته باران نابهنگام بخشهایی از ثروتمندترین ایالت هند را لرزاند.

غول گفت: “بسیاری از كشاورزان مجبورند كه دوباره نهال را برای كاشت آماده كنند و این باعث تأخیر در تأمین محصولات محصول فصل جدید خواهد شد.”

هزینه بالایی

در سه ماه گذشته ، قیمت پیاز در هند بیش از چهار برابر شده است ، در حالی که قیمت سویا 23 درصد افزایش یافته است.

در همین حال ، قیمت های بین المللی روغن های خوراکی به دلیل افت سهام ، به بالاترین سطح رسیده است. هند 70٪ روغن خوراکی خود را از کشورهایی مانند مالزی ، آرژانتین ، اندونزی و اوکراین وارد می کند.

BV Mehta ، مدیر اجرایی بدن صنعت ، انجمن استخراج کننده های حلال ، گفت: “قیمت روغن نخل در اندونزی و مالزی ، سویا در آرژانتین و روغن آفتابگردان در اوکراین افزایش یافته است.”

در حالی که سرخپوستان در هنگام شیوع بیماری همه گیر برای تهیه مقداری پروتئین اضافی به مغازه های مرغ فروشی می روند ، قیمت طیور در حال افزایش است ، در حالی که تولید کم است زیرا بسیاری از مزارع مرغداری به دلیل قفل شدن ویروس هند بسته شدند.

Uddhav Ahire ، رئیس تأمین کننده مرغ آناند آگرو گروپ ، گفت ، قیمت بالای سبزیجات تخم مرغ را برای بسیاری از افراد فقیر مقرون به صرفه تر کرده است.

اقتصاددانان می گویند هزینه های اضافی دولت برای احیای اقتصاد نیز می تواند تورم را بالا نگه دارد. در این سال مالی منتهی به 31 مارس ، دولت احتمالاً بیش از 60 میلیارد دلار هزینه بودجه 407.80 میلیارد دلاری خود را پشت سر بگذارد.

بانک مرکزی هند که نگران افزایش تورم است ، پس از کاهش نرخ 115 واحد از ماه مارس ، از ماه اوت کاهش پولی خود را متوقف کرده است.

برای کاران سولانکی 29 ساله که اکنون پس از از دست دادن کار مادرش در هنگام شیوع بیماری ، تنها درآمد خانواده اش را دارد ، افزایش قیمت مواد غذایی به معنای خرید مراقبانه حتی اساسی ترین وسایل است.

سولانکی که کارهایی را در یک شرکت خصوصی در بمبئی انجام می دهد و با پدر و مادر و خواهر خود زندگی می کند ، گفت: “ما دیگر قادر به خرید سهمیه به صورت عمده نیستیم.”

“ما فقط برای استفاده روزانه به مقدار کم خرید می کنیم و تا آنجا که می توانیم از استفاده از سبزیجات گران قیمت خودداری می کنیم.”