شی جین پینگ: رئیس جمهور چین شی برای شرکت در اجلاس مجازی سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای

پکن: شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین در اجلاس مجازی شورای سران سازمان همکاری شانگهای شرکت خواهد کرد و پیشنهادات خود را برای تحکیم همبستگی ، اعتماد متقابل ، تقویت چند جانبه گرایی و ارتقا the رشد مداوم گروه بندی در بعد از COVID-19 ارائه می دهد. عصر.

اجلاس سازمان همکاری شانگهای (SCO) بر سر پیوند ویدیویی توسط روسیه برگزار می شود که در 17 نوامبر نیز اجلاس سران برزیل ، روسیه ، هند ، چین ، آفریقای جنوبی (BRICS) برگزار می شود.

لو یوچنگ ، ​​معاون وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه در سخنرانی توجیهی ویژه رسانه ها در مورد حضور Xi در اجلاس سازمان همکاری شانگهای گفت که رئیس جمهور چین با سایر رهبران رویکردها و اقدامات جدید برای مقابله با خطرات و چالش ها و ارتقا security امنیت ، ثبات و توسعه.

نخست وزیر نارندرا مودی در اجلاس مجازی در تاریخ 10 نوامبر ، اولین نشست چند جانبه که مودی و خی از زمان آغاز بن بست مرز در شرق لاداخ در ماه مه برگزار می شود ، شرکت می کند.

لو جلسات دو جانبه را در این اجلاس منتفی دانست زیرا این یک اجلاس مجازی است و امیدوار بود که جلسات حضوری در مرحله بعد از COVID-19 از سر گرفته شود.

وی گفت كه Xi در این اجلاس پیشنهادهایی را برای تحكیم همبستگی و اعتماد متقابل و تعمیق همکاری در همه زمینه ها ، تقویت چند جانبه گرایی و توسعه سالم و پایدار سازمان همکاری شانگهای در دوران پسا همه گیر ارائه می دهد.

“از ابتدای سال ، ما شاهد تأثیر COVID-19 بر کشورهای منطقه و فراتر از آن بوده ایم. این یک تهدید و چالش مشترک است. کشورهای سازمان همکاری شانگهای همبستگی و هماهنگی را از جمله هماهنگی سیاست ها عمیق تر می کنند ، اقدامات م inثر در تلاش های مشترک برای ارتقا security امنیت و توسعه منطقه ای ، “لو گفت.

وی گفت ، سازمان همکاری شانگهای همچنین در تعمیق همکاریهای سیاسی و امنیتی در مورد موضوعات اصلی منافع یکدیگر تلاش خواهد کرد و کشورهای سازمان همکاری شانگهای از یکدیگر حمایت قویتر می کنند و با دخالت خارجی در امور داخلی کشورهای عضو مخالفت قاطعانه دارند.

وی گفت ، در مورد مبارزه با سه نیروی تروریسم ، تجزیه طلبی و افراط گرایی مذهبی ، مقابله با مواد مخدر و تضمین امنیت اطلاعات ، کشورهای عضو بیشتر مواضع خود را هماهنگ می کنند ، اقدامات مشترک انجام می دهند و صلح و ثبات منطقه ای را تأمین می کنند.

لو افزود ، در مرحله پس از همه گیری ، کشورهای سازمان همکاری شانگهای روش های م toثر برای شروع مجدد فعالیت های اقتصادی ، اطمینان از عملکرد پایدار زنجیره های تأمین و تولید را کشف خواهند کرد.

این نشست در پس زمینه بن بست در بن بست مرزی هند و چین در شرق لاداخ برگزار خواهد شد که بر روابط دو کشور همسایه تأثیر گذاشته است.

SCO تحت سلطه چین یک گروه منطقه ای هشت کشوره است که حدود 42 درصد از جمعیت جهان و 20 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را نشان می دهد.

چین ، روسیه ، قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان و ازبکستان اعضای بنیانگذار سازمان همکاری شانگهای هستند.

هند و پاکستان در سال 2017 در گروه اصلی مقر پکن پذیرفته شدند.

هند در 30 نوامبر میزبان اجلاس سران دولتهای سازمان همکاری شانگهای خواهد بود که انتظار می رود نخست وزیر چین لی كقیانگ در آن شركت كند.