شیوانند تیواری ، رهبر RJD ، می گوید اولویت راهول گاندی پیک نیک بود و نه نظر سنجی از بیهار

(این داستان در اصل در ظاهر شد در 16 نوامبر سال 2020)

پاتنا: RJD روز یکشنبه برای اولین بار پس از نتایج انتخابات بیهار به کنگره متحد خود حمله کرد و شیوانند تیواری ، معاون رئیس جمهور سابق ، رحول گاندی را مسئول عملکرد ناخوشایند حزب خود در نظرسنجی ها دانست. “هنگامی که نظرسنجی ها در اینجا به اوج می رسید ، راهول گاندی در حال پیک نیک در خانه (خواهرش و دبیر کل کنگره) پریانکا جی در شیملا بود. این نشان می دهد که وی چقدر جدی به انتخابات بیهار که همه ملت با امید ظهور یک نیروی سیاسی جدید در مخالفت تحت نظارت بودند ، جدی گرفته بود. آیا این راه یک حزب را اداره می کند؟ ” تیواری به TOI گفت.

“راهول گاندی برای انتخابات آمده بود ، اما او فقط به مدت سه روز در بیهار کمپین زد. او هر روز فقط در دو جلسه انتخاباتی سخنرانی می کرد (در کل شش جلسه در ایالت). نخست وزیر نارندرا مودی از نظر سن (Rahul) بسیار بزرگتر است. اما او روزانه به سه تا چهار جلسه سخنرانی می کرده است. علاوه بر این ، راهول گاندی پس از سه روز کارزار انتخاباتی ، بایار را ترک کرد. وی برای پیک نیک به خانه خواهرش به شیملا رفت. ”تیواری ، كه از نزدیكان رئیس RJD ، لالو پراساد قلمداد می شود ، گفت.

تیواری یادآور شد: “اوایل ، من در یک جلسه کمیته هماهنگی ماهاگاتبندان خواسته بودم که چرا راهول گاندی فقط در دو جلسه انتخابی در یک روز سخنرانی خواهد کرد؟”

تیواری با متهم كردن كنگره به عدم دادن زمان كافی برای انتخابات ، گفت: “آنها در 70 حوزه انتخابیه كاندیداهای خود را انتخاب كرده بودند. اما آنها (رهبران کنگره) حتی 70 جلسه انتخاباتی برگزار نکردند. این دوباره نشان می دهد که آنها چقدر جدی در نظر سنجی های بیهار بوده اند. ”

تیواری همچنین عدم حضور پریانکا گاندی در کمپین Bihar را زیر سال برد. وی گفت: “حتی پریانکا گاندی نیز برای مبارزات انتخاباتی در انتخابات بهار که همه ملت با امید به تماشای آن بودند ، نیامده بود.”

حمله تیواری به راهول تنها سه روز پس از پذیرش دو تن از کارگران کنگره صورت می گیرد که Mahagathbandhan به دلیل عملکرد ضعیف حزب بزرگ قدیمی ، نتوانسته است به رقم جادوی 123 کرسی مجلس برسد.