رهبر ضد ULFA ، Drishti Rajkhowa در Meghalaya تسلیم شد ، و برای آوردن او به Assam ادامه دهید.

گواهاتی: رهبر ضد مبارزه با ULFA ، درشتی راخووا به همراه چهار نفر دیگر در Meghalaya تسلیم شدند.

Rajkhowa (در اصل Manoj Rabha) معاون فرمانده کل ضد بحث ULFA است که به ULFA (مستقل) نیز معروف است. وی پس از رئیس پارش باروآه فرمانده دوم است.

“راخووا در منطقه گارو هیلز جنوبی در جنوب غربی مگالایا به پلیس تسلیم شد. یک مقام ارشد پلیس در مگالایا گفت که وی اکنون تحت بازجویی است.

وی افزود که راخووا پس از 30 دقیقه برخورد شدید مجبور به تسلیم پلیس شد. برخی از اسلحه ها و مهمات پیشرفته از جمله اسلحه های سری AK از شبه نظامیان کشف شد.

یک مقام ارشد پلیس که نمی خواهد نامش فاش شود به ET گفت: “مذاکرات با راخووا ادامه داشت ، او مأمورین فرستاده بود که می خواهد به جریان اصلی بپیوندد و از زمین عبور کند. ما در حال مذاکره با او هستیم و خیلی زود او را در آسام خواهیم دید. ”

در حال حاضر گروهی از ULFA تحت بحث طرفداری ULFAgroup با مرکز صحبت می کند و امیدوار به توافق است. پیش از این فراکسیون طرفداران گفتگو از ULFA منشور تقاضا را به مرکز ارائه داده بود. مذاکرات صلح میان جناحهای ULFA و مرکز در سال 2011 آغاز شد.

دبیر کل ULFA ، آنوپ چتیا در نوامبر 2015 از بنگلادش به هند تحویل داده شد. بعداً او به روند صلح پیوست. گفتگوها با آمدن چتیا شتاب بیشتری به وجود آورد.

ULFA ضد گفتگو قبلاً از پیوستن به روند صلح امتناع ورزید مگر اینکه حاکمیت در دستور کار اصلی بحث قرار گیرد و فعالیت های براندازانه انجام دهد.