سوالات متداول در مورد جاوا اسکریپت و پیوندها

ما هر روز س lotsالات زیادی پیدا می کنیم – در ساعات اداری مدیر وب سایت خود ، در کنفرانس ها ، در انجمن مدیر وب سایت و موارد دیگر توییتر. یکی از موضوعات مکرر در میان این س questionsالات ، پیوندها و به ویژه مواردی است که از طریق JavaScript تولید می شوند.

در سری ویدئوهای کنفرانس وب مستر Lightning Talks ما اخیراً به س questionsالات متداول در Links و JavaScript پرداختیم:

https://www.youtube.com/watch؟v=4vtVUBzw9Rs

توجه: این فیلم دارای زیرنویس به زبانهای مختلف نیز هست.

در طول اولین نمایش زنده ، ما همچنین یک جلسه پرسش و پاسخ با چند س additionalال اضافی از انجمن داشتیم و تصمیم گرفتیم این س questionsال ها و پاسخ هایمان را به همراه برخی دیگر از س questionsالات متداول پیرامون موضوع پیوندها و جاوا اسکریپت منتشر کنیم.

Googlebot چه نوع پیوندهایی را می تواند کشف کند؟

Googlebot HTML یک صفحه را تجزیه می کند و به دنبال پیوندهایی برای کشف URL های صفحات مرتبط برای خزیدن است. برای کشف این صفحات ، باید پیوندهای خود را به صورت پیوندهای HTML واقعی درآورید ، همانطور که در راهنمای مدیر وب سایت در مورد پیوندها توضیح داده شده است.

چه نوع URL هایی برای Googlebot مناسب هستند؟

Googlebot URL ها را از ویژگی href پیوندهای شما استخراج کرده و سپس آنها را برای خزیدن احاطه می کند. این بدان معناست که URL باید قابل حل یا به زبان ساده باشد: وقتی URL در نوار آدرس یک مرورگر قرار می گیرد ، باید کار کند. برای اطلاعات بیشتر به رهنمودهای مدیر وب سایت در پیوندها مراجعه کنید.

آیا استفاده از JavaScript برای ایجاد و تزریق پیوند اشکالی ندارد؟

تا زمانی که این پیوندها معیارهای راهنمای مدیر وب سایت ما را برآورده کنند و در بالا توضیح داده شود ، بله.

وقتی Googlebot یک صفحه را ارائه می دهد ، JavaScript را اجرا می کند و سپس پیوندهای تولید شده از JavaScript را نیز کشف می کند. لازم به ذکر است که کشف پیوند می تواند دو بار اتفاق بیفتد: قبل از آن و پس از اجرای JavaScript ، بنابراین داشتن پیوندهای خود در پاسخ اولیه سرور به Googlebot اجازه می دهد پیوندهای شما را کمی سریعتر کشف کند.

آیا Googlebot آدرس های قطعه ای را نمی فهمد؟

URL های قطعه ای که با نام “URL های هش” نیز شناخته می شوند ، از نظر فنی خوب هستند ، اما ممکن است مطابق انتظار شما با Googlebot عمل نکنند.

قرار است از Fragment ها برای پرداختن به محتوای داخل صفحه استفاده شود و وقتی برای این منظور استفاده می شود ، Fragment ها کاملاً خوب هستند.

گاهی اوقات توسعه دهندگان تصمیم می گیرند که برای بارگذاری مطالب مختلف از قطعات با JavaScript استفاده کنید بدون آنچه در صفحه وجود دارد. این همان چیزی نیست که قطعات برای Googlebot استفاده می شود. در مورد چگونگی استفاده از History API به راهنمای JavaScript SEO مراجعه کنید.

آیا Googlebot هنوز از طرح خزیدن AJAX استفاده می کند؟

مدت هاست که طرح خزنده AJAX منسوخ شده است. برای صفحات خود به آن اعتماد نکنید.

توصیه برای این کار استفاده از History API و انتقال برنامه های وب به URL هایی است که برای بارگذاری محتوای مختلف به قطعات متکی نیستند.

در ادامه با گفتگوی رعد و برق کنفرانس وب مستر همراه باشید

این پست با الهام از اولین قسمت کنفرانس وب مستر Lightning Talks ارائه شده است ، اما مطمئن شوید که برای آینده ویدیوهای بیشتر در کانال YouTube ما مشترک شوید! ما قطعاً توصیه می کنیم برای شرکت در جلسات گفتگوی زنده و جلسه پرسش و پاسخ برای هر قسمت ، به اولین برنامه های YouTube بپیوندید!

اگر شما علاقه مند به دیدن بیشتر گفتگوهای رعد و برق کنفرانس وب مستر هستید ، ویدیوی خط مشی های کسب درآمد Google را ببینید و در کانال ما مشترک شوید تا در مورد بعدی با ما در ارتباط باشید!

در اولین ویدئوهای آینده و نظرات YouTube به انجمن مدیر سایت بپیوندید!