شغل سخت: طرح جدید Govt برای ایجاد انگیزه در ایجاد مشاغل بعید است باعث استخدام شود

آنوراگ شارما (نام تغییر یافته است) یک شرکت تدارکاتی را در دهلی اداره می کند که صاحب پنج کامیون است و 22 کارگر دارد. او فقط هشت کارمند را در شرکت نگه دارد تا از آستانه رعایت بیشتر که هزینه هایش را تورم می کند ، جلوگیری کند. “من هشت نفر از آنها را از حساب جاری پرداخت می کنم. بقیه را به صورت نقدی پرداخت می کنم. »

دولت اکنون امیدوار است با قول پرداخت سهم کارگران جدید و کارفرمایان به صندوق تأمین مالی ، کارآفرینانی مانند شارما را به استخدام افراد بیشتر و قرار دادن آنها در شرکت ها جلب کند. برای این منظور ، نیرماالا سیتارامان ، وزیر دارایی ، در تاریخ 12 نوامبر اعلام کرد که Atmanirbhar Bharat Rozgar Yojana (ABRY) به عنوان بخشی از بسته محرک 2.65-lakh-crore روپیه است. در این اطلاعیه ها حمایت كلی از حدود 30 لورس کرور ، شامل توقف در بازپرداخت وام ، تضمین اعتبار برای MSME ، حمایت از صنعت ساخت و ساز و امور مالی خانه ، سهمیه های رایگان و مشوق های مرتبط با تولید وعده داده شده است. دولت امیدوار است که اینها اقتصادی را که به طور رسمی در رکود فرو رفته است احیا کند.

“100٪ ضمانت دولت برای MSME گام خوبی است. انگیزه مرتبط با عملکرد یک ایده عالی است. “،” پروناب سن ، رئیس کمیته دائمی آمار اقتصادی وزارت آمار و اجرای برنامه می گوید. مدیر ارشد سابق آماری همچنین اشاره کرد که منظور از ضمانت اجتناب از کسر وام است و شرکت ها برای گرفتن مشوق وعده داده شده ابتدا باید اقدام کنند. “اما آیا عملکرد در دست شرکت ها است؟”

عملکرد شرکت ها که منجر به استخدام بیشتر می شود ، به احیای بازارهای داخلی و بین المللی بستگی دارد. و این به ایجاد شغل و بازگرداندن درآمد بستگی دارد. آیا این طرح می تواند آن چرخه را شروع کند؟

2

یک کارآفرین مستقر در بمبئی که پس از درهم شکستن شرکت خدمات پرسنلی خود 65 کارمند را رها کرد ، می گوید که او از مزایای نخست وزیر روزگار پروتساهان یوژانا ، یکی از پیشینیان شرکت ABRY بود که در سال 2016 برای انگیزه استخدام کارفرمایان راه اندازی شد. “من از مزایای آن بهره مند شده بودم ، اما هرگز بر تصمیمات استخدام من تأثیر نگذاشت. به عبارت دیگر ، استخدام یا اخراج یک نفر به دلیل این طرح هرگز منطقی نبود. ”

بر اساس داده های دولت ، 630 میلیون MSME در هند وجود دارد. تقریباً 90٪ این شرکت ها شرکت های خرد هستند و این امر آنها را در برابر شوک های اقتصادی آسیب پذیرتر می کند. سرشماری اقتصادی ششم در سالهای 14-1330 حاکی از آن است که تنها 1.3٪ از مmentsسسات بیش از 10 کارگر را استخدام می کنند که آستانه استخدام بیمه اجباری است. پرداخت های صندوق تأمین مالی باید از زمانی شروع شود که تعداد سرمایه های شرکت به 20 رسید. بودجه این شرکت ها گاهی اوقات به حدی خطرناک است که سود آنها شامل فرار از مالیات و جلوگیری از پرداخت بهزیستی است. بر اساس نظرسنجی دوره ای نیروی کار 2018-19 ، این امر برای کارگران در کشوری که 70٪ از کارگران حقوق بگیر قرارداد کتبی ندارند ، خوب نیست.

مرکز نظارت بر اقتصاد هند (CMIE) گزارش داد که بیکاری در ماه اکتبر از 7/6 درصد در سپتامبر به 7 درصد رسیده است. به گفته آن ، اکتبر اولین ماه از ماه مه است ، زمانی که قفل قفل برداشته شد ، اشتغال کاهش یافت. داده های موقت EPFO ​​برای ماه سپتامبر که در 20 نوامبر اعلام شد ، افزایشی خالص 1.4 میلیون نفر را نشان می دهد.

3

4

شرکت های بزرگ هزینه های خود را کاهش داده اند تا سود خود را حفظ کنند اما این امر تقاضای B2B را خدشه دار می کند و یک اثر ناگهانی دارد. CMIE گزارش داد كه در سه ماهه دوم سال مالی ، 1897 شركت با وجود كاهش 5.7 درصدی در رده نخست ، 1.3 ركور كراور سود بدست آوردند. این امر نشان دهنده کاهش هزینه های سنگین است که عمدتا با کاهش شغل و دستمزد و تحت فشار قرار دادن تامین کنندگان در میان کاهش فروش صورت می گیرد.

در حالی که صادرات از آسیا در حال افزایش است ، MSME در هند به دلیل یک مانع خاص: کمبود کانتینر ، نتوانسته اند در این روند شرکت کنند. کاهش شدید واردات به دلیل بیماری همه گیر و عدم تمایل هند به واردات از چین باعث شده است که تعداد کشتی های بیشتری از بنادر هند بخواهند. این امر باعث مختل شدن جریان کانتینرها شده است. واردات کالا بین آوریل و اکتبر بیش از 36 درصد کاهش یافت ، در حالی که صادرات در آن دوره 19 درصد کاهش داشت.

Suber Rampurwalla صادرکننده صنایع دستی مستقر در Indore می گوید که وی 40٪ از تجارت خود را بین ماه های ژوئن و سپتامبر انجام می دهد ، عمدتا به تقاضای کریسمس پاسخ می دهد. این محموله ها ، حدود 25 کانتینر ، باید حداکثر تا ماه اکتبر ارسال شوند. وی می افزاید: “امسال این میزان حدود 40٪ کاهش یافته است.”

خالد خان ، مدیر شرکت صادر کننده قطعات خودرو GEBO مستقر در بمبئی ، می گوید محموله هایی که قرار بود در ماه های جولای و آگوست حمل شوند به دلیل کمبود کانتینر حمل شده اند. خان اضافه می کند: “هزینه های حمل و نقل بیش از دو برابر شده است و ما همچنین مجبور به پرداخت هزینه های برگشتی هستیم.”

برخی از امیدها به اقتصاد روستایی بستگی دارد که با انگیزه های سنگین مرکز و دولت های ایالتی تقویت شده است. هند همچنین در شرایط بد آب و هوایی در محصولات آسیب دیده در برخی از کشورها ، محصول سپر درو می کند. پررانا دسایی ، رئیس تحقیق در Edelweiss Agri Services and Credit ، می گوید: “قیمت های بین المللی بسیاری از کالاها در بالاترین سطح 3-4 ساله قرار دارند و بنابراین برابری صادرات برقرار است.” “روغن های خوراکی به دلیل بالا بودن تعرفه های واردات در سطح رکورد قرار دارند.” قیمت های خوب برای یک محصول پر محصول احتمالاً باعث افزایش درآمد روستاها می شود. س isال این است که آیا درآمد روستایی به افزایش مصرف یا پس انداز کمک می کند؟

سنا ، اقتصاددان می گوید: “در زمان های نامشخص ، تمایل به پس انداز است تا هزینه.” او می گوید که دولت باید کاری انجام دهد تا اطمینان حاصل کند و باید شناخت واضحی از آنچه باید انجام شود و بیان آنچه که انجام خواهد داد. “دولت های ایالتی که تمام این ماه ها را صرف کرده اند به زودی بی پول می شوند. آیا این مرکز محرک خود را ادامه داده و همچنین ایالت ها را پر می کند؟ این قطعی نیست. ”