شما چه کسی هستید – دیجیتالی تعیین شده یا دیجیتال پریشان است؟

توسط Snehal Shah و Pradeep Agarwal


تحول دیجیتال در سطح پروژه دستورالعمل فاجعه است. تحول دیجیتال در سیلوها هرگز نمی تواند موفقیت آمیز باشد و باید یک رویکرد جامع وجود داشته باشد که فرهنگ شرکت را در درجه اول قرار دهد. در آینده دو نوع شرکت دیجیتال و غیر دیجیتال وجود خواهد داشت. فرایندهای قدیمی مانع آینده دیجیتالی مشاغل می شود زیرا آنها بیشتر وقت خود را صرف به روزرسانی سیستم ها و در نهایت ایجاد سیلوهای داده بیشتر با راه حل های ابری یکبار مصرف می کنند.

یک تجارت یا سازمان پریشان دیجیتالی ، سازمانی است که در تصمیم گیری درمورد اینکه فرآیندهای تجاری باید تغییر شکل داده یا در اقدامات مستمر کاهش هزینه درگیر شوند ، به منظور جمع آوری مجدد سرمایه گذاری های قدیمی ، گرفتار شده است. انتخاب شرکای مناسب برای مشاغل دیجیتالی ناخوشایند نیز بسیار دشوار است و از این رو آنها معمولاً تصمیم صحیح کسب و کار را از دست می دهند.

از طرف دیگر ، مشاغل تعیین شده دیجیتالی آن دسته از مشاغل هستند که تصویر بزرگتری را در ذهن دارند و نقشه راهی را برای تغییرات پیشرفته با نگاهی به کل کسب و کار برنامه ریزی می کنند. آنها می فهمند که این تحول یک مقصد نیست ، بلکه یک سفر مداوم است. مشاغل تعیین شده دیجیتالی می فهمند که در این مسیر موانعی وجود خواهد داشت ، و با این وجود مصمم هستند که بر این موانع غلبه کنند در حالی که هنوز توپ را با سرعت بالا به جلو می چرخانند.

بیشتر مشاغل دیجیتالی نیستند. آنها باید بر پایه های موجود بنا شوند. طبق IDC 97٪ سازمانهای تعیین شده دیجیتال به روشهای کاملاً متصل در کل تجارت نیاز دارند ، با این حال فقط 5٪ کاملاً ادغام شده اند. هنگامی که از مزایای داشتن یک فرایند کاملاً یکپارچه در کل کسب و کار س askedال می شد ، پاسخ دهندگان عنوان کردند: افزایش درآمد ، افزایش کارایی گردش کار و بینش بهتر در مورد عملیات تجاری. به دلیل پیچیدگی استقرار SaaS ، 50٪ سازمان ها این امر را به تاخیر انداختن سرمایه گذاری های فناوری می دانند. 39٪ ناسازگاری بین ارائه دهندگان مختلف SaaS را یک چالش می دانند. بزرگترین چالش ادغام بین SaaS و برنامه های داخلی است.

چهار عنصری که تعیین یک دیجیتال برای شرکت را امکان پذیر می کند عبارتند از:

  • توانایی مقیاس دهی سریع به تجارت
  • توانمندسازی تعالی استعدادها
  • پاسخگویی سریع به خواسته های مشتری
  • کاهش مراحل در یک روند کاری یا فرآیند

اخیراً در یک نظرسنجی جهانی از رهبران دیجیتال ، نقشه برداران توانستند 53٪ از سازمانهای تعیین شده دیجیتال و 47٪ از سازمانهای پریشان دیجیتالی را تقسیم بندی کنند. پریشان دیجیتالی یا به عنوان تلاشی فی البداهه دیجیتال را اجرا می کنند. اجرای چندین استراتژی دیجیتال که توسط خط تجارت آغاز شده است. یا با دیدگاه کوتاه مدت فعالیت می کنند. از این رو ، این سازمان ها پریشان می شوند. بدون تلاش یکپارچه یا انتظارات زیاد از بازگشت سرمایه کوتاه مدت ، ایجاد یک تحول اساسی بسیار دشوار است. برعکس ، این مطالعه همچنین نشان داد که 31٪ از سازمانهای تعیین شده دیجیتالی دارای یک استراتژی یکپارچه هستند ، جایی که تمام نوآوری های دیجیتال در سراسر کارکردهای مختلف یا خطوط تجاری سازمان وجود دارد. علاوه بر این ، همچنین دریافت که 22٪ سازمان ها تحول دیجیتال را به عنوان تنها استراتژی تجاری خود برای رشد اتخاذ می کنند.

تحول دیجیتالی به مشاغل کمک می کند تا سیلوها را بشکنند تا “یک منبع حقیقت” برای هر عملکرد در شرکت وجود داشته باشد. ادغام از خط مقدم کسب و کار تا پایان دفتر کار ادامه دارد. همانطور که قبلاً گفته شد ، فقط دو نوع سازمان وجود خواهد داشت – دیجیتال و غیر دیجیتال و این نیز تفاوت بین مشاغل موفق و ناموفق خواهد بود. سازمانهای پریشان دیجیتالی هنوز هم می توانند چیزهایی را انتخاب کنند ، دوباره به استراتژی خود فکر کنند ، یک شریک مناسب برای سفر خود انتخاب کنند و می توانند به یک شرکت متصل ، مدرن و متصل به آینده تبدیل شوند.

عصر دیجیتال دارای پتانسیل نامحدود ، و همچنین خطرات افزایش یافته است. ارتباطات در حال رشد ما را به سمت فرصت های غیبی رشد ، نوآوری و ارزش خلاقانه سوق می دهد. به منظور ایجاد این فرصتها برای بازی ، شرکتها باید تجارت خود را حول پتانسیل دیجیتال بچرخانند ، که به طور دیجیتالی هر روش ، نوآوری و تجربه مشتری را تقویت می کند. استفاده از حداکثر پتانسیل حاصل از ارتباطات رو به رشد بین افراد ، سازمان ها و سایر موارد جانبی ، یک پیش شرط موفقیت است. در ارتباطات دیجیتالی امروز ، راه حل های فوری ترین چالش های تجاری و پتانسیل ایجاد تجارب بهم پیوسته و یکپارچه که توانمندسازی کارمندان و حیرت مشتری را ایجاد می کند ، پنهان است.

طنز این است که در حالی که شرکت ها برای تحریک ابتکارات تحول خود باید فناوری اطلاعات خود را تمدید کنند ، اما به دلیل هزینه اجرای فناوری اطلاعات موجود ، سرمایه ای برای سرمایه گذاری در پروژه های جدید ندارند. این واقعیت آنها را ملزم می کند تا سبد فناوری اطلاعات خود را متعادل کنند تا هزینه کمتری در پشتیبانی و نگهداری و بیشتر در نوآوری صرف کنند ، اما حتی این تلاش نیز به سرمایه گذاری نیاز دارد. تا به امروز تقریباً همه سازمانها با این معما روبرو بوده اند.

ادامه دادن ابزارهای جدید دیجیتالی برای پیشرفت در این عصر اشغال شده دیجیتالی ، اغراق در منابع و منابع مالی است. در عوض ، اتصالات و سیستم عامل های دیجیتال را در قلب شرکت خود قرار دهید تا روش های جدیدی برای کار ایجاد کنید ، نوآوری ایجاد کنید و ارزش را در هر تعامل به حداکثر برسانید. وقت آن است که فکر کنیم ، عمل کنیم و Business Digital باشیم.

Snehal Shah مدیر مالی ، Century Textiles و Pradeep Agarwal مدیر ارشد ERP Cloud ، اوراکل است.