سرمایه گذاری در هند برای داشتن یک سلول ویژه برای آروناچال پرادش

گواهاتی: دیپاک باگلا ، مدیرعامل شرکت Invest India گفت که Invest India سلول ویژه ای برای Arunachal Pradesh برای ارتقا investment سرمایه گذاری در این ایالت دارد.

دولت آروناچال پرادش اولویت بالایی را برای توسعه بخش صنعتی در آروناچال پرادش قائل شده است که در ایجاد فعالیت های اقتصادی و فرصت های شغلی جوانان آروناچال پرادش نقش مهمی دارد. سیاست صنعتی آروناچال پرادش که توسط وزیر کشور اتحادیه آمیت شاه در 20 فوریه 2020 منتشر شد ، مورد استقبال جامعه تجاری قرار گرفته است.

وزیر ارشد پما خاندو به نخست وزیر بزرگوار نامه نوشت و خواستار حمایت از وزارت ارتقا and صنعت و تجارت داخلی (DPIIT) در جذب سرمایه گذاری در بخش صنعتی در آروناچال پرادش شد. در راستای همین امر ، دبیر DPIIT امروز جلسه ماراتن را با هدف ارتقا investment سرمایه گذاری در آروناچال پرادش برگزار کرد که با حضور دیپاک باگلا ، مدیرعامل Invest India و مقامات 13 وزارتخانه مرکزی برگزار شد. نارش کومار ، دبیر ارشد آروناچال پرادش ، تیم دولت ایالتی را هدایت می کرد.

Prashant Lokhande ، کمیساریون (برنامه ریزی و سرمایه گذاری) ارائه مفصلی در مورد فرصت های سرمایه گذاری در Arunachal Pradesh برجسته نقاط قوت اصلی مانند جامعه صلح دوست ، منابع طبیعی فراوان از جمله آب شیرین ، در دسترس بودن در زمین ، موقعیت استراتژیک آن به عنوان راه ورود به کشورهای ASEAN ، بهبود یافته اتصال در تپه های کوهپایه ای ، در دسترس بودن جمعیت جوان هندی و انگلیسی زبان با پیش زمینه فنی مناسب ، مشوق های ارائه شده توسط دولت ایالتی و مرکزی و سایر موارد دیگر. وی همچنین به برخی از بخشهای دارای اولویت سرمایه گذاری خوب از جمله جنگل های زراعی و صنایع غذایی ، گردشگری ، انرژی و انرژی های تجدید پذیر ، منسوجات و صنایع دستی ، دارویی ، صنایع مبتنی بر پلیمر و صنایع مبتنی بر منابع طبیعی اشاره کرد. به نمایندگی از دولت ایالت ، اطمینان داده شد که دولت کلیه تسهیلات را به سرمایه گذاران احتمالی ارائه می دهد.

باگلا از این ابتکار استقبال کرد و از سرمایه گذاری هند در جهت انتقال سرمایه ها به آروناچال پرادش اطمینان داد. وی اطلاع داد که Invest India سلول ویژه ای برای Arunachal Pradesh برای ارتقا investment سرمایه گذاری در این ایالت خواهد داشت و یک وب سایت ویژه سرمایه گذاری برای NER وجود دارد. وی با قدردانی از نشست کارآفرینان اجتماعی که توسط دولت آروناچال پرادش برگزار شد ، از دولت دعوت کرد تا به نمایشگاه جاده ای برنامه ریزی شده توسط Invest India در تاریخ 2 دسامبر 2020 بپیوندد.

وزارت DONER ، راه آهن ، حمل و نقل جاده ای ، هواپیمایی کشوری ، جهانگردی ، صنایع فرآوری مواد غذایی ، منسوجات ، الکترونیک و فناوری اطلاعات ، کشاورزی ، شیلات ، MSME ، Power و APEDA ارائه جزئیات و اطمینان از همه پشتیبانی در ارتقا investment سرمایه گذاری در Arunachal Pradesh و تسریع ایجاد زیرساخت که برای مشاغل مناسب باشد.

نارش کومار ، دبیر ارشد ، دیدگاه جامعی در مورد ارتقا investment سرمایه گذاری در آروناچال پرادش و نیاز به ایجاد صنایع در این بزرگترین ایالت منطقه NER با مرز بین المللی طولانی ارائه داد. وی اطلاع داد که با توجه متمرکز GOI و ایالت ، زیرساخت های ارتباطی از جمله اتصال ریلی ، جاده ای و هوایی به طور قابل توجهی بهبود یافته و اکنون این کشور در مرحله برخاستن است تا سرمایه گذاری در بخش صنایع را دریافت کند.

وی از DPIIT درخواست کرد تا در ایجاد بیشتر ظرفیت ماشین آلات دولتی ، شناسایی یک شریک دانش و شروع کار روی میوه های کم آویز کمک کند. وی اطلاع داد كه دولت به طور پیش فرض ارگانیك است و سرمایه گذاری در بخشهای فرآوری مواد غذایی از جمله پارک مینی مواد غذایی ، زنجیر سرد و غیره از ارزش بسیار زیادی برخوردار است. وی همچنین درخواست کرد که CPSU ها بعنوان سرمایه گذاران اصلی در این زمینه از جمله در نیروگاه آبی ظاهر شوند. وی همچنین بر تلاشهای انجام شده برای بهبود اتصال هوا از جمله فعال سازی ALG تأکید کرد. در حالی که نتیجه گرفت که آروناچال اکنون نمی تواند منتظر صنعتی شدن باشد ، بر ایجاد یک مرکز حمل و نقل چندمنظوره در آروناچال پرادش تأکید کرد.

Guruprasad Mohapatra ، وزیر DPIIT ، هنگام خاتمه جلسه ذکر کرد که این جلسه در پی نامه وزیر ارشد Arunachal Pradesh به نخست وزیر برگزار می شود. وی از ارائه اروناچال پرادش در زمینه ارتقا investment سرمایه گذاری و وزارتخانه های مختلف دولت هند قدردانی کرد. این آغاز جدید است و وی از پشتیبانی كامل DPIIT و دولت هند در توسعه بخش صنعتی در آروناچال پرادش اطمینان حاصل كرد.