قانونی برای تبدیل دیوالی به عنوان تعطیلات فدرال در ایالات متحده معرفی شد

یک قانونگذار برجسته آمریکایی روز جمعه لایحه ای را به کنگره آمریکا ارائه کرد تا دیوالی، جشنواره چراغ ها را تعطیل فدرال اعلام کند، اقدامی که مورد استقبال جوامع مختلف از سراسر کشور قرار گرفت.

گریسد منگ، نماینده کنگره در یک کنفرانس خبری مجازی به خبرنگاران گفت: دیوالی یکی از مهم ترین روزهای سال برای میلیاردها نفر در سراسر جهان و برای خانواده ها و جوامع بی شماری در کوئینز، نیویورک و ایالات متحده است. طرح این لایحه در مجلس نمایندگان

قانون روز دیوالی، زمانی که توسط کنگره تصویب شد و توسط رئیس جمهور به قانون تبدیل شد، جشنواره چراغ ها را دوازدهمین تعطیلات رسمی فدرال در ایالات متحده تبدیل می کند.

این نماینده کنگره گفت که ایجاد یک تعطیلات فدرال برای دیوالی و روز تعطیلی که فراهم می کند، به خانواده ها و دوستان اجازه می دهد تا با هم جشن بگیرند و نشان دهد که دولت برای ساختار فرهنگی متنوع ملت ارزش قائل است.

«جشن دیوالی زمان فوق‌العاده‌ای در اینجا در کوئینز است، و هر سال به راحتی می‌توان فهمید که این روز برای بسیاری از مردم چقدر اهمیت دارد. قدرت آمریکا از تجربیات، فرهنگ‌ها و جوامع متنوعی که این ملت را تشکیل می‌دهند نشأت می‌گیرد.»

«قانون روز دیوالی من گامی در جهت آموزش همه آمریکایی ها در مورد اهمیت این روز و تجلیل از چهره کامل تنوع آمریکایی است. من مشتاقانه منتظر ارائه این لایحه از طریق کنگره هستم.

جنیفر راجکومار، نماینده مجلس نیویورک، با استقبال از این اقدام، گفت: «امسال شاهد بودیم که کل ایالت ما با یک صدا در حمایت از به رسمیت شناختن دیوالی و جامعه جنوب آسیا صحبت می کند.» «شریک خارق العاده من در دولت، نماینده کنگره، منگ، اکنون جنبش را ملی می داند. با قانون تاریخی او برای تبدیل دیوالی به یک تعطیلات فدرال. ما با هم نشان می دهیم که دیوالی یک تعطیلات آمریکایی است. به بیش از 4 میلیون آمریکایی که دیوالی را جشن می گیرند، دولت شما شما را می بیند و صدای شما را می شنود.”

جرمی کونی، سناتور ایالت نیویورک، با تحسین منگ به خاطر ادامه کارش برای افزایش دیده شدن جامعه آسیایی-آمریکایی، گفت که نامگذاری دیوالی به عنوان تعطیلات فدرال نه تنها برای کسانی که این جشن را رعایت می کنند تجلیل می کند، بلکه یک سنت فرهنگی را برجسته می کند که برخی آمریکایی ها به طور منظم تجربه نمی کنند.

شکر کریشنان، عضو شورای شهر نیویورک، گفت: “دیوالی یک تعطیلات ویژه برای بسیاری از جوامع جنوب آسیا و هند و کارائیب است.”

من به عنوان اولین سرخپوست آمریکایی که تا کنون به دولت نیویورک انتخاب شده‌ام، بسیار مفتخرم که از قانون منگ، نماینده کنگره برای ایجاد «دیپاوالی» به عنوان تعطیلات فدرال حمایت می‌کنم. بسیار مهم است که کودکانی مانند من بتوانند به طور رسمی تعطیلات ما را با خانواده خود جشن بگیرند به گونه ای که من قادر به بزرگ شدن نبودم.»

تعداد زیادی از اعضای جامعه از معرفی قانون روز دیوالی در مجلس نمایندگان استقبال کردند.

سیم جی سینگ عطاریوالا، مدیر ارشد سیاست و حمایت از ائتلاف سیک ها، گفت: «به رسمیت شناختن دیواس های دیوالی و باندی چور برای غنی سازی بافت فرهنگی ایالات متحده و تقویت درک و قدردانی بیشتر از دیاسپورای ثروتمند جنوب آسیا بسیار مهم است.

ریچارد دیوید، عضو هیئت مدیره اتحادیه هند و کارائیب، گفت: «امروز نقطه عطفی است که نمایان شدن، مشارکت و پیشرفت ما را در ایالات متحده با قانون روز دیوالی نشان می دهد.

تبریک منگ، نماینده کنگره، رئیس ائتلاف هندوهای آمریکای شمالی نیکونج تریودی گفت این جشنواره شاد توسط میلیون ها آمریکایی جشن گرفته می شود و نماد پیروزی خیر بر شر و نور بر تاریکی است و مردم را از هر پیشینه ای گرد هم می آورد تا نیکی و رفاه را گرامی بدارند. ، صلح و رفاه – چیزهایی که همه می توانند ارزش قائل شوند و از آنها بهره مند شوند.

ریا چاکرابارتی، مدیر سیاست هندوها برای حقوق بشر، گفت: «به عنوان هندو آمریکایی‌ها، ما بسیار خوشحالیم که لایحه‌ای برای احترام به جشن‌های متعددی که در سراسر شبه قاره هند، کارائیب و فراتر از آن در دیوالی برگزار می‌شود، می‌بینیم.

دکتر نتا جین، بنیانگذار و رئیس بنیاد بین المللی آهیمسا، گفت: «زمان آن رسیده است که دیوالی را به عنوان تعطیلات در مدارس دولتی ایالات متحده به رسمیت بشناسیم.

او گفت: “با فرزندان ما باید به طور مساوی رفتار شود. همانطور که فرزندان ما فرهنگ های دیگر را جشن می گیرند، دیگران نیز باید فرهنگ ما را جشن بگیرند و در مورد آنها بیاموزند. این تنها راهی است که می توانیم به کودکان احترام متقابل، درک متقابل و پذیرش متقابل را آموزش دهیم.”