رهن گاندی ادعا می کند: “دمونسی شدن” اقتصاد “را نابود کرد” ، به تعداد کمی از سرمایه داران فاسد کمک کرد.

دهلی نو: رهبر کنگره ، راهول گاندی روز یکشنبه با انتقاد شدید از دولت بر اثر بیهوشی ، ادعا کرد که هدف نخست وزیر نارندرا مودی چهار سال پیش کمک به چند نفر از “دوستان سرمایه دار مزخرف” وی بوده و اقتصاد هند را “نابود” کرده است. گاندی و کنگره ادعا کرده اند که برچسب زدایی در سال 2016 به نفع مردم نبوده و تأثیرات نامطلوبی بر اقتصاد داشته است ، اتهامی که دولت بارها آن را رد کرده است.

در ویدئویی که به عنوان بخشی از مبارزات آنلاین “SpeakUpAgainstDeMoDisaster” حزب منتشر شد ، گاندی گفت سوال این است كه چگونه اقتصاد بنگلادش “از اقتصاد هند” پیشی گرفت ، زیرا زمانی هندوستان یكی از بهترین اقتصادی ها بود جهان

گاندی به هندی گفت: “دولت می گوید دلیل آن COVID است ، اما اگر این دلیل باشد ، COVID در بنگلادش و سایر نقاط جهان نیز وجود دارد. دلیل آن COVID نیست ، دلیل آن” Notebandi “و GST است.”

رئیس سابق کنگره گفت: “چهار سال پیش نخست وزیر نارندرا مودی حمله به اقتصاد هند را آغاز کرد. او به کشاورزان ، کارگران و مغازه داران کوچک صدمه زد. منموهان سینگ جی گفت که اقتصاد دو درصد ضرر خواهد کرد و این همان چیزی است که ما دیدیم.”

گاندی گفت که نخست وزیر اظهار داشت که این مبارزه با پول سیاه است ، اما چنین نبود.

“این یک دروغ بود. حمله به شما بود ، مودی می خواست پول شما را بگیرد و آن را به 2-3 دوست سرمایه دار خود بدهد. شما در صف ایستادید ، نه دوستان سرمایه دار فریبکار او. شما پول خود را در بانک ها و نخست وزیر مودی قرار دادید گاندی ادعا کرد که این پول را به دوستانش داد و 3،50،000 کرور روپیه به آنها وام داد.

رهبر کنگره ادعا کرد ، سپس مودی “GST” معیوبی را به کار گرفت و مشاغل کوچک و متوسط ​​از بین رفت زیرا “او راه را برای 3-4 دوست سرمایه دار مخوف خود باز کرد”.

گاندی ادعا کرد که اکنون کشاورزان با سه قانون جدید کشاورزی هدف قرار گرفته اند ، که به گفته وی ، “آنها را به پایان می رساند”.

گاندی گفت ، مودی غرور هند – اقتصاد آن را “نابود” کرده و افزود ، “ما باید هند را به طور مشترک بازسازی کنیم”.

این کنگره چهارمین سالگرد دمونتاسیون را با عنوان “Vikshwasghaat Diwas” (روز خیانت) برگزار می کند.

در 8 نوامبر 2016 ، نخست وزیر مودی تصمیم منع همه اسکناس های ارز با ارزش بالاتر 500 و 1000 روپیه از نیمه شب را اعلام کرد.