طرح PLI تولید محلی لوازم الکترونیکی ، رایانه و قطعات را تقویت می کند: صنعت

KOLKATA: تولیدکنندگان برتر الکترونیکی و فناوری اطلاعات گفتند که شروع طرح تشویقی مرتبط با تولید (PLI) برای تهویه مطبوع و لپ تاپ به ایجاد سیستم زیست محیطی برای تولیدات محلی کمک می کند ، زیرا بیشتر محصولات یا اجزای آنها هنوز به طور عمده وارد می شود.

روز چهارشنبه هیئت دولت از طرح PLI برای فروش محصولات IT مانند لپ تاپ ، دستگاه های اینترنت اشیا internet (اینترنت اشیا I) ، دسکتاپ و سرور ، کالاهای سفید مانند تهویه مطبوع و محصولات LED و سایر محصولات ، بیش از 11200 کرور روپیه پیشنهاد کرد.

به عنوان مثال ، در مورد تهویه مطبوع در حالی که هند هنوز 25٪ از آنچه را که در این کشور فروخته می شود وارد می کند ، حدود 80٪ از اجزای اصلی آن – کمپرسور – از آنجا که راه اندازی یک کارخانه نیاز به سرمایه گذاری چند هزار هسته ای دارد ، وارد می شود.

هند حدود 90٪ لپ تاپ را وارد می کند و هیچ قطعه ای تولید نمی شود ، در حالی که برای محصولات روشنایی LED واردات عمدتا برای محصولات سطح بالا است.

رئیس تولیدکننده قرارداد Dixon Technologies گفت: “طرح PLI یک سیستم زیست محیطی جدید ایجاد خواهد کرد زیرا بر خلاف تلفن های همراه که در ابتدا اعلام شد ، در حال حاضر تولید زیادی در هند برای محصولاتی که اکنون در این طرح تحت پوشش قرار گرفته اند اتفاق نمی افتد.” سونیل واچانی.

مدیر عامل پاناسونیک هند ، مانیش شارما گفت که با افزایش مقیاس تولید محلی ، طرح PLI فرصت هایی را برای سرمایه گذاری ادغام عقب افتاده ایجاد می کند. وی گفت: “آنچه اکنون مورد نیاز است ، یک برنامه تولید مرحله ای برای همه این محصولات است که در صورت ازدواج با PLI به تولیدکنندگان کمک می کند تا سیستم زیست محیطی م activelyلفه را به طور فعال تری گسترش دهند.”

انجمن تولیدکنندگان محصولات رایانه ای و فناوری ، نیتین کانکولینکر ، رئیس MAIT گفت که طرح PLI به تولید محصولات مبتنی بر حجم مانند لپ تاپ ها و اجزای آنها مانند مادربرد یا حافظه کمک می کند تا تولید شوند.

“برخی از شرکت ها منتظر انگیزه های مناسب برای سرمایه گذاری تولیدی در هند بودند. این طرح همچنین به صادرات به بازارهای اطراف با استفاده از توافق نامه تجارت آزاد کمک خواهد کرد. و از آنجا که بین تولیدکنندگان داخلی و MNC در PLI یک تفکیک وجود دارد ، این امر باعث افزایش آسان صنایع و کمک به جایگزینی واردات می شود. ”

مدیر عامل شرکت Lenovo India Rahul Agarwal گفت که این طرح تولید محلی رایانه ها را ارتقا می دهد. وی گفت که این امر همچنین باعث رونق بازار رایانه محلی می شود که به دلیل کار و یادگیری از خانه شاهد جنبش مثبتی است.

هزینه تصویب شده در کابینه برای یک دوره پنج ساله 6238 کرور برای کالاهای سفید و 5000 کرور برای محصولات IT است که به عنوان مشوق مالی به شرکت هایی که در تولیدات محلی سرمایه گذاری می کنند و متقاضی طرح PLI هستند ، پرداخت می شود. جزئیات دقیق تر هنوز اعلام نشده است.

دولت گفت: طرح PLI منجر به تولید داخلی بیشتر ، ایجاد مشاغل ، افزایش صادرات و تولید هند در سطح جهانی قابل رقابت خواهد شد.