عصر چت ربات ها: آیا نویسندگان نوشتن روی دیوار را می بینند؟

هنگامی که اتحادیه به نمایندگی از نویسندگان هالیوود فهرستی از اهداف خود را برای مذاکرات قرارداد با استودیوها در بهار امسال ارائه کرد، شامل زبانی آشنا در مورد غرامت شد، که نویسندگان می گویند در میان انفجار نمایش های جدید یا راکد شده یا کاهش یافته است.

اما بسیار پایین تر، این سند یک پیچ و تاب مشخص در سال 2023 اضافه کرد. در بخشی با عنوان “استانداردهای حرفه ای و حفاظت در استخدام نویسندگان”، اتحادیه نوشت که هدف آن “تنظیم استفاده از مواد تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی یا فناوری های مشابه” است.

اکنون می توان فیلمنامه نویسانی را به ترکیبی از برنامه نویسان رایانه، کپی نویسان بازاریابی، مشاوران سفر، وکلا و تصویرگران کمیک که ناگهان از افزایش قدرت هوش مصنوعی مولد نگران شده اند، اضافه کرد.
مایک شور، خالق این شرکت می‌گوید: «این دور از قلمرو احتمالی نیست که قبل از سال 2026، یعنی دفعه بعدی که با این شرکت‌ها مذاکره می‌کنیم، آن‌ها فقط بگویند، «می‌دانی، ما خوب هستیم». The Good Place» و همکار «پارک ها و تفریحات». او تصور می کند که از طرف مقابل می شنود: «ما به شما نیاز نداریم. ما مجموعه‌ای از هوش مصنوعی داریم که سرگرمی‌هایی را ایجاد می‌کنند که مردم به نوعی با آن موافق هستند.»

نویسندگان در تلاش خود برای عقب راندن، چیزی را دارند که بسیاری از کارگران یقه سفید دیگر ندارند: یک اتحادیه کارگری. شور که در کمیته چانه زنی انجمن نویسندگان آمریکا خدمت می کند و به دنبال جلوگیری از اعتصاب قبل از انقضای قراردادش در روز دوشنبه است، گفت که اتحادیه امیدوار است “در حال حاضر خطی بر روی شن بکشد و بگوید “نویسندگان انسان هستند”. “.

اما، مورخان می‌گویند، اتحادیه‌ها عموماً نتوانسته‌اند فن‌آوری‌های جدیدی را مهار کنند که اتوماسیون یا جایگزینی نیروی کار ماهر را با نیروی کار کم‌ماهر ممکن می‌سازد. جیسون رسنیکوف، استادیار تاریخ در دانشگاه گرونینگن هلند که در زمینه کار و اتوماسیون مطالعه می‌کند، می‌گوید: «من از فکر کردن به اتحادیه‌ای که موفق شده موفق شود و از پس آن بربیاید، دچار ناراحتی شده‌ام.

روند در حال ظهور
ثروت نویسندگان، بازیگران و کارگردانان در حال مذاکره برای قراردادهای جدید در سال جاری ممکن است در مورد اینکه آیا این الگو تا عصر هوش مصنوعی ادامه خواهد یافت یا خیر، چیزهای زیادی بگوید.

در ماه دسامبر، اپل سرویسی را معرفی کرد که به ناشران کتاب اجازه می داد از راویان هوش مصنوعی با صدای انسانی استفاده کنند، نوآوری که می تواند صدها صداپیشه را که با اجرای کتاب های صوتی امرار معاش می کنند، جابجا کند.

وب سایت این شرکت می گوید که این سرویس به نفع نویسندگان مستقل و ناشران کوچک خواهد بود.

کریس سیولا، که تخمین می‌زند سالانه ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار دلار در طول پنج سال گذشته با روایت کتاب‌های تحت قراردادهای اتحادیه، درآمد داشته است، می‌گوید: «می‌دانم که همیشه یک نفر باید ابتدا به آنجا برسد، یک شرکت. اما برای افراد درک نکردن این که چگونه می‌تواند بر راوی سطل‌دار در آنجا تأثیر بگذارد، در نهایت ناامیدکننده است.»

برخی دیگر از بازیگران می ترسند که استودیوها از هوش مصنوعی برای تکرار صدای آنها استفاده کنند و در عین حال آنها را از این روند حذف کنند. لینسای روسو، بازیگری که از طریق صداگذاری امرار معاش می‌کند، می‌گوید: «ما این اتفاق را دیده‌ایم – وب‌سایت‌هایی هستند که با پایگاه‌های اطلاعاتی از صدای شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی و انیمیشن‌ها ظاهر شده‌اند.

و نویسندگان هالیوود به طور فزاینده ای مضطرب شده اند زیرا ChatGPT در تقلید از سبک نویسندگان پرکار ماهر شده است.

جان آگوست، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن نویسندگان، گفت: «در اوایل گفتگو با انجمن، ما در مورد چیزی که من آن را مشکل نورا افرون می نامم صحبت کردیم. “که اساساً این است: اگر همه اسکریپت های نورا افرون را به یک سیستم وارد کنید و یک هوش مصنوعی ایجاد کنید که بتواند یک اسکریپت با صدای نورا افرون ایجاد کند، چه اتفاقی می افتد؟”

آگوست، فیلمنامه‌نویس فیلم‌هایی مانند «فرشتگان چارلی» و «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» گفت: در حالی که هوش مصنوعی در مذاکرات انجمن نویسندگان در جایگاه دوم قرار گرفته است، اتحادیه دو خواسته کلیدی را در این زمینه مطرح کرده است. اتوماسیون.

می‌خواهد اطمینان حاصل کند که هیچ مطلب ادبی – فیلم‌نامه‌ها، درمان‌ها، طرح‌های کلی یا حتی صحنه‌های مجزا- نمی‌تواند توسط چت‌بات‌ها نوشته یا بازنویسی شود. آگوست گفت: “مورد وحشتناکی مانند، “اوه، من فیلمنامه های شما را خواندم، صحنه را دوست نداشتم، بنابراین ChatGPT صحنه را بازنویسی کردم” – این همان سناریوی کابوس است.

این انجمن همچنین می‌خواهد اطمینان حاصل کند که استودیوها نمی‌توانند از چت‌بات‌ها برای تولید مواد منبعی که توسط انسان‌ها با صفحه نمایش اقتباس می‌شود، استفاده کنند، همانطور که ممکن است یک رمان یا داستان مجله را اقتباس کنند.

SAG-AFTRA، اتحادیه بازیگران، می‌گوید که تعداد بیشتری از اعضای آن برای مشاغل فردی قرارداد می‌بندند که به نظر می‌رسد استودیوها ادعای حق استفاده از صدای خود را برای تولید اجراهای جدید دارند.

قرارداد اخیر نتفلیکس به دنبال این بود که به این شرکت امکان استفاده رایگان از شبیه‌سازی صدای یک بازیگر را «با تمام فناوری‌ها و فرآیندهایی که اکنون شناخته شده یا بعداً توسعه یافته‌اند، در سراسر جهان و در ابدیت می‌دهد».

نتفلیکس گفت که این زبان برای چندین سال برقرار بوده است و به این شرکت اجازه می‌دهد که صدای یک بازیگر را در صورت تغییر بازیگران بین فصل‌های تولید انیمیشن، بیشتر شبیه صدای بازیگر دیگری کند.

این اتحادیه گفته است که اعضای آن به مفاد قراردادی که به تهیه کننده اجازه می دهد تا اجراهای جدید را بدون پرداخت غرامت شبیه سازی کند، مقید نیستند، اگرچه گاهی اوقات مداخله کرده است تا آنها را از قرارداد منع کند.

دانکن کرابتری-ایرلند، مدیر اجرایی SAG-AFTRA، گفت که چنین قراردادهایی خطر بسیار بزرگتری را برای بازیگران غیر اتحادیه ایجاد می کند، که می توانند در منسوخ شدن خود ناخواسته شریک جرم شوند. Crabtree-Ireland گفت: “فقط یک یا چند مورد طول می کشد که حقوق خود را به طور مادام العمر امضا کنید تا به طور بالقوه تأثیر منفی بر آینده شغلی شما داشته باشد.”

اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون، که با اتحادیه های مختلف که نماینده نویسندگان، بازیگران و کارگردانان به نمایندگی از استودیوهای بزرگ هالیوود هستند، معامله می کند، از اظهار نظر خودداری کرد.

وقتی حرفه ای ها به دست فناوری از کهنگی دوری می کنند، نتیجه اغلب موقعیت و اعتبار شغل آنها را منعکس می کند.

به نظر می رسد که تا حدودی در مورد خلبانان هواپیما که تعداد خدمه آنها در اکثر پروازهای تجاری داخلی در اواخر دهه 1990 به دو نفر کاهش یافته بود، اما از آن زمان تا حد زیادی در سطح جهانی قرار گرفتند، حتی با اینکه فناوری خودکار بسیار پیچیده تر شده است. صنعت کاهش های بیشتری را مورد بررسی قرار داده است.

کاپیتان دنیس تاجر، سخنگوی انجمن خلبانان متفقین، گفت: «شبکه ایمنی که هنگام بلند شدن از زمین دارید – شبکه ای که شما را از برخورد با زمین باز می دارد – دو خلبان بسیار آموزش دیده، با تجربه و استراحت هستند. که نماینده خلبانان امریکن ایرلاینز است. تا به امروز، زمان پرواز بیش از 9 ساعت به حداقل سه خلبان نیاز دارد.

جایگزینی برخی از پزشکان با هوش مصنوعی، که برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند در زمینه‌هایی مانند رادیولوژی قریب‌الوقوع بود، نیز محقق نشد. این تا حدی به خاطر محدودیت های فناوری و به دلیل قد و قامت پزشکانی است که خود را در گفتگوهای پرمخاطره در مورد ایمنی و استقرار هوش مصنوعی وارد کرده اند. کالج آمریکایی رادیولوژی چندین سال پیش یک موسسه علوم داده تا حدی برای این منظور ایجاد کرد.

اینکه آیا فیلمنامه نویسان به موفقیت مشابهی دست یابند، حداقل تا حدی بستگی به این دارد که آیا محدودیت های ذاتی برای ماشین هایی وجود دارد که مدعی انجام کار خود هستند. برخی از نویسندگان و بازیگران از دره ای به اصطلاح عجیب صحبت می کنند که الگوریتم ها ممکن است هرگز به طور کامل از آن فرار نکنند.

خاویر گریلو مارکسواخ، نویسنده و تهیه‌کننده فیلم‌های «گمشده» و «کریستال تاریک: عصر مقاومت» می‌گوید: «هنرمندان به هر چیزی که تا کنون خلق شده‌اند نگاه می‌کنند و بارقه‌ای از تازگی پیدا می‌کنند. “کاری که ماشین انجام می دهد، ترکیب مجدد است.”

هر چقدر هم که الگوریتم‌ها پیچیده باشند، سرنوشت نویسندگان و بازیگران نیز به این بستگی دارد که چگونه از موقعیت خود محافظت کنند. آنها چقدر در متقاعد کردن مخاطبان خوب هستند که باید برایشان مهم باشد که آیا یک انسان درگیر آن است؟

اتحادیه ها در حال پیگیری پرونده خود هستند. آگوست می گوید که تعیین اینکه چه کسی اعتبار یک نویسنده را در یک پروژه دریافت می کند، بر عهده انجمن نویسندگان است و نه استودیو، و اتحادیه با حسادت از این مراسم محافظت خواهد کرد. او گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هوش مصنوعی هرگز یکی از نویسندگان زنجیره عنوان یک پروژه نیست.

Crabtree-Ireland از SAG-AFTRA گفت که اتحادیه ها همچنین کارت های قانونی برای بازی دارند، مانند اعلامیه اداره حق نسخه برداری ایالات متحده در ماه مارس مبنی بر اینکه محتوای ایجاد شده به طور کامل توسط الگوریتم واجد شرایط حفاظت از حق نسخه برداری نیست. اگر هیچ مانع قانونی برای کپی برداری از یک محصول وجود نداشته باشد، کسب درآمد از یک محصول دشوارتر است.

به گفته او، شاید مهمتر از آن چیزی است که شما ممکن است آن را عامل هفتگی ما بنامید – تمایل مخاطبان به علاقه مندی به انسان پشت نقش به اندازه اجرا. طرفداران می خواهند بشنوند که افراد مشهور هالیوود در مورد روش خود در مصاحبه ها صحبت می کنند. آن‌ها می‌خواهند حساسیت‌های مد بازیگران را زیر نظر بگیرند و با چه کسی قرار ملاقات می‌کنند همگام شوند.

Crabtree-Ireland گفت: «اگر به طور کلی به فرهنگ نگاه کنید، مخاطبان عموماً به زندگی واقعی اعضای ما علاقه مند هستند. هوش مصنوعی در موقعیتی نیست که بتواند عناصر کلیدی آن را جایگزین کند.