روشی جدید برای فعال کردن لحظات کلیدی ویدیو در جستجو | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

دوشنبه 19 جولای 2021

از زمانی که لحظات کلیدی ویدیو برای اولین بار در سال 2019 راه اندازی شد، به گسترش و بهبود ویژگی ادامه دادیم. ما طراحی را تکامل داده‌ایم و لحظات کلیدی را به ویدیوهای بیشتری، از جمله تلفن همراه و دسک‌تاپ، در تمام مناطقی که جستجوی Google در دسترس است، آورده‌ایم. لحظات کلیدی به افراد بیشتری کمک می‌کند تا مستقیماً با مرتبط‌ترین بخش‌های ویدیوها ارتباط برقرار کنند و مانند فصل‌های یک کتاب در آن‌ها پیمایش کنند.

امروز، ما راه جدیدی را برای شما راه‌اندازی می‌کنیم تا لحظات کلیدی را برای ویدیوها در سایت خود فعال کنید، بدون اینکه تلاش کنید هر بخش را به‌صورت دستی برچسب‌گذاری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که الگوی URL برای پرش به یک مهر زمانی خاص در ویدیوی خود را به گوگل بگویید. سپس گوگل از هوش مصنوعی برای شناسایی لحظات کلیدی ویدیو استفاده می‌کند و پیوندهایی را مستقیماً به آن لحظات در نتایج جستجو نشان می‌دهد.

لحظات کلیدی در جستجوی گوگل
لحظات کلیدی در جستجوی گوگل

ما ابتدا اعلام کردیم SeekToAction
آزمایش بتا در Google I/O، و از امروز ما این ویژگی را از نسخه بتا خارج می‌کنیم و از این نشانه‌گذاری برای هر سایتی که ویدیو دارد پشتیبانی می‌کنیم. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام اجرای این نشانه گذاری به خاطر داشته باشید:

  • URL های شما باید قابلیت پیوند عمیق به نقطه ای غیر از نقطه شروع در ویدیو را داشته باشند. مثلا، https://www.example.com/example?t=30 30 ثانیه در یک ویدیو شروع می شود.
  • استفاده کنید SeekToAction در هر صفحه ویدیویی که می‌خواهید Google به‌طور خودکار لحظات کلیدی را شناسایی کند و دستورالعمل‌های اضافی ما را دنبال کند علامت‌گذاری کنید. در اینجا یک مثال مفصل است.
  • برای شناسایی خودکار لحظات کلیدی در ویدیوی شما، Google باید بتواند فایل های محتوای ویدیوی شما را واکشی کند.

توجه داشته باشید که SeekToAction نشانه گذاری فقط برای ویدیوهای تعبیه شده در سایت شما اعمال می شود. اگر در پلتفرم‌های شخص ثالثی پست می‌کنید که نشانه‌گذاری schema.org را کنترل نمی‌کنید، می‌توانید با آن پلتفرم‌ها تماس بگیرید تا ببینید آیا این نشانه‌گذاری پشتیبانی می‌شود یا خیر.

امیدواریم پیدا کنید SeekToAction نشانه گذاری راهی آسان تر و کارآمدتر برای فعال کردن لحظات کلیدی و کمک به افراد در تعامل عمیق تر با ویدیوهای شما. اگر سوالی دارید، در انجمن مطرح کنید، ارتباط برقرار کنید @googlesearchc در توییتر، یا بازخورد خود را مستقیماً در صفحات اسناد ما ارسال کنید.