صادرات فرآورده های شیر: هند گواهی بهداشت را برای صادرات محصولات شیر ​​، شیر اجباری می کند

دهلی نو: هند روز سه شنبه صدور مجوز بهداشتی را برای کلیه صادرات شیر ​​و فرآورده های شیر که تحت کنترل ، کنترل و نظارت دقیق کیفیت قرار دارند ، اجباری کرد. صادرات شیر ​​و فرآورده های شیری که مطابق با استانداردها نباشند طبق قوانینی که توسط وزارت بازرگانی و صنعت ابلاغ شده است ممنوع خواهد بود.

طبق قوانین صادرات شیر ​​و فرآورده های شیر (کنترل کیفیت ، بازرسی و نظارت) در سال 2020 ، دولت کمیته ای دائمی تحت نظر رئیس شورای بازرسی صادرات (EIC) ایجاد کرد تا استانداردهایی را تنظیم کند که هیچ یک از آنها در دسترس نیست.

این دستور جایگزین قوانین صادرات محصولات شیر ​​(کنترل کیفیت ، بازرسی و نظارت) در سال 2000 است.

وزارت تجارت و صنعت گفت: “صادرات در تجارت بین المللی شیر و فرآورده های شیر را ممنوع می کند مگر اینکه با استانداردهای قابل اجرا در آن مطابقت داشته باشد”. همچنین این محموله را موظف کرده است که همراه با گواهینامه ارزش صادرات باشد. شورا گواهی صادر می کند که برای مدت سه سال معتبر است.

یک مقام گفت: “در حالی که این یک تغییر رویه ای است ، اما به دسترسی به بازارهایی که محصولات ما را در مورد کیفیت رد می کنند ، کمک خواهد کرد.”

طبق سفارش ، EIC گواهی بهداشت صادر می کند که اعلام می کند چنین محموله ای مناسب برای مصرف انسان و صادرات مناسب است اما در صورت درخواست صادر کننده ، در پروفورم مشخص شده توسط کشور وارد کننده ، گواهی دامپزشکی نیز صادر می کند.

در این گزارش آمده است: “درصورتيكه كشور وارد كننده به گواهينامه بهداشتي نياز داشته باشد ، مي توان همان را ارائه داد.

هند در دوره آوریل تا آگوست 129.87 میلیون دلار محصولات لبنی ، تخم مرغ ، عسل طبیعی و محصولات خوراکی با منشا animal حیوانی صادر کرد.

این دستورالعمل شامل موارد مختلف بهداشتی و شرایط عمومی مربوط به نگهداری و پذیرش شیر خام در مراکز درمان و فرآوری است.

EIC همچنین باید اطمینان حاصل کند که از مواد دارویی یا هورمونی ، و آنتی بیوتیک ها ، سموم دفع آفات ، مواد شوینده بیش از حد مجاز ثابت شده باقی مانده است تا آنها را مضر کند و یا ممکن است خصوصیات ارگانولپتیک آنها را تغییر دهد یا باعث ایجاد آنها شود. مصرف خطرناک یا مضر برای سلامتی انسان.