فورد انبار کتاب دیترویت را به مرکز نوآوری تبدیل می کند

دیترویت: شرکت فورد موتور اعلام کرده است که قصد دارد یک انبار کتاب خالی را برای مدت طولانی به یک مرکز نوآوری در قدیمی ترین محله دیترویت تبدیل کند.

کورک تاون که مدتهاست به خانه ها ، رستوران ها و میخانه های چارچوب دار خود معروف است ، محل پروژه 740 میلیون دلاری این خودروساز برای ایجاد مکانی برای پرورش و توسعه ایده های جدید حمل و نقل و تحرک است.

ورود شرکت دیربورن ، میشیگان به Corktown با خرید 2018 ایستگاه قطار عظیم میشیگان مرکزی و ساختمانهای دیگر در محله واقع در غرب مرکز شهر آغاز شد.

وقتی کار به پایان رسید ، فضای 30 هکتاری (12.1 هکتار) فضای تجاری بیش از 1 میلیون فوت مربع (304،800 متر) خواهد داشت.

ماری کالر ، مدیر توسعه دیترویت فورد و رئیس بنیاد فورد ، روز سه شنبه گفت: “این یک محله واقعاً زیبا است. واقعاً مهم است که ما یکپارچگی آن را حفظ کنیم.”

برای دهه ها ، کورک تاون در سایه طولانی ایستگاه قطار هفده طبقه ایستاده بود. پس از تخلیه در سال 1988 ، این ساختمان در میان تولید و مهاجرت مردم به طور مداوم در حال کاهش شهر ، باعث بروز بیماری ناامیدی و ناامیدی اقتصادی دیترویت شد.

بین سالهای 1950 و 2010 ، دیترویت بیش از 1 میلیون نفر را از دست داد. محله های پایدار ، یقه میانی و آبی از خانواده ها خالی شد. خانه ها خالی از سکنه شدند ، فلزات و هر چیز ارزشمند دیگری قبل از فرو ریختن یا با تپه های چوب و سایر آوارها یکدست شد.

از طریق همه اینها ، ایستگاه قطار ایستاده بود – تخریب آن بسیار پرهزینه ، برای استفاده های دیگر بسیار بزرگ و تناقضی با عظمت و شکوه یک بار آراسته آن.

این انبار در اواخر سال 1913 افتتاح شد و توسط همان معمارانی طراحی شد که ترمینال بزرگ مرکزی نیویورک را ایجاد کردند. مانند دیگر ایستگاه های قطار در سراسر ایالات متحده ، دیترویت به دلیل کم شدن علاقه به سفر با قطار منسوخ شد.

مانوئل “ماتی” مورون ، بازرگان ، ساختمان را در اواسط دهه 1990 خریداری کرد پس از آنکه مالک قبلی از وام خود تخلف کرد ، اما مستاجر لنگر پیدا نشد.

دو سال پیش ، فورد وارد عمل شد ، ساختمان را خریداری کرد و شروع به اصلاح ساختار 500000 فوت مربع (46000 متر مربع) کرد. کار باید تا پایان سال 2022 به پایان برسد.

فورد انتظار دارد که حدود 2500 نفر از افراد خود و 2500 کارمند شریک در دانشگاه مشغول به کار شوند که تمرکز خود را روی وسایل نقلیه خودمختار خواهند گذاشت. حدود 250 کارگر در واحد تجاری وسایل نقلیه خودمختار فورد در حال حاضر در کارخانه ، ساختمان دیگری در نزدیکی ایستگاه قطار کار می کنند.

مخزن کتاب مدرسه دیترویت سابق توسط معمار مشهور آلبرت کان طراحی شده است. در پی آتش سوزی 1987 خالی است. دفتر دیترویت شرکت معماری جهانی Gensler با فورد در حال بازسازی ساختمان است.

ساخت و ساز از اوایل سال آینده آغاز می شود. انتظار می رود انتقال در اوایل سال 2022 انجام شود.

کالر گفت: “کتابخانه ذخیره سازی قلب منطقه نوآوری خواهد بود … یک فضای تولیدکننده مختلط برای ورود شرکا و حل مشکلات.” “ما فکر می کنیم که این پروژه برای فورد و شهر واقعاً محوری است.”

گرین وی 7 هکتار پشت ایستگاه قطار و ساحل رودخانه غربی شهر را بهم متصل می کند ، در حالی که سکو و مسیرهای قطار به عنوان یک منطقه آزمایش فناوری و ویترین مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین انتظار می رود این مسیر دارای مسیرهای پیاده و دوچرخه سواری باشد.

به گفته کیتی ترودو ، معاون برنامه ریزی و توسعه شهر ، برنامه های فورد در آنچه مایک داگان و شهردار دیترویت و شرکت رشد اقتصادی دیترویت برای کورک تاون پیش بینی کرده اند ، جور در می آید.

ترودو گفت: “مردم از تأثیر قابل توجه این پروژه بر ساکنان و قیمت مسکن عصبی بودند.” “مردم نگران بودند كه همسايه هايشان كه مستاجر هستند به علت افزايش قيمت ها آواره شوند.”

در بعضی موارد ، اجاره بها دو برابر شده است – چیزی که ساکنان پس از اعلامیه فورد در سال 2018 نگران آن بودند.

واکر 67 ساله بازنشسته گفت: “همه علائم دلار را می بینند ، بنابراین اجاره ها بالا می رود.” “شما هنوز هم می توانید پول خود را بدست آورید ، این آمریکاست. اما چه کاری می توانیم انجام دهیم تا محله متنوع باشد؟”

این شهر به دنبال اعطای کمک مالی فدرال است که بتواند 800 واحد مسکونی ارزان قیمت در Corktown را تأمین مالی کند.

دونالد رنچر ، مدیر مسکن و احیای دیترویت گفت: “با همه پیشرفت اقتصادی در Corktown ، وجود مسکن ارزان قیمت در کنار آن حیاتی است.” “با توجه به سرمایه گذاری و روند عظیمی که شاهد آن هستیم ، ما در یک زمان مهم هستیم تا اطمینان حاصل کنیم کورک تاون جایی است که از دیترویترهای اقشار مختلف جامعه استقبال می کند.”

کالر گفت ، برخی از کارمندان فورد در کارخانه قبلاً در این محله زندگی می کنند. وی گفت: “این چیزی فراتر از ایستگاه قطار است. ما می خواهیم در آنجا همسایه خوبی باشیم.”